Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Upadłość konsumencka. Wyjście nie dla wszystkich

Upadłość konsumencka. Wyjście nie dla wszystkich

Wyświetlaj:
kwiatkowskiseweryn09 / 2018-10-15 09:21
Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, wiarygodna i wiarygodna pożyczkodawca. Udzielam pożyczki z jasnymi i łatwymi do zrozumienia warunkami z 2% odsetkami. Zapewniam kredyty na działalność gospodarczą, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com
wojtiksss / 94.254.147.* / 2018-01-04 12:46
Z komornikiem miałem duże przejścia ale jakoś powoli mam z nim spokój. Duża tutaj zasługa kancelarii Lexa, która prostuje długi mojej firmy bardzo sukcesywnie, z miesiąca na miesiąc coraz większy spokój ducha odzyskuję, bo spłata idzie płynniej i może za rok dwa już będę całkiem – czysty. Polecam prawników, duża wiedza, doświadczenie i jasne warunki w kwestii wynagrodzenia.
Wikensia / 77.114.11.* / 2017-10-22 15:15
Z tego co wiem, to samodzielnie bardzo trudno uzyskać upadłość konsumencką. Na szczęście są takie miejsca, jak kancelaria Egidon, której pracownicy specjalizują się w tego typu sprawach i na pewno pomogą :)
Izabela1979 / 31.61.140.* / 2015-01-05 20:21
Czy upadłość konsumencką może ogłosić osoba, która ma komornika z tytułu zaległych płatności alimentów? Jeżeli ktoś zna odpowiedź i źródło informacji, będę super wdzięczna za podzielenie się.
wiwan / 2015-01-05 21:40
Może, ale jeśli zadłużenie obejmuje jedynie alimenty, to będzie ona nieskuteczna, bo zobowiązania alimentacyjne nie podlegają w tej sytuacji umorzeniu, co wynika z art. 491'21 Ustawy prawo upadłościowe i naprawcze, a zobowiązania alimentacyjne mają pierwszeństwo wobec innych zobowiązań.
upadlosc konsumencka / 85.221.135.* / 2014-07-18 11:00
Czy spełniasz warunki oddłużenia w upadłości konsumenckiej ?
Ogłoszenie upadłości konsumenckiej przez sąd jest pierwszym, niezbędnym i najważniejszym warunkiem uzyskania oddłużenia przez niewypłacalnych dłużników. Oddłużenie w upadłości konsumenckiej nie jest dostępne dla wszystkich.
Sąd może ogłosić Twoją upadłość konsumencką, jeżeli jesteś osobą fizyczną spełniającą poniższe kryteria :
1) MIEJSCE ZAMIESZKANIA I POBYTU - POLSKA.
Główny ośrodek Twojej podstawowej działalności tzn. centrum spraw życiowych, miejsce zamieszkania i stałego pobytu znajduje się w Polsce.
2) KONSUMENT.
Nie prowadzisz działalności gospodarczej tzn. nie jesteś przedsiębiorcą indywidualnym lub przestałeś prowadzić działalność gospodarczą minimum na rok przed złożeniem wniosku.
3) NIEWYPŁACALNOŚĆ.
Jesteś niewypłacalny, a zatem ocena Twojej sytuacji finansowej wskazuje na to, że utraciłeś trwale zdolność do spłaty swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych.
4) BRAK WINY W POWSTANIU NIEWYPŁACALNOŚCI.
Jest to najważniejsza przesłanka określająca, kto może skorzystać z upadłości konsumenckiej. Dłużnik niewypłacalny nie mógł doprowadzić do swojej niewypłacalności ani zwiększyć jej stopnia z winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa.
6) RZETELNOŚĆ DŁUŻNIKA WE UPRZEDNIEJ UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ
Jeżeli wcześniej toczyło się wobec Ciebie konsumenckie postępowanie upadłościowe i zostało umorzone oraz jeżeli uchylono ustalony plan spłaty wierzycieli - nie doszło do tego z Twojej winy.
