wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum finansoweKredyty

Uwaga na Expander - a...

Uwaga na Expander - a...

skomentuj
niezadowolony klient / 212.76.37.* / 2006-08-17 16:20
... przy ul Świętokrzyskiej w Warszawie załatwiałem tam kredyt hipoteczny na zakup działki wszystko było oki wyznaczony doradca wyliczyl mi zdolność zaopatrzył w listę niezbędnych dokumentów potrzebnych do złożenia razem z wnioskiem kredytowym. W swej naiwności i wierze w profesjonalizm pognałem z tym do pośrednika nieruchomości, podpisałem umowę przedwstępną a posrednik przekazał mi plik stosownych dokumentów dla banku. Wypełniłem wniosek kredytowy wystarałem się o zaświadczenie o zarobkach i pognałem do mojego doradcy z dokumentami. Pan BB przyjął je i poinformował mnie że teraz czekamy na rozpatrzenie wniosku przez bank około 2-3 tygodni oczywiście w trakcie tej rozmowy poprosiłem o szacunkowe wyliczenie wysokości rat oraz kosztów około kredytowych których według pana BB wyszło około 1200 zł w takiej sytuacji poprosiłem aby te koszty zostały także doliczone do kwoty kredytu ponieważ mogło się zdażyć iż zabraknie mi gotówki na pokrycie wszystki opłat skarbowych i notarialnych oraz prowizji dla pośrednika nieruchomośći. Po przeliczeniach wyszło mi że zmieszczę się na styk więc byłem zadowolony z tegirgo obrotu sprawy. Oki zważywszy że miałem od daty podpisania umowy przedwstępnej do daty podpisania aktu notarialnego około półtora miesiąca więc niczym się nie przejmowałem i tak z krótkiej rachuby czasu wyszło mi że zostanie mi jeszcze spory zapas czasu na podpisanie aktu. Problemy zaczęły się w kilka dni po przekazaniu doradcy dokumentów pan telefonicznie poinformował nie iż brakuje jeszcze operatu szacunkowego dla nieruchomości. Sprawdziłem na liście dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu nie było zaznaczonego operatu szacunkowego. W trakcie rozmowy zaznaczył iż takiej wyceny może dokonać jedynie rzeczoznawca akceptowany przez dany bank. Naturalnie poprosiłem na majl o listę takich rzeczoznawców i czekałem tak około tygodnia gdy nic nie przyszło postanowiłem zadzwonić i dopytać o listę jednak okazało się że pan bb poszedł na urlop i pozostałem z problemem sam. Poszperałem w internecie znalazłem kilku ludzi zajmujących się takimi wycenami oczywiście żaden nie był w stanie udzielić jednoznacznie odpowiedzi czy jest wpisany na listę w danym banku czy nie wszystcy za to należeli do jakichś związków i federacji branżowych. Z racji tego że koszt takiej wyceny wydał mi się znaczny a pewności że operat nie zostanie przez bank przyjęty nie miałem postanowiłem poczekać na mojego doradcę aż wróci z urlopu. W dniu kiedy miał pan BB wróciż do pracy próbowałem się z nim skontaktować jednak pomimo kilku prób i pozostawionych na recepcji wiadomości z prośbą o kontakt nie doczekałem się podobnie było następnego dnia i jeszcze kolejnego. Trzeciego dnia spłynęła na mnie "łaska Pańska" i doradca się zemną skontaktował i poinformował mnie iż w ciągu trzech dni będzie do odebrania wycena nieruchomości w cenie 600 zł którą zlecił w moim imieniu. Nie protestowałem gdyż była to niższa cena od tych z jakimi sie spotkałem próbując znaleźć coś na własną rękę. Faktycznie po około trzech dniach doradca zadzwonił do mnie i poinformował mnie iż operat jest gotowy do odebrania i dobrze by było abym dostarczył go jeszcze dziś do Expandera tak też zrobiłem i dowiedziałem się że jeszcze w tym samym dniu zostanie wniosek wraz z dokumentacją przesłany do banku, było to 18.07.2006 akt miałem podpisać do 15.08.2006. i tu zaczęly się na prawdę poważne akcje ponieważ przez około trzy tygodnie nie miałem informacji co dalej się dzieje z wnioskiem 07.08.06 próbowałem nawiązać kontakt telefoniczny z moim doradcą jednak bez skutecznie zacząłem słać majle niestety też pozostały bez odpowiedzi. Koleś mnie olał przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Na szczęście w dniu 09.08.06 skontaktował się zemną przedstawiciel bamku i poinformował że umowa czeka na podpisanie co też niezwłocznie uczyniłem w siedzibie banku. W trakcie tej wizyty jednak spotkała mnie kolejna nie miła niespodzianka okazało się że pan BB błędnie policzył wysokość kosztów około kredytowych i czy chcę czy nie to muszę dopłacić 350 zł celem pokrycia różnicy. Przyjąłem to do wiadomości i zaczołem myśleć intensywnie od kogo porzyczyć pieniądze na pokrycie różnicy czasu mało bo z racji długiego weekendu ostateczny termin na podpisanie aktu notarialnego to 11.08.06. Na szczęście udało się
i w dniu 17.08.06 sprawa definitywnie została doprowadzona do końca już wiem że kredyt został uruchomiony a sprzedający 18.08.06 czyli ostatniego wyznaczonego dnia dostaną swoje pieniądze.
