Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Utrata Zdolności Do Wykonywania Zawodu! Gdzie?

Utrata Zdolności Do Wykonywania Zawodu! Gdzie?

Lékař / 83.20.244.* / 2009-07-28 23:01
Witam.
Czy ktoś orientuje się może gdzie takie ubezpieczenie warto nabyć?
Próbowałem na googlach znaleźć, lecz nic ciekawego z tego nie wyszło.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Paweł_1977 / 79.188.155.* / 2011-10-26 14:28
Właśnie odkryłem nowe ubezpieczenie dla lekarzy i innych przedstawicieli wolnych zawodów: Ubezpieczenie od utraty dochodu w wyniku wypadku lub choroby Lloyd's. Ubezpieczasz się od czasowej i trwałej niezdolności do wykonywania konkretnego zawodu, szczegóły na stronie www.nietracdochodu.pl
aleksandra25 / 78.131.138.* / 2009-08-21 21:14
Jeżeli jesteś agentem ubezpieczeniowym poświęć parę minut na wypełnienie tej ankiety

www.wbadanie.pl/ankieta/201625905/

Z góry dziekuję;)
marek_hestia / 62.21.17.* / 2009-08-21 15:14
ERGO HESTIA S.A. Polisa FORTEO SUMY UBEZPIECZEŃ OD 100.000 ZŁ - 400.000 ZŁ składki miesięczne. Agenci ubezpieczeniowi na stronie www.hestia.pl
lezdrub / 79.185.110.* / 2009-08-21 19:58
Zapoznalem się z OWU Forteo i stwierdzam ,że ubezpieczenie to asekuruje klienta tylko w niektórych obrażeniach:
- oparzenia są asekurowane dopiero III gr i po wyżej 20% powierzchni ciala( można mieć poparzona calą twarz i nie dostać grosza odszkodowania.
- inne oparzenia I.II gr.-zero wyplaty.
- brak asekuracji blizn pourazowych ,uszkodzenia nerwów, sciegien(dopiero takie uszkodzenia są asekurowane,które powodują calkowity niedowład kończyn.

Asekuracja jest wg tabeli;
- brak asekuracji pjedenczych palców. trzeba stracić 5, aby uzyskać odszkodowanie.

-calkowity brak asekuracji narzadów wewnętrznych (wątroba, nerki pluca mózgu,narządów półciowych.

Tak więc mając taka polsę możemy mieć duże obrażenia i nie otrzymać ani grosza odszkodowania.

Chcialbym zwrócić uwage też na zapis dotyczacy wykluczenia odszkodowania w czasie pracy o charkterze bardziej ryzykownym niż podany do ubezpieczenia, bo również nie będzie wyplaty odszkodowania.

Panie lekar. Pan to ubezpieczenie przedstawiał w superlatywach,a jak pan widzisz mając to ubezpieczenie możemy sie obudzić z ręką w nocniku.

Pisał pan,że płacą za każdy procet uszczerbku.
Widocznie nie umie Pan czytać OWU ze zrozumieniem.Placą tylko za te uszkodzenia, które sa zawarte wtabeli 1+2. Nic poza tym.

A cena którą Pan podał do tego zakresu asekuracji jest bardzo wygórowana.
Za taka kwotę można mieć polisę na życie z pełnymi zabezpieczeniami.

Jezeli jest Pan dalej zainteresowany dobrym ubezpieczeniem to prosze zadzwonić pod tel 600 942 367.
ja7654 / 62.21.17.* / 2009-08-24 09:42
czytaj lepiej owu "konkurencjo"
!!!!
lezdrub / 79.185.104.* / 2009-08-24 22:09
Wlaśnie podaje jakie obrażnia OWU tego ubezpieczenia nie obejmują
bater / 79.185.78.* / 2009-08-22 17:39
Witam Lezdrub. Ja myslę, ze lekar nie chcial kupić ubezpieczenia, lecz jako agent tej firmy picowal,że ma dobre ubezpieczenie.

Jeżeli agenci w ten sposób omawiają dane ubezpieczenie,a warunki ubezpieczenia daleko odbiegają na niekorzyść klienta od tego co agent mówi to i pózniej jest wielkie rozczarowanie takiego klienta po wypadku.

Dlatego radze wszystkim klientom wykupującym polisy dokładnie czytać warunki.
Równiez radze przeczytać zakres ochrony wszystkim tym, którzy juz polisy maja wiele lat.
Jeszcze moga uniknąć rozczarowania zmieniając polise z calkowitym zakresem ochrony,a nie wybiórczym.(a co najważniejsze można jeszcze zaoszczędzić na skladce.

Tak wlaśnie bylo w moim przypadku . też mialem polisy, gdzie moglem sie obudzić z reka w nocniku.Teraz wiem,że mam zabezpieczenie na 100% i jeszcze mniej place niz placilem. Polisy kupilem u lezdruba. Perfect multi ochrona firmy Nordea i Perfect Rodzina firmy Compensa.
A na emeryture skladam w IKE Arka.pod dozorem Lezdruba.

Bo co może doświadczyć klient zawierzając tylko agentowi nie czytajc dokladnie OWU danego ubezpieczenia po wyżej przedstawil lezdrub.Mi oczy otworzyl podobnie , wjakich okolicznosciach jest brak ochrony w poprzednich polisach które mialem.
obserwator339 / 78.9.77.* / 2016-07-06 15:02
jak widać są różne sposoby zniechęcania do konkurencji i reklamowania swoich (kolesiów?)
Elżbieta Rdzak / 85.89.183.* / 2009-08-09 19:22
zapraszam do Generali, dopasujemy do potrzeb
elzbieta.rdzak@generali.pl
antysoc / 93.105.17.* / 2009-08-03 22:22
Jakiego zawodu??? Wiem, że jest ubezpieczenie w grupówce dla nauczyciela, z powodu choroby zawodowej
mojapolisa1@op.pl / 213.158.199.* / 2009-08-03 17:10
Proponuję ubezpieczenie o czasowej niezdolności do pracy ( wykonywania zawodu) do 365 dni Program INTER Medicus to specjalistyczny pakiet ubezpieczeń dla Lekarzy, zapewniający stabilną sytuację finansową Lekarza i jego rodziny. Ubezpieczenie świadczenia dziennego jest skierowane do Lekarzy, niezależnie od formy zatrudnienia - kontrakt, prywatna praktyka lekarska, umowa o pracę lub forma mieszana. Ubezpieczenie to jest częściową rekompensatą utraty dochodów na skutek niezdolności do pracy.

Ubezpieczonym może być osoba, która jednocześnie:
a. wykonuje swą działalność zarobkową jako pracownik w ramach umowy o pracę lub w formie wolnego zawodu w Polsce,
b. z działalności tej uzyskuje regularne dochody,
c. ma stałe miejsce zamieszkania w Polsce,
d. posiada polskie obywatelstwo.

Świadczenie wypłacane jest przez INTER Polska w przypadku choroby lub nieszczęśliwego wypadku, począwszy
od 15-go, 22-go, lub 34-go do 180-go lub 365 dnia czasowej niezdolności do pracy, do wysokości określonej w umowie ubezpieczenia.

Każdy Ubezpieczony może wybrać odpowiedni dla siebie wariant dziennego świadczenia w przypadku czasowej niezdolności do pracy od 40 do 200 zł.
Składka ubezpieczeniowa zależy od wieku i płci lekarza oraz oceny zdrowia na podstawie ankiety medycznej.
Lékař / 77.252.33.* / 2009-08-12 15:27
Czasowy to nie trwały. Nie chodzi o to.
antysoc / 93.105.17.* / 2009-08-03 22:23
Co to za firma inter coś tam, jakie ma kapitały ????
Jerzy KOT / 213.158.199.* / 2009-08-03 17:04
Takie ubezpieczenie można nabyć u mnie. Proszę więcej o pana /pani sytuacji a odpiszę i dopasuję ubezpieczenie Jerzy KOT 602 127088
Michał_S / 87.206.195.* / 2009-07-29 14:03
Proponuję Bezpiecczną Dekadę AXA. Składka roczna w dwóch wariantach: I wariant - 250/rok, II wariant 375zł/rok. Ubezpieczenie terminowe na 10 lat, W zależności od wariantu suma ubezpieczenia z tytułu śmierci w nieszczęśliwym wypadku 40.000 (+10% co rok) lub 50.000 (+10% co rok). W przypadku niezdolności do pracy zarobkowej w I wariancie renta 1000 zł/miesiąc przez 10 lat, w II wariancie 2000zł/miesiąc przez 10 lat. Baaardzo dobra opcja za baaardzo małe pieniądze. Zapraszam 793 002 458:) Pozdrawiam:)
antysoc / 93.105.17.* / 2009-08-03 22:25
Tralalala od wykonywania jakiekolwiek pracy raczej. Trzeba dokładnie czytać myślę że to sciema agenta ale nie czytałem to głowy nie dam firmy ubezpieczeniowe głupie nie są
Lékař / 83.20.232.* / 2009-07-29 21:24
Problem z ubezpieczeniem które opisałeś polega na tym że to ubezpieczenie od utraty zdolności do wykonywania pracy zarobkowej a nie utraty zdolności do wykonywania zawodu.
Co w przypadku gdy osoba wykonująca prace manualne dłońmi utraci kilka palców w skutek NW? W tym momencie ubezpieczalnia może odmówić wypłaty świadczenia ze względu na fakt iż dalej można wykonywać pracę zarobkową (chociażby odbierać telefony na infolinii, siedząc tuż obok Krystyny Czubówny).
Interesuje mnie konkretnie utrata zdolności do wykonywania zawodu, a nie pracy.

