Forum Polityka, aktualnościKraj

Ustawa rodzinna podpisana. Prezydent skierował ją do Sejmu

Ustawa rodzinna podpisana. Prezydent skierował ją do Sejmu

Wyświetlaj:
Ada746 / 83.22.44.* / 2015-08-30 21:45
Ciekawe jak działa ustawa prorodzinna dla matek, które urodzą dzieci po przerwaniu pracy na zastępstwie i kto da tym matkom urlop macierzyński? Za co będą żyć i utrzymywać swoje dzieci? Kto im da na pieluchy i mleko? Czy to tez należy do ustawy prorodzinnej?
polak1969 / 83.24.206.* / 2015-03-30 12:14
mamy troje dzieci i nic nam się nie należy ....urlopu żona też nie miała ....a dziś równi i równiejsi !!!! cała POLSKA przed wyborami .....
abcdjxaj / 95.215.193.* / 2015-03-30 12:13
macierzyński powinien byc tylko dla kobiet.Bo chodzi o to ze jest on przewidziany na połóg,czyli dojście do siebie po porodzie.I niech facet nie gada ze to nic takiego.Ja rodziłam dwa razy i wiem jaka byłam obolała pocieta pozszywana i ile trwało by dojśc do siebie.A poza tym w tym czasie to dziecko potrzebuje matki to jej głos słyszało w łonie najczęściej jej zapach i jej bicie serca.Jest zwiazane z nia emocjonalnie.Potem potrzebny jest j dziecku drugi rodzic i jak najbardziej po 6 mies.ojciec dziecka nich sie włacza w taki czy inny sposób.Niech sa i ojcowskie i rodzicielskie jakie tam bądz.Głupota jest dzielenie macierzyńskiego dla ojca i matki.Oczywiście sa przypadki gdy matka umiera jest długo w szpitalu itp.To sa wyjatki które powinny byc odpowiednio zdefiniowane i wtedy udzielane.
Zet iks / 93.105.4.* / 2015-03-30 11:44
Jak słyszę słowo przywilej to szlag mnie trafia, bo według konstytucji jesteśmy wszyscy równi, a tu tworzy się masę różnych "obejść " tego prawa.
Mama od 2014, ktora pracuje / 83.30.83.* / 2015-03-30 11:36
Pan Prezydent dobrze kombinuje. Otóż elastyczny czas pracy świetnie sprawdza się min. w Holandii. Matki są aktywne zawodowo, bo jak się da to pracodawca ustala z nimi tygodniową mniejszą ilość godzin pracy w zależności od ilości dzieci i nie dość ze mamy są aktywne zawodowo, to nie wypadają z "obiegu"/z rynku pracy (miedzy innymi dzięki temu elastycznemu indywidualnie ustalanemu z pracodawca czasie pracy, mamy wracają do pracy już po 3ch miesiącach od porodu!) to zarabiają i maja czas na wychowanie dzieci gdy nie pracują. Oczywiście to wymaga zaangażowania obu stron: 1-matki/ojca/pracownika, 2- pracodawcy i współpracowników, ale widziałam że się to sprawdza. Rodzic, któremu zależy by spełniać się zawodowo potrafi się angażować w prace, bo chce ja mieć. Oczywiście tym którym nie chce się pracować i tak nikt nigdy nie dogodzi, bo by tylko brali a nic od siebie nie dawali.
M.000 / 88.156.236.* / 2015-03-30 11:13
widać, że PO chce się pokazać z jak najlepszej strony przed wyborami. czego to oni dla naszej POlski nie robią. myślałby kto :P ja tego nie kupuję i mój głos nie pójdzie na PO :)
oshi / 178.37.39.* / 2015-03-30 10:49
W naszym kochanym "prorodzinnym" kraju sytuacja wygląda tak, że ja - matka dwójki dzieci (4 i 7lat) poprosiam szefa o poranną zmianę bo muszę odbierać dzieci do 15:00, to usłyszałam że "zobaczymy co się da zrobić" no i na kolejnych grafikach na najbliższe 3 miesiące jestem po południu. Czy to jest ułatwienie dla rodziców? No żadne i płakać mi się chce bo muszę zatrudniać do tego obcych ludzi.
Marta z trójką dzieci / 91.197.225.* / 2015-03-30 10:16
a może wreszcie ktoś wprowadzi 2 dni urlopu przysługującego na dziecko - na KAŻDE DZIECKO!!! nie tylko na jedno. ja mam trójkę i te 2 dni na trójkę nie są niestety niewystarczające!!!
dajty / 83.21.52.* / 2015-03-30 09:08
Zwolnijcie mnie z zus do ukonczenia przez dziecko 3roku zycia i dajcie mi prowadzic dzialalnosc a te 1100 sobie zarobie i bede miec dziecko przy sobie.ale nie lepiej wprowadzic wychowawczy i trabic ze skladki odprowadzacie.co z tego jak nie mam co dziecku dac jesc a moje pieniadze ma zus i buduje za nie palace albo sobie premie przyznaje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Renata1094 / 31.41.84.* / 2015-03-30 08:39
Kolejny pic na wodę, żeby się ludziom wydawało przed wyborami, że politycy chcą im ulżyć. Z takich udogodnień skorzysta głównie budżetówka, czyli politycy sami dla swoich urzędników stworzyli ten przepis i jeszcze dla nauczycieli, którzy jak święte krowy mają ciągle wolne od pracy. W wielu małych zakładach produkcyjnych i usługowych nie ma w ogóle urlopów ani płatnych zwolnień lekarskich. wpisuje się urlop w ewidencję, a ludzie przychodzą do pracy. Można w wyjątkowych przypadkach wziąć 1-2 dni bezpłatnego i to tyle. Jak czytam takie bzdury o urlopach to nie wiem, czy się śmiać czy płakać.
Smyku / 153.19.33.* / 2015-03-30 10:15
Droga Renatko, bzdury to Ty piszesz. To, że jakiś pracodawca łamie przepisy ni oznacza, że ma ich nie być lub są złe. To ludzie bojąc się o swoją pracę pozwalają na takie traktowanie. Problem nie jest łatwy, ale ważne, że są regulacje prawne, które to w jakiś sposób sankcjonują. Przynajmniej masz prawo do urlopu i jest to prawo, którego nikt Ci nie może odebrać. Jeżeli to zrobi masz prawo zgłosić to odpowiednim instytucjom. A pisanie, że coś jest bzdurą bo jest jakiś procent firm, które nie przestrzegają kodeksu pracy i nie tylko jest właśnie bzdurą. Pozdrawiam i życzę odwagi w "walce" o swoje prawa.
nnn / 77.252.248.* / 2015-03-30 07:55
Silniejsza integracja z pracodawcą? Raczej spychanie swojej roboty na resztę pracowników, a więc wprowadzenie podejrzliwości co do takiej osoby.
gaba71 / 94.254.193.* / 2015-03-30 12:06
A kto będzie pracował za te nieobecne osoby ? Ja już wychowałam dwoje dzieci i nie miałam takich przywilejów , światek piątek do roboty teraz będę musiała wykonywać dodatkową robotę za kogoś . Poprostu super .!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Iwonat / 159.205.92.* / 2015-03-30 07:25
Hmmm. Jak bardzo chciałabym mieć dodatkowy urlop wtedy, kiedy w szkołach są dni wolne i nie traciłabym swojego urlopu wypoczynkowego.
lola735 / 89.68.224.* / 2015-03-30 06:42
Wszystko się dzieje przed wyborami.....wszystko pod publiczke...ludzie nie dajcie się nabrać!
pivonia / 178.36.98.* / 2015-03-29 22:37
Hmm, juz to widze. Bedzie tak jak ktos napisal, ze " nie podoba sie cos, to wyjazd z firmy".Jesli jednak ktos bedzie mogl z tego slorzystac, no to moze rzeczywiscie byc tym rodzicom wygodniej. Ja zauwazam inny hit z polityki " prorodzinnej". Rodzisz bliznieta albo trojaczki a macierzynski dostajesz raz... Urodzilabys te dzieci w osobnych porodavh w odstepach czasu, dostalabys razy dwa. Tutaj dopiero ZUSik ma oszczednosci. Owszem, urlop dluzszy niz na 1 dziecko, tylko jak mam ogarnac dwoje niemowlat ( i starsze dziecko) z 80% lub pozniej 60% wynagrodzenia???? Kto cierpi? Dzieci. Kto zyskuje? Zus.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
klawawawa / 178.36.98.* / 2015-03-29 22:47
Ale jak to? Rodze blizniaki, dostaje macierzynskie 80% przez caly okres jego trwania, czy tam w konfiguracji 100% i pozniej 60% ale pojedynczy? Tez o tym nie pomyslalam ze tak to jest urzadzone! Bogu dzieki ze mam dwojke dzieci w odstepie trzech lat urodzonuch bo nie wyobrazam sobie tego. Wiadomo jakoe wydatki sa na niemowlaki. Jak masz jedno niemowle a drugie dziecko starsze to juz tak nie boli bo chociazby z obiadu podje to co Ty jesz a nie kaszki i inne specjalne drogie pozywki razy dwa. Z torbami bysmy chyba poszli...............
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
vwvw / 178.36.98.* / 2015-03-29 22:41
faktycznie nie pomyslalem o tym. bardzo niesprawiedliwe. kasa zusowi zostaje w kieszeni a rodzice niech sie martwia. dzieciaki maja gorzej bo urodzily sie jednoczesnie. p*********e to wszystko. sytuacja z wychowaniem blizniat jest juz dostatecznym wyzwaniem psychicznym i fizycznym dla rodzicow. wiem bo widze jaka jazda jest u moich sasiadow. podziwiam ich
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lkjhgfd / 31.0.1.* / 2015-03-29 22:21
A jakie przywileje będą mieli rodzice prowadzący własną działalność ?
ada7649 / 83.21.52.* / 2015-03-30 09:12
A takie ze wprowadzili nam urlop wychowawczy tylko zapomnieli dodac ze po nim przez 90dni jestesmy pozbawieni zasilku chorobowego.i w razie choroby przez 3 m-ce nie zarabiamy a musimy oddac do zus haracz.takie to mamy przywileje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy