Forum Polityka, aktualnościGospodarka

UOKiK będzie wysyłał tajemniczych klientów. Rząd przyjął zmiany w prawie

UOKiK będzie wysyłał tajemniczych klientów. Rząd przyjął zmiany w prawie

Wyświetlaj:
andrzejek2015 / 31.135.205.* / 2015-07-08 14:26
Gdyby wybory odbywały się co rok to może Prawo chroniło by nas Obywateli tego Kraju a nie wielkie korporacje. Dzisiaj jest tak, że po kupno sznurówek trzeba iść z prawnikiem. Nasze Prawo w żadnym stopniu nas nie chroni. Natworzyli jakichś pseudo urzędów, ochrony konsumenta, elektronicznych z kórymi nikt nie chce przystępować do negocjacji. Zatrudnieni są w nich ludzie nie mający nic z prawem. Tam powinny być zatrudniani Prawnicy z wykształceniem a nie przypadkowi ludzie. ALE ZA TAK TWORZONE PRWO POWINNIŚMY PODZIĘKOWAĆ NASZYM WYBRAŃCOM - POSŁOM I SENATOROM.
rysiek 858 / 89.231.83.* / 2015-07-08 08:51
ooooo, wielkie mi halo. Już PO obiecala kontrole nieuczciwych pracodawców. Będzie tak samo.
Ocean13 / 78.8.218.* / 2015-07-08 07:20
I znowy okazuje się że klient to idiota za którego muszą myśleć urzędasy. Nigdzie nie widać żadnej regulacji dla klientów aby odpowiadali za swoje decyzje i tego czego nie rozumią to nie podpisywali. Żaden bank czy inne instytucje finansowe nie zmuszają klienta do podpisywania umów i zaciągania zobowiazań. Może wreszcie któryś mądry urzędniczyna zmierzy się z klientem i przestanie z niego robić debila który nic nie rozumie i musi być chroniony od swojej decyzji.
jaz701 / 89.77.91.* / 2015-07-08 05:41
Każdy kredyt czy pozyczka za którą się płaci więcej niż 10% to lichwa .W tych 10% powinien sie zawierać pełny koszt kredytu.Ale solidarnosciowe rządy musza spłacać to co czerpały pełnymi garściami przed dojściem do władzy i popierają bandyckie kredyty banków
ssw / 178.219.28.* / 2015-07-08 00:15
trzeba im wystawić rachunek za ratowanie ich przed Niemcami w czasie wojny i za ich kolaboracje z stalinowskim okupantem po wojnie
OBSERVATOR / 94.144.63.* / 2015-07-07 20:42
TO MA BYC WOLNOSC????....WYCHODZI NA TO ZE WOLNOSC TO JEDNAK ZA KOMUNY BYLA!!!!!!!!!!!!!!
afrykaner / 89.73.49.* / 2015-07-07 20:28
niech się wezmą za chciwy kościół i chińskich sprzedawców na bazarach ,za obce banki ,sklepy które sprzedają polski towar Polakom ,za dostawców energii ,huty,zakłady przemysłowe które były polskie a teraz są w obcych rękach i za firmy ochroniarskie gdzie ludzie pracują na umowy zlecenie bez prawa do urlopu czy emerytury.
Jan Osik / 37.47.35.* / 2015-07-07 19:57
Niech się wezmą za nieuczciwych polityków. Sory rozpędziłem się a są jacyś uczciwi???
STOP NIEMIECKIM OSZUSTOM / 31.183.28.* / 2015-07-07 19:29
Rozumuje że teraz będą sypały sie kary dla niemieckich marketów które nagminnie oszukują klientów. Karać i jeszcze raz karać tych oszustów którzy podstępnymi metodami dążą do likwidacji drobnego Polskiego handlu.
Marek558 / 83.29.243.* / 2015-07-07 19:25
A kiedy UOKiK weźmie się za hipermarkety? Robią wszystko by nie można było oddać niesprawnego czy uszkodzonego towaru. ceny na półkach inne niż w kasach. reklamacje trzeba im dostarczać na własny koszt, kiedy z klepu internetowego mogę oddać towar na koszt sprzedawcy.
NIE NIEMIECKIM OSZUSTOM / 31.183.28.* / 2015-07-07 19:31
A kto ci każe chodzić do tych złodziejskich marketów.
adasko1976 / 193.104.239.* / 2015-07-07 17:47
To co czytam w tym artykule jest przerażające. Jestem Polakiem, pracuję w Polsce, ale także dla Polaków. To że płacę składki i odprowadzam podatki - jest normalną rzeczą. Ale od Polski (od osób rządzących) oczekuję pomocy, nie rzucania kłód pod nogi. Oczekuję traktowania mnie nie tak samo, jak inwestora z zagranicy ale LEPIEJ. To mi powinno się pomagać. Jestem przekonany, że wiele osób, którzy dostali by pomoc - potrafiłoby konkurować z dużymi sklepami nie tylko jakością (bo to potrafimy robić naprawdę dobrze) - ale ceną także. Wiem, że wiele osób patrzy na cenę, ale niestety takie mamy realia. Nie zarabiamy jak na zachodzie, a duża część społeczeństwa żyje poniżej pewnego poziomu. I żeby nie zanudzać - pisząc o podatkach na reklamach, że wtedy zapłacimy drożej, bo reklamodawcy (właściciele dużych sklepów) - odbiją sobie na cenie detalicznej. Jak to mówi mój syn - ŻAL... - i dobrze!!! - bo wtedy okaże się, że nie musimy kupować w dużych sklepach, by zaoszczędzić kilka złotych - bo możemy kupić bliżej, świeższy towar dokładnie w tej samej cenie. Ja wiem, że sam nic nie zmienię, ale chcę żyć w kraju, w którym obywatela traktuje się najlepiej, gdzie jestem dumny, że mieszkam w Polsce, że wierzę, że moje dziecko (mam syna) będzie tak kochało ojczyznę jak jego pradziadek, czy dziadek. Nie chcę, by mój syn pytał, dlaczego jak lecimy do USA - musimy mieć wizę, a jak wujek z USA do nas przylatuje nie musi...
oj - bo za dużo napiszę... A autora artykułu proszę - o pisanie rzetelnej prawdy...
obywatel rp / 83.27.147.* / 2015-07-07 17:39
Niech wreszcie zlikwidują te "drobne druczki". Umowy mają być napisane jednolitą czcionką o wysokości co najmniej 10 punktów. Niech w końcu umowy będą czytelne dla każdego a nie tylko prawnika, bo już doszło do tego, że "babcia klozetowa" musi wynajmować radcę prawnego żeby zrozumieć o co chodzi w umowie na dzierżawę kibla.
Waniek / 2015-07-07 14:51 / Bywalec forum
Pierwszy tajemniczy klient powinien zawitać do uokik!!!

Najnowsze wpisy