Pozdr.
ceu / 195.12.32.* / 2014-09-19 14:47
Ubezpieczenie utraty dochodu Lloyds oferowane przez coverholdera CEU -właśnie za takie ryzyka odpowiada.
m.chyziak(małpa)ceu.com.pl
regan83@op.pl / 62.61.58.* / 2009-07-30 09:22
Będzie ciężko. Nie spotkałem się z takim ubezpieczeniem. Przeważnie niezdolności odnoszą sie do przypadków całkowitej niezdolności (coś w rodzaju renty inwalidzkiej i to I grupy). Jeśli masz jakiś rzadki zawód (jakiś bardzo specjalistyczny) i jesteś tym bardzo zainteresowany oraz interesuje cię wysoka suma ubezpieczenia to możesz pochodzić po towarzystwach może ci takie coś policzą. Tylko jedna sprawa - to na pewno bedzie cie trochę kosztowało(o ile to możliwe).
A i jeszcze jedna sprawa - daj sobie spokoj z rozmowami z agentami i tzw "multiagencjami" one ci raczej nie pomogą, lepiej poszukaj porządnej firmy brokerskiej, ci powinni się orientowac.
Pozdrawiam

PS
Ale prościej bedzie kupić porządne (na wysokie sumy) ubezpieczenie z od wypadków, do tego jakiś pakiet leczenia szpitalnego, no i oczywiście ubezpieczenie na wypadek poważnych zachorowań.

I jeszcze jedna uwaga: nie wierz, że jak jest coś za "baaardzo małe pieniądze" to załatwi ci wszystko... To jest matematyka za ile zapłacisz tyle bedziesz miał.

Pozdrawiam
Zyzka / 87.206.195.* / 2009-07-30 10:11
Pracuję w ubezpieczeniach 12 lat i nigdy się z takim ubezpieczeniem nie spotkałam. Myślę że nie da się tego jakkolwiek wyliczyć, za dużo niewiadomych. Proponuję umowę z uszczerbkiem na zdrowiu na dużą kwotę i właśnie leczenie szpitalne. A z Bezpieczną Dekadą się kiedyś spotkałam i jest to całkiem dobry produkt, choć o wąskim zakresie. I ne ma co mówić, jest tani. Gdzieś płacisz mniej, gdzieś więcej.
Jerzy KOT / 213.158.199.* / 2009-08-03 17:06
ZApraszam do mojego biura lub meil'em na mojapolisa1@op.pl
Lékař / 77.252.33.* / 2009-07-30 15:41
Trochę poszukiwań i oto jest chyba najbardziej zbliżony do oczekiwań produkt.

Hestia Forteo

W OWU widnieje zapis:

1. Pod warunkiem opłacenia dodatkowej składki, zakres Świadczeń może zostać rozszerzony o:
jednorazowe świadczenie z tytułu trwałej utraty zdolności do wykonywania pracy zawodowej, do jakiej Ubezpieczony posiada kwalifikacje z racji zdobytego wykształcenia lub doświadczenia, stanowiącej podstawowe źródło utrzymania w ciągu ostatnich 6 miesięcy poprzedzających datę wystąpienia nieszczęśliwego wypadku objętego ochrona ubezpieczeniowa, jeżeli utrata zdolności do wykonywania pracy nastąpiła w wyniku
trwałego uszczerbku określonego w § 4 pkt 2) w ciągu 2 lat od daty wypadku – w wysokości 100 000 PLN.

Koszt takiego ubezpieczenia NNW z rozszerzeniem o ryzyko zawału serca i udaru mózgu przy SU 200.000 + 100.000 za utratę zdolności do wykonywania pracy to 1641/rok.
Kwota nie wydaje się duża przy zakresie NNW i korzystnym zapisie dotyczącym niemożności do wykonywania zawodu.

Co o tym sądzicie?
lezdrub / 79.185.91.* / 2009-08-04 16:16
Lekar.Czyli co,że za 1% uszczebku placą 2000zl???
Bo jeżeli to jest wariant NNW to tak powinno być.

Chyba,że jest to wariant ŚNW+ niezdolność. To zmienia calkiem postać rzeczy, jak również ceny za to ubezpieczenie.

Zarówno w pierwszym jak i w drugim wariancie jest zbyt drogie.
Lékař / 77.252.33.* / 2009-08-18 14:09
Dokładnie za 1% uszczerbku jest 2000, za wystąpienie zawału serca lub udaru mózgu 30% SU, za śmierć w wyniku NW i Zawału Serca lub Udaru Mózgu 100%, do tego masa częściowych inwalidztw i poparzeń. A utrata zdolności do wykonywania pracy to 100.000
lezdrub / 79.185.99.* / 2009-08-20 18:43
Lekar.

Zadzwoń na tel 600 942 367.

Podam ci ofertę która myślę bardziej ci się spodoba, jezeli masz rodzinę.
Jezeli nie to raczej ta obecna jest bardziej odpowiednia dla Ciebie

Pozdrawiam.
regan83@op.pl / 62.61.58.* / 2009-07-30 17:52
Wygląda nieżle. Sprawdz jeszcze wykluczenia odpowiedzialności no i zdałoby się dowiedzieć jak to działa. Jakie papiery trzeba przedstawić i czy jest to faktycznie niezdolność do wykonywania tego zawodu (jak jest to w praktyce rozumiane). Bo na twoim przykładzie z ręką to wystarczy ci opcja kalectwa wskutek nieszczesliwego wypadku i po problemie, bo bedziesz miał jasno napisane w tabeli i le procent dostaniesz za takie zdarzenie.
Hula tu ktoś z Hestii to może coś podpowie bo to ciekawa opcja.
No i jest to tylko opcja wypadkowa, jeśli ma to jeszcze obejmować choroby to bedziesz musiał i tak kupić następną polise...
Musisz sobie to policzyć
A tymczasem poprosimy kogoś z Hestii o pomoc;] Bom sam ciekaw.

Pozdrawiam
massar / 87.206.195.* / 2009-07-31 14:57
Czy ten zapis nie jest pokrętnym opisem NP? Co za różnica? Opłacać coś za taką kasę co ma węższy zakres? Ubezpieczenie z tytułu ogólnej niezdolnośći do pracy to szersze pojęcie.
jednorazowe świadczenie z tytułu trwałej utraty zdolności do wykonywania
pracy zawodowej, do jakiej Ubezpieczony posiada kwalifikacje z racji
zdobytego wykształcenia lub doświadczenia, stanowiącej podstawowe źródło
utrzymania w ciągu ostatnich 6 miesięcy poprzedzających datę wystąpienia
nieszczęśliwego wypadku
Dla mnie to tak wygląda że jeżeli uszczerbek będzie dotyczył np nóg czy kręgosłupa a pracujesz dajmy na to w biurze to nic nie dostaniesz. Albo masz konkretne wykształcenie a w zawodzie pracujesz 4 miesiące to też nic nie dostaniesz. Dziwny zapis. Przecież i tak jest orzecznictwo, procent uszczerbku, itd. Trochę to bez sensu, ale może nie do końca rozumiem ideę takiego ubezpieczenia. Proszę o opinię innych, bo to ciekawy wątek.
regan83@op.pl / 78.1.110.* / 2009-08-03 08:11
Właśnie ja też jestem ciekaw czy jest to zakres "szerszy" czy "węższy". Jest możliwe, że ten zapis jest raczej marketingowy, bo w zasadzie i tak zawsze bedzie to decyzja indywidualna. Praktycznie ten zapis bedzie miał zastosowanie, przy specjalistycznych zawodach. Przynajmniej tak mi sie wydaje.
Np. zegarmistrz(lub inny zawód wymagający precyzyjnej pracy manualnej) jeśli bedzie miał trudności z utrzymaniem drobnych elementów w dłoni. Uszczerbek może być mały - kilka-kilkanaście procent, a niezdolność w brzeniu tego zapisu bedzie występować.
To by miało sens.ź
Znowu w przypadku pracowników fizycznych to zwykłe NP wystarczy.

pozdrawiam
karzeu / 87.206.195.* / 2009-08-04 17:12
dziś pracuję tu, jutro gdzie indziej. Teraz płacę za niezdolność do wykonywania zawodu, za pięć lat zmienię pracę i co?za 5 lat nowa taryfa, nowa umowa, okres karencji a składka wyższa. bez sensu to. Zwykłe NP + uszczerbek na wysoką SU.

Najnowsze wpisy