Forum Forum podatkowePIT

Umowa zlecenie - praca zagranicą

Umowa zlecenie - praca zagranicą

Kppp / 145.129.71.* / 2017-03-05 20:03
Pracuję na polskiej umowie zlecenie w agencji pośrednictwa pracy. Pracowałem w zeszłym roku podatkowym w Holandii.

Dostałem od firmy Pit-11 z kwotą przychodu mieszczącą się w najwyższym progu podatkowym - dodatkowo załącznik do pit-11 dotyczący oddelegowania do pracy w Holandii, uzyskanego tam dochodu oraz podatku zapłaconego w Holandii, który na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania mogę odliczyć w Polsce.

Od dochodu odliczam składki na ZUS, potem od obliczonego już podatku mogę odliczyć jeszcze ubezpieczenie zdrowotne, podatek który został już zapłacony za granicą (wg załącznika pit z/g) oraz zaliczki na poczet podatku.

Czy jest jeszcze jakaś możliwość ulg/odliczeń w tym wypadku ?

Rozliczam się samodzielnie, nie mam dzieci.
Wyświetlaj:
wiwan / 2017-03-05 20:41
Uściślijmy- odliczalną część składki zdrowotnej.

Jeszcze 30% diety i ulga abolicyjna.
kppp / 145.129.71.* / 2017-03-05 20:54
Słyszałem wcześniej o dietach jednak zostałem poinformowany, że przy mojej umowie nie obowiązują.

Jak natomiast obliczyć wysokość ulgi abolicyjnej ?
wiwan / 2017-03-05 21:21
Należy odliczyć (PIT-O) od podatku dochodowego, obliczonego według skali podatkowej, pomniejszonego o kwotę składki zdrowotnej, kwotę stanowiącą różnicę między podatkiem obliczonym metodą proporcjonalnego odliczenia, a kwotą podatku obliczonego metodą wyłączenia z progresją.
Przy obliczaniu podatku według metody wyłączenia z progresją (na potrzeby obliczenia ulgi abolicyjnej) dochód uzyskany w Holandii traktuje się jak dochód zwolniony od opodatkowania na podstawie umowy. Czyli do obliczenia podatku metodą wyłączenia z progresją należy uwzględnić dochód bez pomniejszania o holenderskie składki społeczne przypadające na ten dochód.

Najnowsze wpisy