Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa. Posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej planowane na 18 kwietnia przełożone

Ustawa frankowa. Posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej planowane na 18 kwietnia przełożone

Wyświetlaj:
maciek_17_sk8 / 2016-04-16 16:44
jak dla mnie ta cała sytuacja "ratowania frankowiczów" jet rozdmucha przez media. Dlaczego mam dopłacać do nieudolnie zarządzających swoim majątkiem ? jak się myśli o ciągłej konsumpcji i nie czyta się informacji walutowych tak się właśnie dzieje. to powinna być nauczka dla Polaków i pewna lekcja "kapitalizmu". A Rząd powinien jeżeli już obejmie ochroną tych "biednych", jedynie osoby, które wzięły kredyt we frankach góra 3 lata temu. na pewno pomoc państwa nie powinna objąć osoby spłacające kredyty we frankach 10 lub 7 lat. Z resztą nie powinniśmy opłacać błędów innych, ale tak jest jak się żyje w społeczeństwie myślącym w realiach komuny - wszystkim równo w przypadku gdy krzywda dosięga mnie - i kapitalizmowi - by mi się lepiej żyło, w sumie żyje mi się dobrze ale dawać dawać
bogdan19734 / 80.60.177.* / 2016-04-14 17:06
Kase zarobioną w Polsce zostawia sie w Polsce
winien-ma / 37.47.169.* / 2016-04-14 16:12
Dlaczego Belka nic nie mówi ile do tej pory zarobiły banki na frankowiczach w tym NBP, tylko bredzą o "kryzysie", o urojonych stratach i że się nie da. Bo tak chce Belka i namaszczeni przez platformę dyrektorzy banków.? Jeśli inni potrafili to zrobić to niech Belka powie dlaczego za granicą można u nas nie? Belka nie chce bo byłby to sukces PiS, a nie platformy i przyspawanych do złotych koryt jej aktywu.
dddduuuu / 86.45.219.* / 2016-04-14 16:11
jak czytam tu że bonki popełniły przestępstwo to chce mi się śmiać ale tu należy płakać bo w takim razie co zrobili kredytobiorcy , współudział w przestępstwie bo chyba każdy czytał umowę i ją podpisał bez przymusu świadomie . A teraz coś nie pasuje , PECH i tyle , inwestycja to ryzyko a kredyt to co?????
ALOJZ / 84.119.213.* / 2016-04-14 16:10
morawiecki , i wszystko w temacie ... jaki ojciec taki syn ..... NO FRANKOWICZE NAJPIERW GLOSOWANIE TERAZ TYLKO OSZUKIWANIE ,,, JAK MOZNA BYLO BYC TAK LATWOWIERNYM PRZECIEZ BYLO WIADOMO ZE WAS OSZUKAJA
trudi / 91.90.160.* / 2016-04-14 15:53
Ileż można odwlekać problem w czasie? Kraje takie jak Hiszpania, Chorwacja, Czarnogóra jakoś sobie poradziły z problemem. A w Polsce bomba zegarowa tyka i w końcu wybuchnie, tylko wtedy pociągnie za sobą więcej ofiar (samobójstw, rozbitych rodzin, egzekucji komorniczych itp. itd.) tych pseudokredytów w niby chf. O takie "dobro" obywateli rząd zabiega? A może ja po prostu czegoś nie rozumiem?
maria372 / 83.9.158.* / 2016-04-14 15:52
Chory kraj! Banki popełniły przestępstwo, działają niezgodnie z prawem, a rząd się zastanawia nad ich upadkiem?! Nie upadną, mają swoje centrale wyspecjalizowane w drukowaniu pieniędzy. A nawet jak upadną, to przecież same sobie winne. Jak ma być takie prawo i taka sprawiedliwość, to ja dziękuję za PiS.
bogdan137 / 185.20.174.* / 2016-04-14 14:51
Tu nie chodzi o pomoc państwa dla tych, kórzy wzieli kredyty dewizowe na zakup mieszkań, tylko na wykazanie się, że "coś" panstwo robi- czyli myśli jak nie zaszkodzic bankom, by nie poniosły straty (czyli po prostu mniej zarobiły). Nikt jeszcze nie chce zauważyc, że za kilka lat ci, ktorzy spłacają te "kredyty" przejdą na emeryturę i wtedy naprawdę nie bedzie jak spłacać tych "kredytów", a banki (lub firmy windykacyjne, bo banki cały czas pozbywają się tych kredytów, wydzielając również części banków tylko z tymi kredytami i ewentualnie te mają upaść) przejmą mieszkania w wiekszej części spłacone za bezcen. I tak na dyskusjach upłynie nastepny rok, a część rat się przedawnia (jest 10 lat na roszczenia) i będzie nastepny powód do dyskusji.

Najnowsze wpisy