Podsumowując na negatywne odczucia związane ze współpracą z panem z Expandera złożyło się brak konkretnej i szybkiej informacji o możliwości wyboru rzeczoznawcy majątkowego na czym straciłem ponad tydzień czasu. pomimo wielokrotnych prób nawiązania kontaktu telefonicznego jak i majlowego odpowiedzi nadchodziły z opóźnieniem kilku dniowym a ostatnie trzy majle i wiadomość na poczcie głosowej wogóle nie spotkała się z odzewem ze strony mojego doradcy. ostatnim gwoździem do trumny naszej ewentualnej przyszłej współpracy było błędne wyliczenie kosztów około kredytowych.
Na koniec pragnę zaznaczyć iż mój wybór padł na firmę Expander dzieki dobrej opinii jaką wystawił jej mój kolega z pracy który załatwiał także kredyt hipoteczny tylko w innym oddziale i oceniał współpracę z doradcą jako bardzo fachową i żetlną.

Ps. literki BB wstawiane w miejsce imienia i nazwiska pana doradcy są czysto przypadkowe i proszę ich nietraktować jako inicjały któregoś z pracowników ww oddziału Expandera.
Wyświetlaj:
Nigdy więcej / 94.254.129.* / 2017-03-13 16:48
Nigdy więcej Expandera !!!! Myślałem że to poważna firma a to zwykli lichwiarze. Kupiłem produkt z gwarancją 90% na wypadek gdyby wartość funduszu spadła poniżej 90%. Tymczasem fundusz spadł o 2% a oni chcą mi zabrać 10%. Jak to nazwać jak nie zwykłym oszustwem. Dodam jeszcze iż doradca przed podpisaniem umowy oczywiście słowem nie nie wspomniał że tak to działa a teraz odsyła mnie do regulaminu. Nie dość że wsadzili mnie na minę ze spadającym funduszem to jeszcze dodatkowo mnie okradają. Mam zamiar napisać skargę do KNF.
Beata830 / 83.13.241.* / 2017-01-24 09:02
"Straciłem pieniądze przez Ekspandera". A nie przypadkiem przez własne lenistwo lub nieumiejętność czytania umów? Ja kupiłam w ciągu ostatnich 15 lat mieszkanie i działkę przez Expandera + przewalutowałam kredyt i żadna krzywda mi się przy tym nie stała. Zaoszczędziłam tylko czas, bo ktoś inny za mnie porównywał oferty i biegał po bankach. Nie każdy ma zdrowie i czas na to, żeby godzinami zajmować się wyliczaniem złotówek. Dla mnie są ok. Za ostatnim razem nie skorzystałam z kredytu zaproponowanego przez Expander (kredyt na wykończenie domu pod hipotekę), bo zauważyłam, ze warunki umowy z tym bankiem są z mojego punktu widzenia niezbyt korzystne. No ale jakbym podpisała tą umowę, to uważam, że nie byłaby wina Expandera, tylko tego, że nie umiem czytać ;)
irek 123 / 178.239.1.* / 2017-02-23 21:53
ja wplacilem tam oszczednosci i w ciagu roku stracilem prawie 10000 tys zl a mialem zyskac nawet do 36% procent w roku okradli mnie w bialy dzien ; Poznan Plac Wolnosci ostrzegam wszystkich
H Szatkowski / 2017-02-24 09:53 / Tysiącznik na forum
A nie było to tak, że:

a) owo 36% było stopą zwrotu historyczną, nigdzie tj. ani w karcie produktu, ani tabeli oprocentowania, ani umowie nie gwarantowaną. Owszem używaną przez konsultanta do zachęty ?
b) kupiłeś produkt agresywny- pewnie jednostki FIO akcyjnego, a więc ryzykownego ?
c) sam przez ten rok do takiej straty się przyczyniłeś nie interesując się bieżącym stanem inwestycji i realizując inwestycję w nieodpowiednim czasie ?

Przecie nie była to lokata bankowa roczna o stałym oprocentowaniu 36% w skali roku.
pool123 / 83.238.65.* / 2016-12-13 14:38
Bardzo przestrzegam wszystkich przed tymi pseudo doradcami finansowymi. Moja historia z exspamderem zaczęła się od zapytania na stronie MDM o kredyt mieszkaniowy. Po wypełnieniu formularza po chwili zadzwonił telefon od doradcy exspandera. Dostałem zaproszenie na rozmowę w sprawie ustalenia szczegółów kredytu. Na początku wszystko wyglądało ok. Pan wydawał się doskonale zorientowany i pomocny, więc zdecydowałem się na współpracę z nimi. Nie chce mi się w tym miejscu opisywać całej żenującej historii z nieporadnością pracowników, ale dla mnie sytuacja zakończyła się masą nerwów, lataniem po bankach czego chciałem uniknąć oraz stratą 10 tys zł. O miesięcznej bezdomności nie wspomnę. Przestrzegam przed nimi z całą stanowczością
cała prawda o expanderze / 83.7.176.* / 2016-11-10 21:18
Dokładam się do Waszych opini. U mnie sytuacja troszkę inna gdyż chciałem pożyczyć 60000zł a że Pan z EXPANDERA odezwał się do mnie chwilę po wyliczeniu internetowym całego kredytu postanowiłem umówić się na spotkanie z owym Panem. Co do moich odczuć pełen profesjonalizm i zapewnianie że u nich będą najlepsze warunki ponieważ podpisuja dużo umów i składają jednocześnie kilka wniosków o kretyt do różnych banków przez co mogą negocjować warunki. Przyszedł czas gdzie banki odpisały na wnioski i dosałem propozycję z dwóch banków. Czas upływał a pieniądze były mi potrzebne w zasadzie na już dlatego postanowiłem podpisać umowę, po czym odezwała się do mnie Pani z jeszcze innego banku i zaproponowała warunki lepsze o 6 tys zł!! wkurzyłem sie na maxa, będą naiwnym i myśląc że expander wynegocjował najlepsze warunki w najlepszym banku. Zadzwoniłem do banku w którym podpisałem umowę (na szczęście nie mineło jeszcze 14 dni od daty podpisania) mówiąc że rezygnuję z kredytu bo dostałem lepsze warunki gdzie indziej, pracownicy dopiero wtedy zaczeli ze mną negocjować i uzyskałem dużo lepsze warunku niż zapewniał expander. Dlatego przestrzegam przed tymi naciągaczami, podstawiają banki od których zapewne dostają dobre pieniążki. Dodam tylko że to było w krakowie na kąciku.
Tomasz 123 / 62.29.133.* / 2016-04-18 15:13
Zdecydowanie nie polecam!! Ludzie przez tych ludzi straciliśmy czas, pieniądze i mase nerwów. Zero profesjonalizmu, mają totalnie gdzieś wasze sprawy.
Jeżeli liczycie że dzięki nim zaoszczędzicie czas itp to grubo się mylicie!! jedynie co za was zrobią to wyślą dokumenty, które i tak wy musicie skompletować. Druga strona że Banki traktują takich pośredników jako klientów 2 albo i 3ej kategorii!!!(info z pierwszej ręki)...NIE PO LE CAM!!!
adikb / 85.11.84.* / 2015-05-18 12:00
Expander dobry jest tylko na początku, gdy chcemy porównać oferty. W takiej sytuacji warto z nich skorzystać. Poźniej, gdy się juz zdecydujemy na konkretny bank to stanowczo odradzam. Lepiej skorzystac bezpośrednio z oferty banku niż angażowac pośrednika, który wydłuża cały proces. Dodatkowo naraża Cię na koszty nie posiadając szczegółowych kalkulatorów kredytów danego banku.
W moim przypadku pracownik Expandera błędnie obliczył moją zdolnośc kredytową myląc się o raptem 50% oczywiści na moją niekorzyść. I zamiast "obiecanych" 250 tys, później się okazało że tylko ok. 150 tys. Mają taki uniwersalny kalkulator, który tylko w przybliżeniu liczy zdolność kredytową. Gdy pójdziesz do konkretnego banku to się okazuje, iż to co wyliczyli, może się mocno rożnić od tego co wyliczy konkretnie dany bank. I później pojawiają się z tego problemy.
Druga sprawa to taka, że przy składaniu wniosku doradca pyta się mnie jakie chce parametry kredytu, zamiast samemu obliczyć jaka opcja będzie dla mnie optymalna.
Niestety nie może tego zrobić, gdyż niema szczegółowego kalkulatora z danego banku.
Efekt jest taki, iż wybierasz sobie opcje, które Ci pasują, jednakże, że to co Ty sobie wybierzesz niekoniecznie musi być dobre dla ciebie. W moim przypadku wybrałem sobie opcje, które mi najbardziej odpowiadały, jednakże po sprawdzeniu tych parametrów osobiście w banku okazało się iż te opcje które wybrałęm, są dla mnie finansowo najmniej korzystne i najdroższe ! Niestety nie można tego było juz zbytnio zmienić gdyż wniosek już poszedł a terminy goniły.
Gdy już doszło do podpisywania umowy okazało się, iż na umowie rata wzrosła o jakieś 30% gdyż bank podniósł z pewnych względów marżę kredytu o czym doradca zpomniał wspomnieć ! W efekcie oferta którą wybrałem była była najgorsza ze wszystkich dostępnych !!!! Niestety z racji, iż terminy goniły nie można już było zmienić oferty ani banku.
Dlatego z racji powyższych nie polecam korzystania z takich pośredników.
Pominę tutaj takie kwestię, że doradca prawie nie odbierał wogóle telefonów, nie oddzwaniał, a cała komunikacja w ciągu 3 miesięcy odbywała się via email. A w sytuacji, gdy doradca wyjeżdza na urlop, sprawa przez dni parę "leży".
Reasumując. Straciłem kilka tysięcy zł wybierając nieodpowiednie opcje juz na samym początku, a przez najbliższych 30 lat będę spłacał dużą wyższą ratę niż gdziekolwiek indziej co zawdzięczam właśnie fachowemu doradztwu z Expandera.
Korzystałem z porad pani Magdaleny B. w Katowicach na ul. Słowackiego
antyexpander / 89.78.196.* / 2016-02-16 18:39
W pełni się zgadzam. Odradzam korzystenie z usług tej instytucji!!! Moja sprawa kredytowa trwa już czwarty miesiąc, wczoraj dowiedziałem się że dokumenty które dosyłałem ja i zbywca nieruchomości (za które płacił) już straciły ważność, a na finał mój PSEUDO doradca z expandera odszedł do innej placówki a moją sprawą zajął się nowy doradca, który oznajmił, że...niestety procedura kredytowa musi ruszyć od nowa!!! Czyli 4msc nie przyniosły skutku. Stracona zaliczka którą wpłaciłem przy umowie przewstępnej! Sprawa wędruje do sądu!
