Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa o frankowiczach nie ma szans w Senacie? Komisja debatuje i krytykuje

Ustawa o frankowiczach nie ma szans w Senacie? Komisja debatuje i krytykuje

Wyświetlaj:
nienienie / 213.108.118.* / 2015-09-23 16:18
a KOGO OBCHODZĄ FRANKOWIECZE!! A INNI KREDYTOBIORCY!!!! JEŻELI POMOGĄ FRANKOWICZOM TO WZYWAM WSZYSTKICH SPŁACAJĄCYCH KREDYT DO BUNTU, BO INNYM TEŻ PRZYDAŁABY SIĘ POMOC OD państwa
BAcca / 62.113.227.* / 2015-09-16 10:45
Brawo Andrzej Duda.
Dostaniecie (PiS) nasze głosy w jesiennych wyborach.
Dostaniesz swoich ludzi abyś mógł realizować plany na nową Polskę i przywrócić honor polskiej rodzinie.
Liczymy na Ciebie Andrzej!
zxxc / 78.133.162.* / 2015-09-01 16:17
Takie zapisy w projekcie ustawy nie są sprawiedliwe. Moja małżonka przed poznaniem mnie wzięła kawalerkę we frankach. Po ślubie przeniosła się do mnie do Warszawy i tu wzięliśmy mieszkanie na kredyt w euro. Projekt ustawy mówi: "kredytobiorca nie może posiadać innego mieszkania ani innego domu" aby mógł przewalutować kredyt. Nie mogę pozbyć się kawalerki, bo kredyt jest prawie dwa razy większy niż jej wartość. Jestem w klinczu. Rozumiem, że autorom ustawy przyświecało pomaganie normalnym pożyczkobiorcą a nie handlarzom mieszkań, ale krzywdzi to osoby będące w takiej sytuacji jak ja. Wychodzi na to że pomaga się tym którzy wzięli kredyt na jedno większe mieszkanie, a nie tym co mają dwie klitki, których sprzedaż aby kupić jedno większe byłaby finansowo dużą stratą.
Marcus 9876 / 94.254.198.* / 2015-08-28 06:31
Dlaczego rząd PO tak jawnie wspiera banki , a nie obywateli Polski ?
kuba inny / 37.152.19.* / 2015-09-23 15:53

Dlaczego rząd PO tak jawnie wspiera banki , a nie obywateli Polski ?
[/cytat
Ano dlatego, że obywateli należy traktować JEDNAKOWO! Dlaczego frankowicz (mniejszość wszystkich kredytów mieszkaniowych!) ma być traktowany lepiej od złotówkowych?!
FDA / 185.46.212.* / 2015-08-28 10:01
Rząd wspiera kilkanaście mln polskich podatników którzy maja za to zapłacić a nie kilkaset tys najbogatszych kredytobiorców.
Zwróć uwagę jaka była awantura że pomoc będzie dla tych co mają mieszkanie do 70m.
Zapytaj przeciętnego Polaka ile ma jego mieszkanie(o ile je w ogóle ma).
I dlaczego to on ma się składać na dwupoziomowy apartament jeśli sam mieszka w wynajętej klitce?
Ale socjaliści zawsze pompują pieniądze od biednych do bogatych.
Michuu200 / 164.40.246.* / 2015-08-28 05:58
W 2006 roku jak brałem kredyt na mieszkanie i zdecydowałem się na PLN to rata złotówkowa była zdecydowanie wyższa i płaciłem...nie jęczałem...nikt mi nie pomagał...koledzy frankowcy się śmiali, że nie wziąłem kredytu we franku i jest "baranem" bo oni płacą mniej! Ja się z Was wszystkich nie chcę teraz śmiać ale dlaczego nie próbuje się też zrekompensować wysokich rata w złotówce za tamten okres? Fakt, że teraz płacę zdecydowanie mniejszą ratę ale co z tego...podpisywaliśmy te same umowy!
Dudi256 / 83.28.127.* / 2015-08-27 22:45
Koledzy frankowicze mieliście dużo czasu aby sobie kredyty przewalutować sami, co wtedy robiliście czekaliście aż przyjdzie Duda i się uda, do roboty się lepiej weźcie, ciężko żyć ale trzeba było myśleć wcześniej, trzeba było kupić mniejsze mieszkanie, a nie udawać bogacza za pieniądze z banku
Beata 123 / 83.21.176.* / 2015-08-28 08:19
Zamiast pisac te bzdury poczytaj, moze zrozumiesz na czym zarabialy banki i czy Twoi znajomi faktycznie placili nizsze raty :
Chyba nie slyszales obrad senatu, jakbys ogladal to bys wiedzia, ze bzdury piszesz.
W 2008r niestety ale byl bum na te kredyty i wiekszosc kredytobiorcow nie miala zdolnosci na kredyty w PLN miala zdolnosc na kredyt w CHF.
Placza to banki mimo, ze wiedzialy, ze moze dojsc do takiej sytuacji bo to powtorka z rozrywki z Australii z lat 90.
Poczytaj sobie ile dostawali posrednicy za te kredyty, jaki byl nacisk na udzielanie wlasnie takich kredytow.

