Forum Forum prawnePracy

Umowa zlecenie a wyludzenie danych

Umowa zlecenie a wyludzenie danych

Anna920 / 37.31.53.* / 2015-06-20 15:24
Bylam niedawno na rozmowie kwalifikacyjnej u pracodawcy i wypelnial tam oświadczenie do umowy zlecenie, w ktorym podalam swoje dane. Umowa zlecenie ma byc podpisana w okresie 2 tygodni, jesli pracodawca wyrazi chec.

I teraz sie zastanawiam, czy te dane mogą zostać wykorzystane przeciwko mnie i czy po podpisaniu takiego oswiadczenie moge jeszcze zrezygnowac z podpisania umowy zlecenia?
Wyświetlaj:
Anna920 / 37.31.53.* / 2015-06-20 15:25
oswiadczenie te brzmialo tak:

Data wypełnienia ………………… 2014 r.

Imię Data urodzenia

Nazwisko Miejsce urodzenia

Nazwisko rodowe Imiona rodziców

Pesel Nr d.o.

NIP E-mail

Telefon kontaktowy: …………………………………………………………………………

Nr konta bankowego: …………………………………………………………………………………………………………………
Miejsce zamieszkania:
Ulica i nr domu
Kod i miejscowość
Województwo
Urząd Skarbowy:
Nazwa
Adres
1. Oświadczam, że:

• jestem / nie jestem* zatrudniony jako pracownik etatowy w …………….…………....………………………… na czas nieokreślony / określony* w terminie do …………………..…. i uzyskuje z tego tytułu wynagrodzenie niższe* / wyższe* od minimalnego wynagrodzenia ( 1.680,00 brutto),
• otrzymuję rentę numer ………………………………..……….. w ………………………
grupa niepełnosprawności ……………………………………..
• otrzymuję emeryturę numer …………………..…………… w ………………………
• mam jednocześnie inny tytuł do ubezpieczeń - umowa zlecenie / działalność gospodarcza* od … ……... do………….. - od których odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne
• wnoszę / nie wnoszę* o objęcie mnie dobrowolnym ubezpieczeniem emerytalnym, rentowym oraz o zgłaszanie / nie zgłaszanie* mnie do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego/zdrowotnego
• jestem / nie jestem* studentem do 26 roku życia (kserokopia legitymacji studenckiej) ……………………………………………………………………………………………………..………
• jestem / nie jestem* zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy
• Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Lubuską Federację Sportu w celach ewidencyjnych, podatkowych, ubezpieczeniowych, sprawozdawczych oraz wyrażam zgodę na umożliwienie ich dalszego przetwarzania w celu realizacji umów zawartych z Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.
• O wszelkich zmianach złożonych w oświadczeniu zobowiązuję się poinformować Zleceniodawcę w ciągu 7 dni.

…………………………………..
Podpis
* niepotrzebne skreślić
szklarek / 2015-06-22 10:06
1. Oświadczenie jest standardowe i niezbędne dla zleceniodawcy jak płatnika, by ze swoich obowiązków wobec US i ZUS się prawidłowo wywiązał.

2. Zawsze, przy różnych oświadczeniach jest jakieś ryzyko, że ta druga strona do przytoczonej w oświadczeniu ustawy o ochronie danych osobowych się nie zastosuje.

3. Złożenie oświadczenia nie oznacza obowiązku podpisania umowy.
4. Niewłaściwe jest wymaganie oświadczenia przed podpisaniem umowy, bo są to dane obecnie zebrane na wyrost. Płatnik ma wystarczająco dużo czasu (jeśli chodzi o ZUS to 7 dni) od podpisania umowy, by dane z oświadczenia wykorzystać.
5. Najprawdopodobniej chodzi mu o to, że ma więcej potencjalnych zleceniobiorców, a więc przy ich wyborze będzie kierował się też jak najmniejszym obciążeniem składkowym kandydata.

Najnowsze wpisy