Forum Forum prawneBankowe

umozenie kredytu po zmarłym ŻAGIEL

umozenie kredytu po zmarłym ŻAGIEL

alina161 / 2010-09-28 12:05
moj dziadzia zaciągnął kredyt w zaglu w wysokosci 1270zl. w styczniu.w lutym zmarła miał 81lat.pisałam do żagla o umorzenie kredytu ale dostałam odmowe, ponieważ kredyt był ubezpieczony na wypadek smierci ale zgodnie z OWU w przypadku mojego dziadzi ktory w dniu zawarcia umowy miał skończone 75lat ochrona ubezpieczeniowa ograniczona jest do zdarzen powstałych w wyniku wypadku.ale w umowie ktora dostał mdziadzia nic nie ma ze kredyt ubezpieczony tylko w razei wypadu.a moja babcia nie jest w stanie spłacic tego kredytu poniewaz jest chora na serce i na inne choroby i jej renta starcza tylko na leki.co moge zrobic w takiej sytuacji czy jest szansa na spłate kredytu przez ubezpieczyciela
Wyświetlaj:
H Szatkowski / 2010-09-29 11:53
Przede wszystkim trzeba te OWU sprawdzić, czy rzeczywiście takie były- z umowy kredytowej powinna wynikać przynajmniej nazwa ubezpieczenia i ubezpieczyciela. Wtedy bezpośrednio u niego można to sprawdzić. Jeśli niestety się potwierdzi informacja banku- szans na spłatę przez ubezpieczyciela nie ma raczej.
Tymczasem koniecznie trzeba spłacać kolejne raty- ich brak spowoduje wypowiedzenie umowy babci ( jako spadkobiercy i żony ) i egzekucję komorniczą, a wtedy będzie to zdecydowanie więcej niż sam kredyt i odsetki.
niki aaa / 83.26.134.* / 2010-09-30 11:35
tu pisze tylko tak; wyrazam zgode na objecie mnie ochrona ubezpieczeniowa w ramach umow ubezpieczenia zarartej na moj rachunek{jako ubezpieczonego}przez ZAGIEL SA ( jako ubezpieczajacego) z TUnŻ WARTA SA(jako ubezpieczycielem)w oparciu o Szczególne Warunki Ubezpieczenia
I NIC WIĘCEJ O UBEZPIECZENIU i po tym jak napisaliśmy o umorzenie czy spłatę kredytu dostalismy pismo
;podpisuyjac umowe kredytu kredytobiorca został objety ochrona ubezpieczeniowa na wypadek smierci.Jednakze zgodnie z Ogolnymi Warunkami Ubezpieczenia w przypadku ubezpieczonych ktorzy w dniu zawarcia umowy ukonczyli 75lat ,ochrona ubezpieczeniowa z tytułu zgonu ubezpieczonego jest ograniczona do zdarzen powstałych w w wyniku wypadku.;
to moim zdaniem powinni to napisać w umowie
finansistka2 / 77.253.103.* / 2010-11-10 21:43
Tak jest faktycznie w wypadku kiedy kredytobiorca kończy 75 lat ubezpieczenie nie obejmuje zgonu. Tak jest praktycznie we wszystkich bankach. W większości banków dlatego mają kredyt do 75 roku życia. tak jest przy kredycie gotówkowym z żaglu ale kredytu ratalnego to nie obejmuje. żeby Pana babcia nie miała żadnych problemów proponuje ten kredyt spłacić

Najnowsze wpisy