7) BYŁY PRZEDSIĘBIORCA. WNIOSEK O UPADŁOŚĆ ZŁOŻONY W TERMINIE
Mając taki obowiązek - jako przedsiębiorca lub członek zarządu spółki kapitałowej - złożyłeś w terminie wniosek o ogłoszenie upadłości. Jeżeli jednak zasady współżycia społecznego, a w szczególności względy humanitarne przemawiają za koniecznością Twojego oddłużenia, sąd ma możliwość pominięcia tego warunku.
8) MORALNOŚĆ PŁATNICZA.
Sąd w odrębnym procesie prawomocnie nie orzekł, że dokonywałeś czynności z pokrzywdzeniem wierzycieli. Najczęstszym przypadkiem takich czynności jest darowizna nieruchomości na rzecz osób bliskich celem uniknięcia - w zamyśle dłużnika - egzekucji z tego składnika majątkowego.
9) NIE UMORZONO WCZEŚNIEJ TWOICH DŁUGÓW W UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ.
Umorzenie Twoich zobowiązań musiało mieć miejsce w okresie ostatnich 10 lat przed złożeniem wniosku o upadłość konsumencką.

Jeżeli spełniasz powyższe kryteria, ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a co za tym idzie oddłużenie, jest realne i zależne od Twojej postawy w toku postępowania upadłościowego.
Co więcej, jeżeli powyższe warunki zostaną spełnione, a więc sąd ogłosi upadłość konsumencką, a Ty jako upadły wywiążesz się ze wszystkich swoich obowiązków w toku postępowania upadłościowego, jako niewypłacalny dłużnik uzyskujesz PEWNOŚĆ ODDŁUŻENIA.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
wy[...] / 95.49.69.* / 2014-07-16 04:32
mi komornik zwinoł calą pensje 1.200 zł po umowa zlecenie na to pozwala mam 7 letniego syna na wychowaniu szmat... z ul Wiejskiej tylko tyle potrafią zabrać zlicytować Bóg wie co jeszcze ale żeby pomóc obywatelowi to już do tego ich nie ma pozostaje okradać państwo zdobywając nieopodatkowane dochody pracować na czarno [...]bo i tak rząd tymi ustawami itd wykończy mnie wcześniej paranoja robienie ustaw z której nie może każdy obywatel skorzystać prawo dla elit a zwykłego człowieka mają gdzieś brzydze się że [...] z ul Wiejskiej reprezentują zwykłego szarego człowieka ale zacytuje fragment piosenki Polityku jedenz drugim, pamiętajcie małych ludzi,
bo bez nich żaden z was nigdy nie byłby taki duży.
Nie zapominajcie nigdy, bo lud nigdy nie zapomni,
za kłamstwa, krzywdy przyjdzie czas że się upomni. I w końcu ludzie wyjdą na ulice i zrobimy drugą Ukrainę a ja bd na czele tego pochodu i nie zawaham się rzucić kamieniem w sejm a jak mnie zamkną to nie za moje bd siedzieć tylko zapłaci państwo za wczasy tą ustawę o bankructwie pisali pacjenci szpitala psychiatrycznego koszty postępowania min 5 tys wole zakopać te pieniądze dla syna niż wam dać [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
chyba tez narzędzie / 89.72.52.* / 2014-07-09 09:22
wrobieni w długi chyba nie powinni sie nazywac dłużnikami tylko narzędziami
Anja620 / 89.151.25.* / 2014-06-24 18:24
A jednak zostaje sie powiesić :(
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
maks1172 / 94.240.39.* / 2013-01-24 12:40
a jezeli ktos nie posiada zadnego majatku to co wtedy
Ewa51 / 178.73.59.* / 2012-01-20 14:43
Bosz... co za bzdura!!!!
Mam kupę długów, mieszkanie i emeryturę... i co??? Jaka UPADŁOŚĆ!!! Mam oddać mieszkanie za grosze, żeby ktoś zrobił świetny interes i iść za rok na Centralny????
Dla kogo jest ta upadłość?? Dla zrozpaczonego dłużnika, który nie ma za co żyć, bo łata długi, czy dla potencjalnych klientów, którzy właśnie za grosze kupią to czy owo?????
BZDURA TOTALNA..
dłużniczka / 89.25.159.* / 2010-01-12 22:25
Upadłość konsumencka została "zrobiona"tylko po to,żeby nie było że Polska jej nie ma chociaż jest w unii.Ale jest jeszcze coś ... mądre głowy wymyśliły że jak dłużnik, od którego nie można ściągać długu złoży wniosek do sądu PRZERYWA bieg przedawnienia i uznaje swoje długi (najczęściej o tym nie wiedząc) a tym samym niszcząc szansę na przedawnienie rozpoczyna egzekucję od nowa.Tak mi się wydaje.
magda12351 / 2009-12-20 21:31
ja kiedy miałam pracę wzięłam kredyt.potem proponowali drugi i trzeci(ze względu na dobrą historię bo płaciłam regularnie).skorzystałam.i to był mój błąd.póżniej dowiedziałam sie że szef zwolnił mnie będąc w trzecim miesiącu ciąży!to był dla mnie szok.jakoś dawałam radę spłacać zaległości.w tej chwili nie płacę już od lipca rat.nie mogę znależć pracy ze względu na dzieci.boję sie komornika który lada moment może przyjść.nie wiem co robić.chcę spłacić dług ale nie wiem jak mam tego dokonać.pracy wciąż szukam.czy sąd mógłby mi pomniejszyć ratę?mogę liczyć na męża ponieważ on prowadzi działalność.Ale nie stać nas na duże raty,nie posiadamy nieruchomości.czy jest jakieś wyjście?
marko5 / 83.4.159.* / 2009-06-06 19:22
Od samego początku było wiadomo,że ta ustawa to kolejny prawny bubel.Ja mam to już za sobą-Sąd oczywiście oddalił mój wniosek.Utrata pracy przez żonę,czy np.fakt że komornik zajął moją wypłatę i tym samym nie mogę regularnie spłacać rat-nie są jak widać żadnymi argumentami.Dziwi mnie też bardzo fakt,że Sądy tak szybko oddalają wnioski o upadłość.Deklarowałem spłatę po 700zł co przy wydłużonym okresie spłaty do 7lat (ustawa przewiduje taką możliwość) daje sumę 58.800zł i gdyby chociaż trochę zniwelować lichwiarskie odsetki karne to w moim przypadku wierzyciele zostaliby prawie całkowicie spłaceni.Sąd zadecydował jednak inaczej odbierając mi tym samym możliwość realnej spłaty zadłużenia.Jestem realistą.Komornik zajął mi wynagrodzenie za pracę,musi zostawić tzw.kwotę wolną od potrąceń -1276zł brutto,954,96zł netto.Przy moich zarobkach Zabierze sobie jedynie 485zł,a znając komornicze procedury egzekucji- wierzyciele długo będą czekali na pieniądze o ile w ogóle się doczekają(mam 53 lata).Bank sprzeda dług za parę groszy jakiejś firmie windykacyjnej,pewnie z siedzibą w Luksemburgu,spisując go w straty i odliczając od podatku.Już wspominałem,jestem realistą i dzięki decyzji Sądu do końca życia nie spłacę tego długu.Zresztą odnoszę wrażenie,że bankom wcale na tym nie zależy.To jest najbardziej chore w tej ustawie.
bernard13 / 83.4.152.* / 2009-08-25 10:21
a czy dzieci zadłużonego któremu komornik zajmuje część wynagrodzenia też odpowiadają finansowo i materialnie za zaistniałą sytuację tzn, czy im też konfiskuje się ich własność bądź" potrąca" pobory?
Krrysiiia / 89.78.144.* / 2009-05-03 07:56
spadkobiercy przejma długi ,perspektywa iscie piekielna
pp967 / 83.10.102.* / 2009-04-05 13:34
o jesli by ustawe pod siebie czy kolesiow i rodzinke to mysla jak skarb panstwa wydymac ale dla ludzi to po co myslec....
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy