Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Utworzą partię "frankowiczów"? Celem dopilnowanie obietnic Dudy

Utworzą partię "frankowiczów"? Celem dopilnowanie obietnic Dudy

Wyświetlaj:
Stefan M. / 83.7.16.* / 2015-08-19 10:23
banki zarobiły na wzroście kursów walut zwłaszcza CHF przy spłatach kredytów od 2009 roku prawie 100 miliardów złotych... a tu płacz o jakieś 21 miliardów...
Oszukany Frank / 164.126.12.* / 2015-08-19 10:21
Jak się zapisać do partii frankowiczów ?
Mario- frankowicz / 89.229.52.* / 2015-08-03 22:56
"Czy frankowicze chcą pomocy" oczywiście, że tak !!
Jeżeli mogły ją otrzymać SKOK-i z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego pomimo, że nie wpłacają tam żadnej składki.
Do tej pory tłumaczono to tym, że jeżeli się pomaga to wszystkim albo nikomu ?!
To gdzie tu równość w traktowaniu. A może SKOK-i to uprzywilejowana grupa (trzymająca władzę) ??
frankowicz 1234 / 178.37.133.* / 2015-06-13 08:13
Nowa Partia pilnująca Prezydenta Dudę - ha ha ha jak chcą to zrobić jak są bałwanami nie umiejącymi przeczytać umowy którą podpisali i wyciągnięcia istotnych wniosków że spłata obowiązuje po kursie walut zrozumie to nawet przedszkolak jak hossa to dobrze jak bessa to źle i niech inni się martwią a ja mam willę i mnie przeliczą już tego dopilnuję jak będę zył za pieniądze podatnika , a z Dudą się dogadam oby się tylko dostać - pomóżcie głosujcie na partię frankowiczów
bogdanelectr / 2015-06-10 15:21
P. Kuczyński jeszcze kilka m-cy temu wyśmiewał pomysł przewalutowania i kpił z "z półgłówków frankowiczów" i innych dewizowych kredytobiorców. Może wreszcie zrozumiał, że to jest problem nie tylko bankowy ale również gospodarczy. I co by zrobiły banki, gdyby frank spadł np do kursu 1,- zł?- o czym jest w jednym z poniższych komentarzy. Najwięcej obaw o banki, które już przedsięwzięły odpowiednie kroki (jak np BPH),wydzielając część banku z kredytami hipotecznymi. Ciekawe co na to KNF i Prezes Zwiazku Banków (z) Polskich? Gdzie etyka i rzetelność kupiecka (handlowa) banków i której tyle mówi P. Kuczyński martwiąc się o ich stan? A co z manikulacjami przy zmianie Kodeksu cywilnego i UKOKiK przez KNF?
Jako komentarz załączam swój komentarz do artykułu z Money.pl do artykułu "Przewalutowanie kredytów i podatek bankowy. Banki przerażone..." z dnia 26.05.2015 r.
30.05.2015. "W artykule sama manipulacja słowami. Banki nie straciły 12 mld zł. a jedynie ich wycena giełdowa obniżyła się o 12 mld zł. w ciągu 8. dni, tak jak i całego WIGu i wielu innych spółek giełdowych. Najpierw straszono wyjściem banków z Polski, potem upadkiem banków, gdzie podobno największe oszczędności mają emeryci (czyli pośrednio straszono emerytów- czyli dziel na biednych emerytów i "zamożnych" frankowiczów), teraz eksperci straszą już wszystkich podatkiem bankowym- co by to słowo nie znaczyło (bo podtek Belki płacą i frankowicze i emeryci i wszyscy pozostali którzy oszczędzają, a za prowadzenie kont, karty, czynności bankowe itp płacimy podobnie zależnie od "widzimisię" banków). Jedni "eksperci" oceniają, że banki nie zarobią (bo to jest ich strata) 20 mld. zł, inni że 40 mld. zł (te różnice w wycenie najlepiej świadczą o ekspertach. Nikt nie mówi, że na samym spreedzie banki zarabiały przez kilka lat (od ok. 2006 r.- pierwsze dewizowe kredyty hipoteczne) nawet 20%, obecnie ok. 6% (do sprawdzenia na stronach banków). Na "zero" banki wychodziły po ok. 5. latach od udzielonego kredytu, kiedy to w umowie kazały sobie płacić kary za wcześniejsze spłacenie kredytu. Teraz ta cała dyskusja służy jedynie skłocaniu różnych grup (kredytów zł., frankowych, emerytów itp, które mają "dopłacać" do frankowiczów), a w rzeczywistości chodzi o czas dla rozmycia odpowiedzialności banków i może i sprzedaży kredytów do firm windykacyjnych (niech inny szarpie się z kredytobiorcami, banki już swoje zarobiły). Nikt też nie mówi o tym, że te 20.- 40. mld zł. zostanie w Polsce (patrz na tabelkę do kogo należą banki), gdzie mogą posłużyć np. "frankowiczom" na zakupy polskich towarów, polskiej produkcji, usług od polskich rzemieślników zamiast być wytransferowane z Polski. Ci "eksperci" zapominają, że polskie sądy określiły umowy bankowe za umowy abuzywne, czyli takie, gdzie kredyt nie był kredytem i te korzyści z kursu czerpał nie frankowicz tylko bank (odwrotnie niż mówi to ekspert z powyższego artykułu) - bank czerpał korzyści z oprocentowania kredytu i ze spreedu i tak dzieje się do dzisiaj- nie ma oprocentowania ujemnego kredytów, jest oprocentowanie ok. 0,4/ 0,5% + spreed ok 6- 8% w zależności od banku, czyli oprocentowanie kredytu na poziomie 7-9%) i jest do spłacenia kapitał większy od zaciągniętego kredytu pomimu kilku lat jego spłacania. I nie ma mowy o jednorazowym obciążeniu banków jakąś kwotą (20. czy 40. mld zł), bo kredyty nadal będą spłacane, tyle, że w zł., bo banki udzielając kredytów i tak nie miały CHF jednorazowo w takich ilościach na jakie udzielały kredytów.
W każdym zdaniu "eksperta" manipulacja słowami, faktami i próba odwrócenia uwagi od sedna sprawy- frankowicze dostali całą sumę w złotówkach a nie frankach, zapłata za nieruchomość nastąpiła w dniu otrzymania kredytu i taka była wartość nieruchomości, a banki obecnie domagają się zwrotu kredytu przekraczającą wartość udzielonego kredytu i wartość nieruchomości pomimo, że same wypłacały złotówki a nie CHF."
antybankowiec / 79.187.129.* / 2015-06-10 13:30
Celem nowej partii frankowiczów jest odebranie 250 miliardów zł, które kartel bankowy z 2008 roku ukradł Polakom w kryminalnych przekrętach tzw. opcjach walutowych i kredytach frankowych, a nie pilnowanie Prezydenta A.Dudy
POpulista / 77.253.224.* / 2015-06-09 11:06
Wszyscy będziemy przechodzić teraz z PO do partii Frankowiczów i będziemy gnębić PIS i nowego Prezydenta za nasze niepowodzenia. Niech mają.
antybankowiec / 79.187.129.* / 2015-06-10 13:38
Kompletny brak wiedzy. PiS w 2006 roku powołał sejmową komisję śledczą do spraw złodziejskiej prywatyzacji polskiego sektora bankowego.
W Internecie można przeczytać ustalenia z tej komisji. PiS to jedyna obecnie partia w Sejmie , która może cokolwiek pomóc frankowiczom, puki nie utworzą swojej własnej partii. Warunek bez ludzi z PO, PSL, SLD, SB, WSI i GRU.
frank333333333 / 164.126.159.* / 2015-06-08 20:40
Dlaczego Mafia Bankowa twierdzi O Frankach pozyczala Zlotowki JEDEN Wielki Przekret Oszustwo Umowy sa Toksyczne
bolek400 / 46.113.136.* / 2015-06-08 20:25
Przypomnijcie sobie za czyich rządów uruchomiono kredyty co spowodowało gwałtowny wzrost cen mieszkań.
mirek225 / 31.61.136.* / 2015-06-08 18:56
Pomoc frankowiczom w trudnej sytuacji?
Przecież w Polsce istnieje system pomocy społecznej. Z Ośrodków Pomocy Społecznej korzysta 3 miliony rodzin!!!

