Forum Forum dla firmKadry

urlop wypoczynkowy na urlopie macierzynkim agencja pracy tymczasowej

urlop wypoczynkowy na urlopie macierzynkim agencja pracy tymczasowej

kasia8787 / 195.211.0.* / 2014-07-10 12:02
czy w agencji pracy tymczasowej nalezy mi sie ekwiwalent za urlop wypoczynkowy, gdy przebywam na urlopie macierzynskim ?
Wyświetlaj:
szklarek / 2014-07-10 13:46
Urlop macierzyński nie zmniejsza wymiaru u. wypoczynkowego. Jeśli umowa się zakończy- należny będzie ekwiwalent za urlop niewykorzystany w naturze. W czasie trwającego urlopu macierzyńskiego, a więc umowy z agencją moim zdaniem- prawa do ekwiwalentu jeszcze nie ma.
kasia8787 / 195.211.0.* / 2014-07-10 14:54
umowa zakończyła się 30 czerwca,a urodziłam 21 maja
na umowie miałam ze za każdy przepracowany miesiąc dostaje 2 dni urlopu.3 miesiące byłam na L4 i za ten okres nie wypłacili mi ekwiwalentu twierdząc ze to przez l4

w internecie przeczytałam ze podczas urlopu macierzyńskiego należny się urlop zwykły,ale wiem ze pośrednictwie różnie to bywa
szklarek / 2014-07-10 15:12
Zwolnienie lekarskie nie przerywa pozostawania do dyspozycji pracodawcy- użytkownika. Za każdy miesiąc ( a precyzyjniej 30 dni ) tego pozostawania należne były dwa dni urlopu, niezależnie ile z tych dni/miesięcy przypadło na czas zwolnienia lekarskiego.

Za liczbę dni niewykorzystanych w naturze- tj. urlopu nieodebranego- ekwiwalent.
Podstawa - art. 17 USTAWY
z dnia 9 lipca 2003 r.
o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.
szklarek / 2014-07-10 15:38
Zatem ekwiwalent byłby nienależny, jeśli Agencja po prostu ze względu na ZLA nie wystawiła skierowania do pracy do pracodawcy użytkownika, czyli nie była Pani w jego dyspozycji. Jeśli natomiast niezdolność przypadła już po skierowaniu, w czasie pozostawania do jego duspozycji- ekwiwalent jest należny.

Najnowsze wpisy