http://wyborcza.pl/magazyn/1,143016,17302190,Szok_frankowy__Wiedzieliscie.html
basia230 / 164.126.174.* / 2015-08-27 23:16
chory kraj z tej Polski przekręt za przekrętem jakby nim rządzili sami przestępcy tylko dla swoich korzyści nie dla narodu polskiego wszystkie prawa tylko dla gangów przestepczych nikt tego nie kontroluje albo nie chce ludzie obudzcie sie gdzie my żyjemy kto nami pomiata chyba trzeba naprawde solidnej rewolucji
KONIECzCHF / 37.248.255.* / 2015-08-27 21:50
Frankowicze nie chcą żadnej tzw. „pomocy” od Państwa. Mamy wystarczające mocne argumenty prawne, aby z bardzo dużymi szansami odfrankowić swój kredyt na drodze sądowej i to z mocą wsteczną, odzyskać bezpodstawnie dokonaną nadpłatę, a w niektórych rodzajach kredytów – unieważnić umowy kredytowe. Więcej na https://konieczchf.wordpress.com/
mno_1966 / 37.128.8.* / 2015-08-27 22:03
To po co kibicowaliście dzisiaj przed Senatem?
Jeśli macie wygrane sprawy z bankami to załatwiajcie to w ten sposób-i nie będzie problemu.
Załatwienie poprzez ustawę to załatwienia pieniędzmi podatników
Beata 123 / 83.21.176.* / 2015-08-28 08:22
Jakbys był w sadzie tobys wiedział, ze takie sprawy trwaja lata i trzeba miec w Polsce pieniadze aby sie sadzic, a raty musisz regularnie placic, potem bank jak przegra to odda.
Na przykladzie nabitych w mbank widac ile to trwa a to niestety rzad polski powinien miec takie zabezpieczenia aby zaufanie do bankow nie spadalo a roslo i za to im placimy aby ustawy regulowaly tego typu przekrety.
dar1108 / 46.186.66.* / 2015-08-27 21:42
Nigdy więcej zagłosuje na PO!! Pewnie te banki finansują poczynania Pani Kopacz i jej partii i dlatego jest taka przychylna bankom. Na Węgrzech zrobili bardziej drastyczne cięciec i jakoś system bankowy to udzwignąl i sie nie ,,zachwiał" jak to mówi pani ,,premier"...

Poza tym te koszta to nie ,,strata banków" jak to mówią bankowcy tylko poprostu ,,brak zysku" a to co innego jest!
kioza / 31.1.2.* / 2015-08-27 21:04
W 2005 r też zaciągalem kredyt na kupno miszkania odsetki były znacznie wyższe niż we frankach.
Chytrzy durnie brali we frankach bo myśleli że zrobią interes życia i wyśmiewali się ze mnie że jestem głupi biorąc kredyt w złotówkach.Kredyt dawnio spłaciłem a żelazną zasadą jest że bierze się kredyt w takiej walucie w jakiej się zarabia.Dobrze chytrusom niech teraz płaczą i nie udają idiotów.
Beata 123 / 83.21.176.* / 2015-08-28 08:29
odsetki moze i byly wyzsze ale dodales spread aby to wyliczyc a przy kredytach frankowych i euro i udzielanych w dolarach dochodzilo jeszcze cos takiego jak spread.
Chyba nie slyszales obrad senatu, jakbys ogladal to bys wiedzia, ze bzdury piszesz.
W 2008r niestety ale byl bum na te kredyty i wiekszosc kredytobiorcow nie miala zdolnosci na kredyty w PLN miala zdolnosc na kredyt w CHF.
Placza to banki mimo, ze wiedzialy, ze moze dojsc do takiej sytuacji bo to powtorka z rozrywki z Australii z lat 90.
Poczytaj sobie ile dostawali posrednicy za te kredyty, jaki byl nacisk na udzielanie wlasnie takich kredytow.
Mi po posiedzeniu senatu oczy sie otworzyly i zaczelam szperac w necie od dawna argumenty ZBP i KNF nie przekonywaly mnie, a po posiedzeniu senatu dowiedzialam sie jakie to banki sa uczciwe wobec klientow :
http://wyborcza.pl/magazyn/1,143016,17302190,Szok_frankowy__Wiedzieliscie.html
6zL / 91.193.160.* / 2015-08-27 20:59
Frankowcy!! świetna wiadomość dla was!! Piechociński i pisowcy spłacą wasze kredyty!! Zrobią to w najbliższych dniach, bo , do końca tego
roku, frank będzie po 6 zł!! Widzicie zatem, jak dobrze zrobiliście głosując na PSL i PIS !!Ostatnio nawet pani Kopacz zajeła się wami,
będzie spłacała wasze kredyty, a jak ryży przyjedzie do Polski na wczasy, spłaci wszystkie kredyty z nawiązką!!musicie,tylko, głosować na nich,
tak jak dotychczas.
illll / 5.198.87.* / 2015-08-27 20:53
Orbana w Polsce to zrobi z nimi POrządek
Aleksy I / 77.115.26.* / 2015-08-27 20:48
Żłodziej na złodzieju i złodziejem pogania. Taki jest dzisiaj system finansowy w Polsce. Są dopłaty do Skoków, rolników , kredytów mieszkaniowych itp. Frankowicze nie chcą dopłat do kredytów, oczekują jedynie przestrzegania prawa, a więc spłaty kredytów po przewalutowaniu z dnia ich pobrania. Premier Orban się nie bał i Węgry są przykładem odporu kapitalistów banksterów.
adrianos1976 / 37.248.254.* / 2015-08-27 17:24
i bardzo słusznie !!! A z jakiej racji nalezy im sie POmoc od Państwa czyli od całego społeczeństwa ???
Na szczęście w większości to ZATWARDZIAŁE LEMINGI !!!!
dsf0 / 2015-08-27 18:58
dokładnie...
tylko cep wierzy w stabilność waluty, nawet takiej jak frank...

