Forum Forum prawneZmiany w prawie

Urząd pracy - kurs a podjecie pracy

Urząd pracy - kurs a podjecie pracy

anonimek / 158.75.215.* / 2009-04-01 16:07
Wysłano mnie na kurs prawa jazdy kategori C właśnie dostałem pracę w firmie chcę skorzystać z tej propozycji .Chciałbym skończyć kurs i podjąć pracę i czy podejmując prace będe zmuszonny oddac pieniądze za kurs czy nie ? czy wogole podczas trwania kursu moge podjać jaką kolwiek prace ? i
Wyświetlaj:
urzędnik / 83.12.29.* / 2009-04-17 13:02
ustawa o promocji zatrudnienia z 20 kwietnia 2004 roku art. 41.3a: Skierowany przez starostę na szkolenie, w przypadku podjęcia zatrudnienia w trakcie szkolenia, ma prawo do ukończenia tego szkolenia bez konieczności ponoszenia kosztów szkolenia za okres, w którym podjął zatrudnienie. 3b: bezrobotnemu skierowanemu przez starostę na szkolenie, który w trakcie szkolenia podjął zatrudnienie, przysługuje stypendium w wysokości 20% kwoty zasiłku od ostatniego dnia miesiąca, w którym podjął zatrudnienie, do ukończenia szkolenia.
po / 93.105.86.* / 2009-04-01 20:38
Wiekszość kursów finansowana jest z funduszy europejskich są to kursy bezpłatne.Po ukończeniu kursu nie zwracasz żadnych kosztów.Nawet kiedy nie podejmiesz pracy.Urzad pracy za uczestnictwo kazdemu kursantowi zobowiazany jest wypłacić zasiłek szkoleniowy.

Najnowsze wpisy