tantal23 / 213.92.131.* / 2014-09-06 18:03
Nie wiem jak w innych miastach ja za pośrednictwem EXPANDER-a zaoszczędziłem około 30000 na kredycie hipotecznym.Wiadomo że z czegoś taka firma musi się utrzymywać więc prowizja od banku to w miare rozsądne rozwiązanie.Proponuje sprawdzić doradców odpłatnych koszty są jeszcze raz takie jak w w\w firmie.Nie oszukujmy się w każdej pracy zdażają sie ludzie bardziej lub mniej kompetentni.Polecam każdemy siedzibe EXPANDER w Gnieźnie
Ekspanderom stanowcze nie / 91.150.147.* / 2014-10-15 08:02
I wcale w momencie pisania powyższego tekstu tam nie pracowałeś :-)

A tak bez ironii to expander w reklamach dużo obiecuje a okazuje się, że współpracuje tylko z kilkoma bankami, niekoniecznie najkorzystniejszymi dla klienta. Ba! żona u nich dostała gorszą propozycję, niż ja dzień wcześniej w TYM SAMYM BANKU. Ostatecznie obyło się bez kredytu a expander ponad kwartał wydzwaniał z propozycją kredytu
M326 / 46.77.124.* / 2014-11-24 20:22
A ty pracujesz u konkurencji.:) Wystarczy zmienić tylko wartość nieruchomości i oferta ulega zmianie. Pamiętajmy oferty porównujemy przy tych samych parametrach. Część banków nie uwzględnia przy prezentacji ofert na budowę karencji i rata jest niższa :) Trików jest jeszcze parę.
emka57 / 83.240.189.* / 2014-08-30 21:52
Expander napewno nie jest firmą "niezależną",wiszą na pasku tych którzy płacą im prowizje.Czy jest dobrym doradcą finansowym?Uważam,że nie zawsze.Ja padłem ofiarą polisy z UFK którą mi wcisnęli przy okazji zakupu innego produktu inwest.Te polisy to zwykłe oszustwo-czytaj raport rzecznika ubezpieczonych z grudnia 2012.Expander nie przyjmuje reklamacji.
emka57 / 92.55.195.* / 2016-04-11 18:24
Jeszcze raz n/t inwestycji poprzez Expandera.W 2013r sprzedali mi produkt Warty-Precyzyjna Strategia na 2,5roku.Rzekomo świetna inwestycja.Po tym czasie wraz z zainwestowaną kwotą 13,5tys zł dostałem 168zł zysku.Policzcie sobie sami ile to procent rocznie. Stanowczo odradzam kontakty z tymi cwaniakami jeśli nie chcecie stracić.
wiwan / 2016-04-12 08:20 / Tysiącznik na forum
Stanowczo zalecamy zapoznawanie się z produktami finansowymi i tym, jak są ustalane ich parametry typu oprocentowanie i opłaty - np. za zarządzanie.

Zdumiewa mnie to, że setkami umieszcza się w tym dziale forum posty ludzi, dla których każdy produkt to lokata o oprocentowaniu stałym nie obciążona żadnymi opłatami w trakcie jej trwania i niezależna od kursu walut, stóp NBP, WiG, Wibor czy w ogóle sytuacji na giełdach.
Halina66 / 83.4.14.* / 2014-10-15 12:30
Podzielam poglad.Ja tez padłam ofiara Expandera.Wcisnieto mi produkt,ktorego zdecydowanie nie chciałam (z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Multi Program Inwestycyjny AEGON 2008 na 10 lat),a zblizam sie do 70-tki.Straciłam spore pieniadze za odstapienie od umowy.Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług Doradcow,ktorym zalezy jedynie na prowizji.Firma jest z siebie zadowolona!Reklamacje nie sa uwzgledniane!
poszkodowana45 / 15.219.169.* / 2014-08-21 10:20
ja dzięki Expanderowi stracilam ok 70 tys złotych, tak się grzebali z przeglądaniem moich dokumentów i tak mi ocenil moją zdolność kredytową, że odeszlam z niczym. Jakiś czas później zaczęlam chodzić bezpośrednio do banków i wszystko o wiele prościej udało się załatwić - jedynie ceny mieszkań bardzo wzrosły :(. W bankach przynajmniej pracują kompetentni ludzie a w firmach doradczych jacyś amatorzy, co nigdzie pracy nie mogli znależć ze względu na brak kwalifikacji, zwykli akwizytorzy-nabieracze.
fafiq / 89.228.209.* / 2014-07-23 08:30
No to jestem teraz skołowany. Jeśli nie oni to kto? Idea Expert? Korzystał ktoś z usług tego pośrednika?
Olo& / 83.31.58.* / 2014-06-24 13:58
Kredyt załatwicie dużo taniej w banku, expander musi na czymś zarabiać, a utrzymanie dyrektorów kosztuje... Poza tym próbowali mi wcisnąć inwestycje regularną na 10 lat z opłatami rocznymi rzędu 6% ( sam w domu wszystko policzyłem, oczywiście doradca o niczym nie powiedział ). Omijać szerokim łukiem, chyba że macie na zbyciu około 2% na prowizje lub ubezpieczenie, które są przychodem expandera...