Zapraszam "frankowiczów" w potrzebie do MOPS-ów. Zrobią wywiad środowiskowy, ocenią, może dostaniecie 75 zł zasiłku celowego przez pół roku.

Też ok. 3 mln osób ma pożyczki w różnych prowidentach, kredytach chwilówkach.
Powinni partie pozakładać i rządać pomocy od pana Prezydenta, on pomoże bo to dobry człowiek.
antybankowiec / 79.187.129.* / 2015-06-10 14:01
Nie jestem frankowiczem, ale w 100% ich popieram.
Frankowicze zostali obrabowani na kwoty łącznie ponad 100 miliardów zł. I prawdziwa bieda milionów innych Polaków, nie może nas podzielić.
Banki wywożą setki miliardów zł. do swoich macierzystych banków i bieda w Polsce rozlewa się na nas wszystkich, tych z MOPS-ów również.
Winę za to ponosi w głównej mierze lobby SB-PO-bankowe.
anna562 / 185.24.27.* / 2015-06-08 18:52
Partia frankowiczów to bardzo dobry pomysł dla wszystkich kredytobiorców nawet tych w PLN!! Niech zabiorą się za te złodziejskie banki i ich lobbystów w sejmie. Czas najwyższy !!!!
rozbawieni / 178.37.133.* / 2015-06-13 07:53
Dobry pomyśl - ale jesteś naiwna, wierzysz w cuda, będą dbali o swoje interesy, umorzą swoje a pozostałych będą mieli w d...e, grunt że dostaną się do żłoby i pensyjki z naszych podatków,a hasło pilnować Dudę gdzie byli jak wybierali PO i Komorowskiego - ich trzeba było pilnować to by n ie mieli dzisiaj kłopotów
ajax / 91.193.208.* / 2015-06-08 18:24
Od lat poważniejsi ekonomiści twierdzili: kredyt bierzesz w tej walucie w jakiej zarabiasz. W obcej jest ryzykowny.
Jakaś / 62.21.114.* / 2015-06-08 20:02
W banku usłyszeliśmy wtedy, że nie mamy zdolności kredytowej, żeby otrzymać kredyt w złotówkach, a we frankach - owszem, jak najbardziej. Nawet nam go promowano w banku. Paranoja.
budgie / 83.21.30.* / 2015-06-08 18:16
Gdyby przewalutować kredyt jak obiecał Duda NIKT do tych kredytów nie dopłaci, a banki NIE STRACĄ , bo będą miały jedynie MNIEJSZY ZYSK. Strata byłaby dla banków wtedy, gdyby frank spadł np. do 0,50zł i kapitał kredytu wzięty po przewalutowaniu np. 300.000 PLN wart dziś 600.000 PLN spadłby do... 75.000PLN (nie uwzględniam tu dotychczasowej spłaty w ratach, bo dla banku byłaby to już tragedia) Wtedy same banki wymusiłyby na rządzie ustawę o przewalutowaniu kredytów wg stawek franka (po ok. 2,00zł) z dnia ich otrzymania. Ludzie, nie dajcie się tej Kuczyńskiej propagandzie, bo jak widzę łapiecie ją jak małpa kit!!!
nikkor / 213.195.162.* / 2015-06-08 18:07
a ze tak zapytam dleczego nie lataliscie po prokuraturach jak braliscie te swoje kredyty co dopiero teraz doszliscie do uma ze to nielegalne i jeszcze jedno pytanie czy gdyby frank polecial do napszyklad 1 zl to wyrownalibyscie roznice do dnia w ktorym braliscie te kredyty
Franuś / 83.21.30.* / 2015-06-08 18:43
Nie. Same banki podniosłyby larum, bo to byłaby ich ogromna strata. I szybciutko zaklepaliby ustawę o przewalutowaniu po kursie z dnia wzięcia kredytu.
antybankowiec / 79.187.129.* / 2015-06-10 14:12
Franuś, nie dyskutuj z bankową kreaturą, zwykłym kryminalistą, ze stu kilometrów widać i czuć jak komentarz pisze członek kartelu bankowego, sowicie wynagradzany za te swoje bankowe bzdury. G... bankowe piszą głupoty od lat dla zmylenia oszukiwanych Polaków, ale już niedługo się to skończy.
ktoś tam / 89.78.247.* / 2015-06-08 16:48
Witam, mam pytanie, od 2002 do 2008 roku spłacalem kredyt frankowy złotówkami......i ze spredem dochodzącym do 50 czy 60 gr.....bo inaczej nie można było wogóle.....czy ta partia tzn ci ludzie będą walczyć o moje też czy tylko o swoje....:-P Ludzie obudźcie się....nic wam się nie należy....każdy jest dorosły i robi co i jak uważa...nie poradzę nic że wielu nie wiem czym myśli zadłuzając się na tak długi okres.....tragedia....ja jestem zadowolony bo moje raty i tak były niższe niż wtedy w płn....takie życie ryzyko jest zawsze......czy jak z banku dziś podniosą mi oprocentowanie kredytu z 3.3 do 6.5 to ta partia będzie też o mnie walczyć??? Współczuję naprawdę tym którzy zostali oszukani czy faktycznie pechowo trafili ale to pewnie 10 procent z tych 700 tysięcy którzy tak dziś krzyczą....reszta to cwaniaki którzy jak było taniej to było fajnie a teraz to niech państwo czyli my wszyscy, również i ja mamy wam splacać wasze chałupy....JA SIĘ NA TO NIE ZGADZAM......
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fraap / 66.249.93.* / 2015-06-09 07:28
To Ty. A ja się nie zgadzam by po 8 latach splaty (ok 200 tys poszlo) miec do splacenia jeszcze 500 tys!
Mieszkanie kupilam za 300 tys. Rozumiem że sa koszty obslugi kredytu ale nie powinny one 2x przekraczac wartości nieruchomości.

Dodam też że jeśli kurs franka by się załamał drastycznie, BANKI NA DRUGI DZIEN by byly u rzadu skarzyc się jak im zle, a W TYDZIEN DOSTALYBY POMOC OD PANSTWA!!!

FIRMY! KAPITAL OBCY! Nie bylo by tam mowy o.dziurze budzetowej, kosztackosztach panstwa, ze wszyscy za to zaplacimy, nikt by się nie pytal czy chcemy i nie liczylby ryzyka!

Tak więc zdania nie zmienie i ZAWSZE BĘDĘ ZA TYM ŻE POMÓC LUDZIOM. Nie spłacić kredyty przez państwo, tylko zeby państwo wymoglo na bankach wlasciwe rozwiazania sprawiedliwe dla własnego społeczeństwa.

I od raz uprzedze - tak samo bym byla za zlotowkowiczami (a propos: czy wiecie ze w bankach już WIBOR rośnie?). Bo panstwo powinno BRONICBRONIĆ INTERESOW OBYWATELI I UKRÓCIĆ TE CHORE PRAKTYKI!


I
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
antybankowiec / 79.187.129.* / 2015-06-10 14:26
fraap czy nie widzisz, że polemizujesz z kartelem bankowym, wyszkolone chordy sowicie opłacanych judaszów bankowych piszą po całym Internecie te swoje bankowe, kartelowe łgarstwa i dyrdymały.
W normalnym kraju takim jak USA prezes jednego z banków dostał wyrok sądowy 184 lata więzienia za przestępstwa bankowe. Tam jest sprawiedliwość dla karteli bankowych, a u nas jest tylko PO-ochrona bankowa.
Rozsądna / 89.67.182.* / 2015-06-08 18:40
Rachunek jest prosty, zarabiasz we frankach,euro czy w innej walucie niż polski zł, bierzesz w niej kredyt i masz problem z głowy.Kredyty są udzielane (mam wrażenie) osobom dorosłym i odpowiedzialnym, więc do kogo teraz żal? Jeżeli państwo miałoby ulżyć frankowiczom, niech wspomogą także tych z kredytami złotówkowymi, a tym którzy nie mają zaciągniętego kredytu nagrodzą podwójnie, za to , że potrafią się oszczędnie gospodarowac!!!
Franuś / 83.21.30.* / 2015-06-08 18:46
A po co Państwo ma ulżyć frankowiczom? Nikt nie chce pieniędzy od Państwa, czyli obywateli. Chodzi tylko o przewalutowanie po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu. Nikt nie straci, a banki i tak osiągną zysk.
mirek225 / 31.61.136.* / 2015-06-08 19:35
Kupiłem w 2011 r. akcje JSW po 136 zł, dziś na giełdzie kosztują 12,70 zł!!!
Do zakupu namówił mnie sam minister Grad i pan w biurze maklerskim, który namówił mnie, żebym kupił też na żonę, teścia i teściową, wtedy będę mógł więcej akcji kupić.

Wziąlęm też kredyt na zakup- wmówili mi, że wtedy więcej zarobię. Te akcje kupiło 168 tys. Polaków!!! Rząd i banksterzy dobrze wiedzieli, że te akcje będą spadać! To oni ustalają kursy!

Nikt mnie nie poinformował, że te akcje mogą spaść aż TYLE! 10-15% to tak, ale nie 91%!!! Aby wróciły do ceny zakupu muszą wzrosnąć o 970%!!!

Żądam rozliczenia tych transakcji po kursie zakupu 136 zł za akcję i zwrotu tyle ile wplaciłem. Przecież nikt na tym nie straci. To państwo wzięło te pieniądze, więc niech mi je odda i weźmie sobie swoje akcje! A biura maklerskie, banki i GPW i tak osiągną zysk.

Przy okazji spełni się plan repolonizacji firmy, tak popierany przez środowiska nowego Prezydenta.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy