Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Urzędy pracy w Polsce przejdą kolejną reformę? Resort rozważa centralizację

Urzędy pracy w Polsce przejdą kolejną reformę? Resort rozważa centralizację

Wyświetlaj:
Babcia 70tka / 79.185.180.* / 2016-05-18 12:06

profilowanie bezrobotnych

Urzędników dotychczas zatrudnionych w Urzędach pracy proponuję pozwalniać, zarejestrować i wysłać na kursy kwalifikacyjne np. spawacza, kasjerki, fryzjera/ki. Jeśli zrezygnuje, pozbawiać ją prawa do określenia mianem bezrobotnego przez 180 dni. To nie ja wymyśliłam, to autentyk działania Urzędów Pracy.
axel the best / 85.28.132.* / 2016-05-18 09:16
Mam propozycję natychmiastowej likwidacji bezrobocia. Należy WSZYSTKICH bezrobotnych zatrudnić w Urzędach Skarbowych, Urzędach Pracy oraz innych Urzędach do Spraw(...) . W ten sposób budżet zyska, bo zatrudnieni będą płacić podatki od swoich wynagrodzeń, a nie korzystać z zasiłków. Czyż nie jest to znakomity pomysł? Dziwne, że rządzący jeszcze na to nie wpadli!...
lolo482 / 79.190.253.* / 2016-05-18 07:50
reforma urzędów pracy i innych państwowych instytucji powinna polegać na dogłębnym sprawdzeniu nepotyzmu ..
jaaaaaa250 / 83.5.135.* / 2016-05-18 09:59
Spoko, spoko... PIS już tam zaraz zatrudni swoich kolesi i rodziny w ramach walki z nepotyzmem ;-)
bezrobotny / 212.96.239.* / 2016-05-18 07:45
PUP Częstochowa - pierwsza kolejka profilowanie - wszystko ok , pytanie o fundusze lub informacja odnośnie działalności = druga kolejka pok nr 6 :) ludzie czekają - zniecierpliwieni jedna z osób oddaje mi numerek bo już nie ma czasu czekać ( PUP otwarty od 7:30 teraz jest ok 9:00 ) rezygnują kolejne osoby lub gdzieś odchodzą , w końcu pukam bo numerków wyświetlanych na tablicy jak nie było tak nie ma na wyświetlaczu - Pan siedzi i "coś robi " , niestety nie jest mi w stanie pomóc ale podpowiada że w pok 10 można dowiedzieć się coś o dofinansowaniach . Wychodząc dziwnym trafem wskakuje 6 numerków na tablicy pokoju w którym byłem - zostałem obsłużony w 30 sek .
Pok. nr 10 ta sama sytuacja znów numerek i czekam mam 3 osoby według numerka przede mną ale nikogo nie ma więc wchodzę z nr 304 ( wyświetla się od 10 min 301 ) Panie coś czytają hmmmmm , więc pytam czy mogę się dowiedzieć czegokolwiek odnośnie dofinansowania lub i związanych z tym jakichkolwiek działań - " nie nie ma skończyły się " uzyskałem odpowiedź i ..... i nic , wstałem podziękowałem i wyszedłem = kolejne 30 sek .

Ciekaw jestem czy tak jest codziennie i czy płacą urzędnikom za " wirtualny numerek "
ja-jurek / 95.160.10.* / 2016-05-18 08:59
To normalne ,znajomy który jest na długim bezrobociu mówi ,że ostatnia "reforma"Kosiniaka z Psl rok temu szumnie odgwizdana przez media i samego autora jako sukces,zmieniła to w PUpie ,że znajomy który pojawiał sie na parterze w pokoju ,teraz musi chodzić na pietro do innego pokoju.To wszystko .Nic więcej .I to jest właśnie cała reforma Kosiniaka ,który nota bene nawet dziś publicznie wmawia przed kamerami że on zrobił wielką reformę w PUpach.

Najnowsze wpisy