Forum Forum finansoweKarty

UWAGA !!! na SYGMA BANK i ich karty kredytowe !!!!!

UWAGA !!! na SYGMA BANK i ich karty kredytowe !!!!!

Tomasz Iwaniec / 88.156.81.* / 2008-01-07 11:59
W ubiegłym roku, w jednym ze sklepów Praktiker, namówiono mnie na kartę kredytową Sygma Banku. Była to moja pierwsza karta kredytowa. Zakupiłem towar z formą płatności 10 x 0% za pomocą owej karty. Po spłacie zobowiązania (terminowego), bank BEZ MOJEJ ZGODY i pytania mnie, podniósł mi limit na owej karcie z 1`200 zł na 4`200, nawet NIE INFORMUJĄC mnie o tym !!!!!! Jakież było moje zdziwienie, gdy w trakcie starania się o kredyt hipoteczny na dom (w innym banku), dowiedziałem się, że mam kartę kredytową z limitem 4`200 zł. Wyszedłem na oszusta, który stara się zataić ową kartę. Niezwłocznie złożyłem rezygnację z karty w sygma banku, jednak tu czeka się na to 30 dni, i następne 14 (robocze) na wystawienie zaświadczenia o zamknięciu rachunku. Na nic były moje prośby o szybsze wysłanie zaświadczenia (o wysłaniu fax-em nawet nie można pomyśleć !!!! - bank nie zna takiego urządzenia). Ponad to okazało się, że jest błąd w adresie do korespondencji, którego pan z infolini nie może poprawić bez mojego PISEMNEGO poinformowania banku (na początku mojej rozmowy telefonicznej wypytał mnie dokładnie o nazwisko rodowe matki, pesel, nr buta - w celu identyfukacji rozmówcy - tylko po co ?????, jak i tak on "nie wie czy rozmawia napewno ze mną"). ŻENADA !!!!!!!!! Ludzie, omijajcie ten bank szerokim łukiem !!!!!!!
Wyświetlaj:
PanSzef3232 / 89.74.13.* / 2014-12-16 15:55
Ja akurat nie spotkałem się z żadnymi kłopotami może coś wam umknęło ważnego albo w niektórych wypadkach zaszło jakieś nieporozumienie ,ja zawsze czytam dobrze umowy i problemu nie mam a nawet mogę powiedzieć ,że oferta sygmy odpowiada mi lepiej niż w moich starych bankach.
Ali0 / 89.74.13.* / 2015-11-12 21:07
Rabaty w sklepach i punkty na nagrody moim zdaniem też prezentują się lepiej niż karty w moich poprzednich bankach. Kartę mam od czasu zakupów na raty i powiem że lepszej karty nie miałem
talar79 / 37.30.55.* / 2014-06-15 21:27
Ja korzystałam i korzystam z tego banku. Nie spotkało mnie do tej pory nic złego. Bank jak bank. Czytam ze zrozumieniem umowy i z reguły to wystarczy.
Podróżnik / 89.74.13.* / 2015-11-16 20:17
No jak dla mnie to jednak trochę lepszy bank ,nie miałem problemów ,również czytałem i ze zrozumieniem korzystam z karty i cieszę się jej bonusami
miki132 / 83.11.158.* / 2012-02-22 15:16
Moja mama ma 72 lata i otrzymała od nich wczoraj kartę płatniczą nigdy nie miała u nich żadnego kredytu.Nawet takie stare osoby naciągają na karty.
pracownik Sygma / 83.9.100.* / 2012-08-26 13:19
haha to jak mama ma 72 lata to niech z domu nie wychodzi pracuje w Sygma I możesz mi wierzyć że nie chce zakładać kart kredytowych takim starszym osobom, ale one sie tak upierają ze nia mam wyjścia mówie to takiej babci ze to karta kredytowa że to że tamto a co babcia mówi że to nieszkodzi że ona zrezygnuje . Babcia chce załozyć kartę bo mamy promocje o ina chce fajny prezent. Ludzie pakują sie w kłopoty bo sa chciwi i bezmyślni. I twoja mama czy tam babcia była zachłanna. A z karty kredytopwej można w każdym momencie zrezygnować.
Qidin / 89.231.249.* / 2012-02-16 17:32
Ludzie po co ta nagonka. Bank jak bank, biorąc kredyt czy też kartę trzeba się liczyć, że są opłaty oraz że trzeba to spłacać. Normalna rzecz. A to że ludzie nie czytają umów? Sorry pretensje możecie mieć do siebie. To w naszym interesie powinno być aby takie rzeczy dopilnować. Mam kredyt w wysokości 2,5k złotych, który pewnie spłacę w ciągu w następnych kilku miesiącach. Większa połowa już jest spłacona. Przez ten czas 0 problemów. Zamiast się obrażać i niezdrowo nakręcać może lepiej podejść do tego bardziej na zasadzie: skoro biorę kredyt to mam świadomość w co się pakuje. Banki to nie instytucje charytatywne. One zarabiają na nas.

Pozdrawiam
Rafał
olo rolnik / 193.238.169.* / 2012-02-16 17:01
ale ile można szukać ?
lekfe / 83.2.186.* / 2012-02-09 20:38
mam to samo to po prostu kupa debili ile dzwoniłem tłumaczyłem tępaki
Bagietka / 91.150.220.* / 2012-01-26 19:43
Mam gorszy problem z sygma bankiem a raczej
tym czymś co się bankiem nazywa.Zmieniłam miejsce zamieszkania o czym bezzwłocznie powiadomiłam ów "bank"i podałam listem poleconym nowy adres.Niestety bank nie zmienił w systemie mojego adresu i nie otrzymywałam
od nich żadnej korespondencji.Na karcie narastało zadłużenie a ja niczego nie świadoma bo byłam pewna że wszystko zapłaciłam i jest ok.A tu niespodzianka po 4 latach komornik zblokował mi konto i okazuje się że to za przyczyną sygma banku bo niestety wszelką korespondencję wysyłał na stary adres. Sprytne prawda? Nie dajcie się im namówić na cokolwiek.
Becia 123 / 91.150.220.* / 2012-01-28 19:15
Mam podobny problem też wysłałam zmianę adresu i niestety Pani na infolinii poinformowała mnie ,że do identyfikacji jest zmieniony natomiast ktoś nie zmienił danych w systemie
i teraz przez ktosia kłpoty
DZIDEK106 / 212.160.144.* / 2012-01-03 04:48
CZYTAM I ODNOSZE WRAŻENIE ŻE WY NIE WIECIE PO CO BANK DAJE WAM KARTY KREDYTOWE , WIADOMO PO TO ABY ZAROBIĆ WIĘC JEŚLI ZROBILIW WASZYM PRZYPADKU COŚ SPRZECZNEGO Z PRAWEM ZGŁOSIĆ GDZIE TRZEBA A NIE TU BO TA DROGA ANIC NIE DA WAM , CZYŻ NIE ?

NIE PRACUJĘ W TYM ANI W INNYM BANKU , CO GORSZA JESTEM KLIENTEM SYGMA BANKU OD CZASÓW CETEELEMU I WSZYSTKO TO CO PISZECIE TO PRAWDA WIEM TO Z AUTOPSJI LECZ PISANIE O TYM NA FORACH NIE WIELE DA :)
rebe Jojo / 83.24.56.* / 2014-05-26 14:10
Dzidek pisz małymi literami. Dużymi to tylko prawdziwni pisują....i nie rób tyle błędów.
.,. / 81.190.72.* / 2012-02-06 11:46

PISANIE O TYM NA FORACH NIE WIELE DA :)


Mylisz się !
Dzięki takim ostrzeżeniom ,inni będą omijać szerokim łukiem wszystko , co zwie się "SYGMA BANK".

.
jola115 / 109.95.202.* / 2012-01-11 14:19
Co robić ja nawet napisałam na E-mail:mediator@sygmabank.pl, nie liczę rozmów telefonicznych i listów poleconych, wszystko jest bez echa nie mogę się z nimi "Rozstać"
EwaJ_SygmaBank / 2012-01-11 15:56 / Sygma Bank
Szanowna Pani,
Uprzejmie proszę o przesłanie swoich danych i numeru telefonu na adres e-mail:
klienci_forum@sygmabank.pl
Pomogę w rozwiązaniu sprawy.
Z poważaniem,
Ewa Jakubiak
Sygma Bank
klienci_forum@sygmabank.pl
agulka1 / 78.8.39.* / 2012-02-06 11:01
Napisałam na ten adres maila pare dni temu i do dziś ani telefonu ani maila. A sprawa śmieszna bo kupiłam na raty lodówke i po trzech miesiacach przysłali mi karte choć nie prosiłam o nia.Wiem z opowieści mojej siostry ze miala z karta problem ,bo choc jej nie aktywowała to przychodzila jej oplata za karte.Wiec szybko napisalam maila co z nia zrobic ,jak odesłac zeby nie bylo problemu.Do dzisiaj nie bylo ani odpowiedzi telefonicznej ani na maila.
.doradca. / 81.190.72.* / 2012-02-06 11:50
Po to Tobie przysyłają kartę , abyś teraz za nią im płaciła .
Musisz tę kartę niezwłocznie im oddać z potwierdzeniem .Najlepiej osobiście ! Inaczej będą Ciebie doić z kasy.
Foxik / 89.74.13.* / 2015-11-25 20:30
Tylko ,że przy zakupie na raty sygma daje kartę więc to jest wina nie doczytania umowy lub po prostu nie wiedzy a nie banku. A nie odpowiedzą od razu każdemu klientowi więc najlepiej jest iść do placówki osobiście
kkk555 / 85.222.8.* / 2011-12-12 00:54
ja wam powiem cos lepszego, bylem tam na rozmowie na domaniewskiej w Warszawie - rozmowa oprace w dziale zwiazanym z IT, kierownik mily fajny dosc mlody chlopak ale sam bank jest niepowazny. Mialem sie zgodzic na prace po godzinach NIEODPLATNĄ i to na pewno 3-4h dziennie musialbym zostawac:) zapytslrm czemu proponuja mi cos co jest niezgodne z prawem, jak nie chce - nie musze pracowac po godzinach a tym bardziej za darmo... stwierdzilem ze nawet za dni wolne nie chce i nie bede pracowal dla ludzi z takim podejsciem. Na szczescie:)
eryk16 / 83.11.30.* / 2011-12-08 11:41
mnie na limit i kartę wrobiła pani z mediaexpert. poszedłem kupić na raty AGD , pani ładnie wyliczyła raty kredytu na które się zgodziłem natomiast o limicie i karcie nawet nie wspomniała. Podpisałem parę kartek i dawaj do domu zadowolony a tu wczoraj po 5 miesiącach karta przychodzi.No i odkurzyłem umowę i dopiero zacząłem czytać szczena opadła.
Podróżnik / 89.74.13.* / 2015-11-25 20:35
No i ludzie mają pretensję do innych. Podstawą jest że jak coś się podpisuje to się czyta a najlepiej czyta ze zrozumieniem ,nic dziwnego że coś podpisujesz bez czytania a potem niespodzianki ludzie ,czytajcie umowy ! Sygma daje swoje karty przy zakupach na raty ,ja sam dostałem i jestem zadowolony ,daje sporo korzyści szczególnie rabaty i punkty.
bula234 / 83.2.112.* / 2012-01-16 10:37
To tak samo u mnie było identycznie mnie wrobili.
rekda / 178.42.86.* / 2011-12-10 05:21
Ja na szczęście mam za sobą współpracę z Sygma Bank.Miałem podobną sytuację jak ty.Spłaciłem wcześniej kredyt i miałem bardzo dużo nerwówki.Musisz przypilnować takich rzeczy jak:napisać wniosek ,że rezygnujesz z karty kredytowej i przyznanego limitu kredytowego i pamiętaj by wysłać te informację listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.O moich przygodach z tym (stforem ala bankowym)możesz poczytać na tym forum.Pamiętaj jeśli nie napiszesz rezygnacji i nie dopilnujesz by mieć to na piśmie możesz mieć problem ponieważ przypominam ,że karta nieaktywowana nie zwalnia z opłat za nią.Myślałem ,że nie będę miał już do czynienia z tą instytucją i o niej zapomnę ale kilka dni temu zadzwonił do mnie konsultant bym aktywował sobie kartę kredytową. Walczyłem o to by uwolnić się od nich a ten mi wali propozycję nie do odrzucenia i zachwala ich cudowną kartę.Oczywiście nie zgodziłem się na nic i mam nadzieję,że nigdy nie będę miał do czynienia z tą instytucją.Eryku pamiętaj byś po spłaceniu kredytu otrzymał od nich zaświadczenie ,że go spłaciłeś i byś miał zaświadczenie o rezygnacji z karty kredytowej i przyznanego limitu kredytowego.
MARIUSZ B / 77.115.250.* / 2011-11-07 12:23
z SYGMA BANK WSPÓŁPRACUJĘ OD PARU ŁADNYCH LAT DAWNYM CETELEM BANK MIAŁAM MEBLE I SPRZĘTY NA RATY I DOSTAŁAM KARTĘ KREDYTOWĄ JESTEM Z NIEJ BARDZO ZADOWOLONA GDYŻ JAKO W JEDYNYM BANKU TYLE ILE WPŁACAM TO SCHODZI WŁAŚNIE TA KWOTA I KREDYT SIĘ ZMNIEJSZA !!!(NP:W SANTANDER CONSUMENT BANK MAM KARTE KREDYTOWĄ I TAM WPŁACAM 100ZŁ A SCHODZI MI OK 38ZŁ.)TO MACIE PRZYKŁAD ZŁEGO BANKU !JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ GOTÓWKI ABY SPŁACIĆ IM W CAŁOŚCI I NIGDY W TYM BANKU MOJA NOGA NIE STANIE!!!!WRACAJĄC DO SYGMY BANK JAKO Z JEDYNYM BANKIEM NIE MIAŁAM PROBLEMU KIEDY TO BYŁAM NA BEZROBOCIU PRZEZ PÓŁ ROKU OCZYWIŚCIE DZWONILI ALE TO BYŁY SUPER ROZMOWY I WYSTARCZYŁO WPŁACIĆ COKOLWIEK ABY NIE DZWONIONO WIĘCEJ UMAWIAŁAM SIĘ NA SPŁATĘ W DOGODNYM TERMINIE DLA MNIE OCZYWIŚCIE GRZECZNIE PROSZĄC BO LEŻAŁO TO W MOIM INTERESIE ABY BANK POSZEDŁ MI NA RĘKĘ !!!JAK NAJBARDZIEJ POLECAM WSPÓŁPRACĘ Z TYM BANKIEM !!!PODCZAS BRANIA KREDYTU HIPOTECZNEGO NIE MIAŁAM PROBLEMU Z OTRZYMANIEM ZAŚWIADCZENIA O NIE ZALEGANIU !!!POLECAM I WŁAŚNIE ZAMIERZAM SKORZYSTAĆ NA ŚWIĘTA Z KARTY KREDYTOWEJ SYGMY BANK OBI I PRAKTIKER BO TAKIE POSIADAM !POZDRAWIAM PRACOWNIKÓW TEGO BANKU!!!
Ed. / 46.112.98.* / 2011-11-24 11:04
to jest pracownik sygmabank
smieszek_z_sygmy / 89.174.40.* / 2011-11-07 20:56
pani MARIUSZu B vel 'miałam' - nie wiem, jak to możliwe, ze schodzi Tobie z zadłużenia cala wpłacona kwota, skoro co miesiąc masz do zadłużenia doliczane odsetki oraz ewentualne ubezpieczenie? lekka ściema z tą kartą Santandera (nie jestem dobry w matematyce, więc odpuszczę sobie wyliczenia dla tych 38 złotych).
wniosek jest jeden: jesteś człowieku (bo płeć jest do ustalenia) totalnym analfabetą odnośnie kart.
jak masz kartę bez odsetkową, to daj znać - też taką chcę!!!! ;)
Novika77 / 80.50.231.* / 2011-10-19 15:22
Ku przestrodze
3 Lata temu zaciągnęłam kredyt ratalny w RTV Euro AGD- z pełna świadomością podpisałam umowę w której był zapis o możliwości przyznania karty kredytowej. I oczywiście kartę dostałam. Po spłaceniu kredytu wypowiedziałam pisemnie umowę o limit i o kartę- otrzymałam pisemne POTWIERDZENIE z banku wypowiedzenia umowy. I o to- po 3 latach Sygma napada na mnie o to żebym kartę aktywowała, że dają mi super hiper ubezpieczenia.... i że karta jest .... AKTYWNA. Po 50 próbach kontaktu z działem obsługi potwierdzono iż kartę POSIADAM!!? I że mam wypowiedzieć PISEMNIE umowę. Ja jestem nienormalna czy bank?
Masakra uważajcie na to coś co bankiem nie jest na pewno. Kontakt z nimi- masakra...
W banku pracowałam dobre 7 lat....w tym przy kartach kredytowych- takiego bajzlu (delikatnie mówiąc) jeszcze nie widziałam. Na szczęście nie naliczono żadnych opłat.
AntyNowika77 / 89.72.70.* / 2011-10-19 18:38
Jak widać, nie masz zielonego pojęcia o akcjach marketingowych!!!Co do twojej pracy w banku...pewnie w punkciku sprzedażowym, niczym sprzedawca w warzywniaku więc o marketingu nie masz zielonego pojęcia.
Też kiedyś wziąłem u nich kredyt, też dostałem kartę, też spłaciłem kredyt, też do mnie zadzwonili(dzięki czemu przypomnieli mi o tej karcie), też grzecznie z niej zrezygnowałem(dzięki Bogu przypomnieli mi o niej, bo bym się zdziwił za kilka miesięcy biorąc kredyt hipoteczny) i napisałem rezygnację nie tylko z samej karty ale również z otworzonego limitu kredytowego. Jak najbardziej popieram takie AKCJE MARKETINGOWE, to normalne w każdym banku i wszystkich firmach, którym zależy na sprzedaży(no może za wyjątkiem idiotycznego GE-BPH, którzy przechodzą samych siebie, choć podobno ostatnio również Santander robi nieładne rzeczy z klientami). Jeśli wiedziała byś co to jest marketing, reklama, skuteczna sprzedaż, to wiedziała byś, że to jest normalne. Żal mi takich ludzi jak ty, wypłakujących się na forach, a jak widać nie mają zielonego pojęcia ani o bankowości, ani o marketingu, a jedynie wiedzą jak ludziom wciskać ciemnotę!!!!
Novika77 / 80.50.231.* / 2011-10-20 10:52
Jeszcze jedno- nie zdziw się za 2-3 lata jak kartę mimo wypowiedzenia nadal będziesz miał w BIKu z czynnym limitem .... z pozdrowieniam
Novika77 / 80.50.231.* / 2011-10-20 10:43
Człowieku- szokda mi Ciebie... Czytaj ze zrozumieniem. Problem polega na tym że pomimo wypowiedzenia umowy o limit i o kartę (zgodnie z ustawą o elektronicznych środkach płatniczych- wiesz coś o takiej, bo nie sądzę?)i potwierdzenia pisemnego ze strony banku karta nadal jest czynna i nie wypowiedziana. Nie ma nic do rzeczy z akcjami marketingowymi...
Porada- czytaj ze zrozumieniem...do Twojej wiadomości - nie pracowałam w placówce .... Żałosny jesteś.
irena sroda / 46.113.46.* / 2011-10-16 11:56
RE.UWAGA!!!na SYGMABANK i ich karty kredytowe

TEZ JESTEM OFIARA OBDAROWANA KARTA PIERWSZA RATE PRZYSLANO MI PO TERMINIE ZAPLATY POTEM KARTE O KTORA NIKOGO NIE PROSILAM W TRAKCIE SPLATY ODESLALAM KARTE UZNANO TO ZA ROZWIAZANIE UMOWY I ZARZADANO CALKOWITEJ SPLATY !!!LUDZIE TO PRZEKRET UWAZAJCJE
draka110987655 / 188.147.133.* / 2011-09-15 15:30
UWAŻAJCIE NA TEN BANK !!!!TO ZŁODZIEJE!!!!niedawno kupiłam kanapę na raty poprzez SYGMA BANK , po kilku dniach przysłali mi kartę kredytową , nie korzystam z kart więc pociełam ją i wyrzuciłam do kosza . Raty spłaciłam przed czasem , zdziwiłam się kiedy w chwili starania o kredyt mieszkaniowy , bank pinformował mnie że BIKU mam zaległość w SYGMA BANKU !!!! Dwie umowy !! Nie korzystając z karty , nie podpisując żadnych dokumentów potwierdzających chęć korzystania z niej , musiałam zapłacić trzydzieści złotych za FREE !!!! PYTAM ZA CO ???? PO JAKĄ CHOLERĘ wysyłacie ludziom karty kredytowe na siłę !!!a później karzecie za nie płacić ???
kakakakaka / 217.6.44.* / 2013-08-26 17:10
Po 1-wsze - wyrzucenie karty do kosza nic Pani nie da bo rachunek dalej istnieje, po 2-gie należy przeczytać czy aby napewno nie podpisała Pani umowy o kartę kredytową. Banki zwykle do zakupu na raty dorzucają kartę i zwykle taka informacja pojawia się w podpisywanej umowie.
lelka / 83.17.157.* / 2011-09-19 20:37
nie wyrzuca się kart kredytowej do kosza bo ona nadal wisi w biku
nigdy-wiecej-sygma / 94.42.7.* / 2011-09-16 11:50
po co wysyłają?
1) sygma bank pomaga w zakupach
2) sygma bank przesyła kartę kredytowa swoim najlepszym klientom, czyli - płacisz i tak w ratach, ale więcej, bo ubezpieczenie dochodzi i oplata za administrowanie limitem.
w rzeczywistości stali i dobrzy klienci po prostu płacą więcej.
to cala sygma! karta kredytowa nie jest wyrazem zaufania do klienta, jest wyrazem cwaniactwa i naciągania klienta na dodatkowe koszta. proste!
golka / 89.75.45.* / 2011-09-08 18:34
Mam kartę REAL Sygma i jak na razie nie jest aż tak źle, choć też się zdziwiłam, że podnieśli limit ( ale się przydał). Trochę drażni mnie to ubezpieczenie karty, które jest naliczane od salda, bo wychodzi na to, że jak biorę coś na raty 0% to na ubezpieczeniu sobie to Bank odbije.
:P) / 83.9.100.* / 2012-08-26 13:24
z ubezpieczenia można zrezygnować
piszę / 213.108.152.* / 2011-10-27 15:17
Ubezpieczenie jest dobrowolne, więc zawsze możesz z niego w punkcie obsługi zrezygnować pisemnie. Ale jak coś ci się stanie to rodzina spłaca zadłużenie na karcie.
monika 84 / 195.116.20.* / 2011-09-26 12:32
UBEZPIECZENI KARTY, KREDYTU NIE JEST OBOWIĄZKOWE!!!!
Należy być świadomym klientem i czytać
umowy ,które podpisujemy jak również regulaminy dołączane do umów.
pomocniczo ;) / 89.72.70.* / 2011-09-08 19:44
Z ubezpieczenia zawsze można zrezygnować. W Realu mają takie pisma i tyle. Choć trochę trwa zanim ubezpieczenie anulują. Wypełniając takie pismo pamiętaj by dali Ci potwierdzenie wysłania go faxem i tyle. Ja tak zrobiłem i nie narzekam :)
Grześ777 / 94.254.226.* / 2016-07-12 15:07
Mam kartę nie aktywna ta każą mi pl a ich jakieś odsetki banda złodziej i tak to jest jak się łączy banki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: