Na skróty
Forum Forum prawnePracyUpoważnienie do odbioru wynagrodzenia

Upoważnienie do odbioru wynagrodzenia

skomentuj
ewa1111 / 87.205.66.* / 2012-07-10 19:38
Czy mogę upoważnić córkę do odbioru mojego wynagrodzenia i przelewanie go na jej konto?
szklarek / 2012-07-10 21:26 / Tysiącznik na forum
Do odbioru w formie gotówkowej w kasie pracodawcy- Tak. Forma upoważnienia zależy od pracodawcy- musi być np. podana seria i numer DO,którym będzie legitymować się córka, może on też wymagać, by upoważnienie było złożone osobiście przez Panią, a nie przyniesione przez córkę.
Jasno też powinno z treści wynikać, czy jest ono jednorazowe czy stałe.

Podstawa: art. 96 KC w związku z art. 300 KP.

Natomiast zmiana konta do przelewów, jeśli u pracodawcy stosuje się formę bezgotówkową nie wymaga jakichś specjalnych rygorów.
skomentuj

Najnowsze wpisy