Forum Forum prawnePracy

Umowa zlecenie zus

Umowa zlecenie zus

mminka@op.pl / 83.16.142.* / 2009-04-05 12:26
Witam
Jestem zatrudniona na umowie zleceniu ZUS gdzie opłacam dodatkowo składki na chorobowe ta
umowa jest podpisana na 6 miesięcy (od 01.01.09-31.06.09) i w tym czasie urodzę
dziecko.Proszę mi powiedzieć czy mam prawo do zasiłku macierzyńskiego,oraz jakie dokumenty
należy złożyć,gdzi i kiedy aby ewentualnie otrzymać taki zasiłek macierzyński .

Dziękuję
Inka
Wyświetlaj:
Życzliwy / 89.228.45.* / 2009-09-16 21:54
Nie mam pojęcia, co za osoby wypowiadają się na tym forum, ale z całą pewnością nie mają zielonego pojęcia o składkach ZUS-owskich i płynących z tytułu ich opłacania świadczeń.
Jak autorka tematu zaznaczyła, opłaca dobrowolnie składkę chorobową, a więc MA PRAWO DO ZASIŁKU MACIERZYŃSKIEGO. Gdyby wszyscy użytkownicy forum najpierw sprawdzali obowiązujące przepisy, a dopiero poźniej zabierali głos wiedzieliby, że zasiłek macierzyński przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym
"osobom wykonującym pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy-zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, oraz osobom z nimi współpracującym".

Jeżeli chodzi o dokumenty, to należy je składać we właściwym dla miejsca Pani zamieszkania oddziale ZUS. Tam również uzyska Pani niezbędne informacje, w tym formularz wniosku o przyznanie zasiłku.
Pozdrawiam serdecznie.
niewolnik / 79.184.128.* / 2009-09-10 19:48
Umowa zlecenie to umowa cywilno prawna nie masz stazu pracy
to nie jest to samo co umowa o pracę
poprostu zostałaś oszukana tak jak ja , a do tego jeszcze powinaś dostać rachunek
Niestety teraz można łamać prawo , pracodawcy mogą zatrudniać na umowę zlecenie nawet jak pracujesz 240 godzin w miesiącu. Pracownik jest niewolnikiem. i nie ma żadnej szansy zeby mogł zapracować na przyszłą emeryturę
pozdrawiam i wspolczuję
niewolnik / 79.184.128.* / 2009-09-10 19:48
Umowa zlecenie to umowa cywilno prawna nie masz stazu pracy
to nie jest to samo co umowa o pracę
poprostu zostałaś oszukana tak jak ja , a do tego jeszcze powinaś dostać rachunek
Niestety teraz można łamać prawo , pracodawcy mogą zatrudniać na umowę zlecenie nawet jak pracujesz 240 godzin w miesiącu. Pracownik jest niewolnikiem. i nie ma żadnej szansy zeby mogł zapracować na przyszłą emeryturę
pozdrawiam i wspolczuję
gena / 79.184.128.* / 2009-09-10 19:50
zglosić można się do pana boga
i tez nic nie pomoze!!!!!!

Najnowsze wpisy