Forum Forum dla firmKsięgowość

umowa zlecenie na prowadzenie kpir

umowa zlecenie na prowadzenie kpir

gosiek_mg / 2014-06-26 22:26
Witam,
czy mogę być zatrudniona na umowę zlecenie do prowadzenia kpir bez certyfikatu księgowego? Pracuje w biurze rachunkowym- umowa o prace i nadarzyła się okazja, żeby pomóc znajomemu w prowadzeniu księgowości firmy i teraz nie wiem czy mogę z nim podpisać umowę czy żeby prowadzić tego typu usługi to muszę założyć działalność gospodarczą i zatrudnić osobę z certyfikatem, a wtedy nie będzie mi się to opłacało.

Z góry dziękuje za odpowiedź
Wyświetlaj:
Klaudia749 / 83.238.155.* / 2014-06-30 23:36
Po pierwsze-żeby pracować na umowę zlecenie i prowadzić w ten sposób komuś księgowość nie musisz posiadać certyfikatu MF, a po drugie 10 sierpnia wchodzą zmiany w tym kierunku i praktycznie każdy będzie mógł otworzyć biuro rachunkowe, nawet bez żadnego doświadczenia, wykształcenia i certyfikatu....
Daro111638 / 89.68.69.* / 2014-06-26 23:25
Wg mnie kazdy moze prowadzic KPiR. Ja orzrciez sam sobie to robie [...] a nie mam zadnego certyfikatu. Wiec ma chlopski rozum... czemu nie?

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
szklarek / 2014-06-27 10:18
Od 10 sierpnia i tak zawód księgowego zostaje uwolniony i nie będą potrzebne certyfikaty- bo wchodzi w życie Ustawa z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych.

Najnowsze wpisy