to tak jakby namawiać (BEZ OBRAZY!) murzynów do zakupu czekolady, gdyż zdrowa i czysta, albo kakao bo stabilny produkt rynkowy...
Beata 123 / 83.21.176.* / 2015-08-28 08:28
Wiesz przyklad, ktory podales to prawda, Ci "murzyni" jak ich nazwałes w plemionach nie wiedzieli co to slodycze, przyjechali biali i namawiali, ze to takie dobre i zdrowe a wyszlo inaczej.
Widac z Twojego wpisu, ze siedzisz 4 literami w Polsce nigdy nosa poza nia nie wsciubiles, nie widziales innych plemion ani z nimi nie obcowales , nie masz zielonego pojecia o ekomoni, kreatywnym pieniadzu itp.
Warto czasami wyjsc ze skorupy i poszperac w necie skoro 4 liter nie chce Ci sie ruszyc.
Chyba nie slyszales obrad senatu, jakbys ogladal to bys wiedzia, ze bzdury piszesz.
W 2008r niestety ale byl bum na te kredyty i wiekszosc kredytobiorcow nie miala zdolnosci na kredyty w PLN miala zdolnosc na kredyt w CHF.
Placza to banki mimo, ze wiedzialy, ze moze dojsc do takiej sytuacji bo to powtorka z rozrywki z Australii z lat 90.
Poczytaj sobie ile dostawali posrednicy za te kredyty, jaki byl nacisk na udzielanie wlasnie takich kredytow.
Mi po posiedzeniu senatu oczy sie otworzyly i zaczelam szperac w necie od dawna argumenty ZBP i KNF nie przekonywaly mnie, a po posiedzeniu senatu dowiedzialam sie jakie to banki sa uczciwe wobec klientow :
http://wyborcza.pl/magazyn/1,143016,17302190,Szok_frankowy__Wiedzieliscie.html
Do frankowiczow / 89.70.83.* / 2015-08-27 17:18
Jak słyszę ze lichwa to sie dziwie. Przecież złotówkowicz zapłaci w sumie więcej za taki sam ktedyt!!! I co najciekawsze on nie przepłaci a frankowicz tak. O co chodzi???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Beata 123 / 83.21.176.* / 2015-08-28 08:15
A niby jak wiecej? Spread byl na poziomie od 6-12% wiec skoro miales marze 1% tak jak osoby przy kredytach frankowych do tego dadaj wibor np 6% to masz 7% a frankowicze mieli 2% liboru, marza 1% i do Twojego kredytu juz nic nie dodajesz a do frankowego dodajesz spread w wysokosci wezmy ten najnizszy 6% wiec ile Ci wyjdzie? Mi wychodzi 9%.
Nikt nie podaje spreadu, ktory byl doliczany do kazdej raty, do przewalutowania przy uruchomieniu.
Kazdy opiera sie tylko na marzy i na wiborze pokazujac jak to niby te kredyty frankowe byly korzystniejsze od kredytow w PLN i jak to niby Ci kredytobiorcy zarabiali.
Niekorzystne jest wykazywanie dla populistow bankowych prawdy, ze te kredyty mimo nizszej marzy i liboru jednak zawieraly dodatkowa oplate w wysokosci spreadu, ktory byl ustalany przez kazdy bank dobrowolnie.
qibic / 195.187.140.* / 2015-08-27 17:16
Jedynym który wygrał jest Sadlik, wypromował swoje nazwisko
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy