Forum Forum prawneBankowe

Upadek banku a wpłata na konto za mieszkanie

Upadek banku a wpłata na konto za mieszkanie

Robinson759 / 5.172.247.* / 2015-12-10 10:13
Witam. Potrzebuje pomocy w nast. temacie. Zgodnie z umowa przedwstepna sprzedazy lokalu z deweloperem wplacilem na konto dewelopera w sk banku wolomin. Wplate wlasna za mieszkanie. Reszte mial sfinansowac moj bank. Kilka dni po akceptacji wplaty bank w ktorym deeeloper mial konto kredytowe na nieruchomosc ktora wybudowal oglosil upadlosc. W zwiazku z czym moj bank wstrzymal uruchomienie kredytu na mieszkanie.
Okazalo sie, ze 2 dni przed upadkiem banku sk wolomin, NBP zabezpieczył konto kredytowe dewelopera na ktore wplacilem wklad wlasny. Deweloper wydal mi oswiadczenie ze przyjal odemnie wplate wlasna po upadku banku. Natomiast NBP stalo sie wierzycielem nieruchomosci. NBP takze wydalo dokument informujacy ze stalo sie wierzycielem nieruchomosci i lokalu ktory nabywam uwzgledniajac ze jesli wplynie naleznosc za mieszkanie lokal zostanie oddluzony. Lecz w tym pismie NBP nie podalo moich danych ani nr konta bankowego na ktory ma byc dokonana splata ani reszty kwoty zadluzenia lokalu uwzgledniajac moja wplate wlasna. W zwiazku z czym bank e ktorym biore kredyt nie uruchamia srodkow bo nie ma tych danych w promesie wystawionej przez NBP, dokument posiadam w oryginale podpisany i podsteplowany przez panią Wiceprezes Narodowego Banku Polskiego, dokument skonstruowany niepoprawnie wg banku komercyjnego i wymagajacy poprawek, uzupelnienia istotnych informacji. Deweloper otworzyl teraz inne konto w innym banku jako konto tymczasowe. Na ktore za pewne maja mu wplynac srodki z bankowego funduszu gwarancyjnego. Konto w upadlym banku bylo kontem deweloperskim z kredytem, deweloper tlumaczyl mi, ze srodki ktore wplacilem na jego konto szly na splate jego zadluzenia w tym banku automatycznie wiec nie przepadly bo on ma pomniejszony kredyt o moją wplate wlasną.
Zatem mam pytanie czy jest mozliwosc odzyskania mojego wkladu wlasnego od dewelopera? I czy jako szary czlowiek nie stoje na straconej pozycji w celu odzyskania moich oszczednosci zycia? Nieruchomosc ktora wybudował deweloper jest oddana do użytku sprzedanych jest prawie 90 miesxkań na 130 dostepnych ludzie juz tam mieszkają
W umowie z deweloperem nie ma zapisku o mozliwosci odstapienia od umowy oraz zapisku o karach umownych za brak wplaty calosci za lokal mieszkalny. BFG poinformowało mnie, że beneficjentem mojego wkładu za lojal jest deweloper. NBP podobno przed upadkiem sk wolomin dostało informacje od KNF ze bank ma kłopoty i zabezpieczyło kredyty hipoteczne.

Najnowsze wpisy