Kandydat / 217.17.33.* / 2014-06-14 13:53
Witam wszystkich.
Aplikowałem do EXPANDER-a w czerwcu 2014 na stanowisko Specjalisty ds. Obsługi Klienta.
Na szczęście odbyłem tylko rozmowę telefoniczną, więc opiszę Wam w skrócie czego się dowiedziałem, żebyście nie tracili czasu na rekrutacje.
Otóż zostałem poinformowany, że stanowisko wiąże się głównie z wykonywaniem telefonów wychodzących, celem umówienia potencjalnych Klientów na wizytę z tzw. Doradcą finansowym.
I już na wstępie widać, że to ściema. Dzwonisz i nakręcasz ludzi na spotkanie, czytając ze skryptu. Zwykły telemarketing. No ale ok - jak się ktoś uprze, to sprzątacza też można nazwać konserwatorem urządzeń płaskich.
Na dzień dobry dają umowę śmieciową (zlecenie) na 3 miesiące, a potem jest do wyboru - umowa śmieciowa na 12-miesięcy albo umową o pracę na 3-miesiące, a potem też na 12 miesięcy. Docelowo na czas nieokreślony.
Morał z tego taki, że nie trzyma się to ładu i składu. Bo co by im zależało, żeby dać od razu umowę o pracę, skoro po 3 miesiącach też można o nią wnioskować? Odpowiedź jest jedna – mają darmową siłę roboczą, za którą odprowadzają mniejsze składki na śmieciówkach. A jak się ktoś upomni po 3 miesiącach o umowę o pracę, to dostanie reprymendę, że nie wyrobił 200% normy, a jak mu się uda 300%, to może dostanie. A jak się zbuntuje, to do widzenia. Przyjdą nowi frajerzy.
Praca zmianowa, przez 7 dni w tygodniu, bo przecież liczy się wyrobienie 300% normy ku chwale EXPANDER-owych pasibrzuchów z Zarządu.
Stawka podstawowa wynosi UWAGA „aż” 11 PLN brutto za godzinę. Siedem lat temu miałem więcej. Też w Call Center. No ale jak widać w EXPANDER-owym polu bawełny czas się zatrzymał. Po przepracowaniu 160 godzinnego etatu wychodzi 1760 PLN brutto, czyli 80 PLN więcej, niż wynosi najniższa krajowa. Brawo. W sam raz, żeby nie umrzeć z głodu i wegetować. Podobno jest też premia za umówione spotkanie, ale pod warunkiem, że tzw. Doradca wciśnie Klientowi jakiś produkt finansowy. Czyli znając życie może z 200 PLN brutto premii może uda się zarobić, pod warunkiem, że jej nie obetną pod byle pretekstem, jak to ma miejsce w takich kołchozach pracy. W końcu muszą wyjść na swoje.
Stanowczo odradzam. To typowe murzynowo. Nie matura, lecz chęć szczera zrobią z Ciebie EXPANDER-owego bohatera – takie motto im przyświeca. Po 4 dniach jest się już Doradcą Finansowym pełną gębą, który o tej branży wie tyle, ile wyczyta ze skryptu sprzedażowego. Kwalifikacje niepotrzebne, ponieważ, jak piszą - zapewniają indywidualnego coacha, dzięki któremu można rozwinąć skrzydła finansowe. Naturalnie do pracy za pół darmo. Śmiechu warte. Taki telefoniczny McDonald’s.
Reasumując, to firma dla białych murzynów, desperatów naiwnych masochistów, którzy lubią być wykorzystywani albo osób w trudnej sytuacji finansowej, którzy za wszelką cenę chcą się zaczepić byle nie umrzeć z głodu.
Pozostałym radzę omijać ten kołchoz szerokim łukiem. Szkoda czasu, zdrowia i nerwów.
Mnml / 62.29.160.* / 2014-09-08 15:17
Pracuje tu i piszesz same brednie kolego. Pozdrawiam
irek124 / 178.239.1.* / 2017-02-23 22:09
mi wdusili jakies ubezpieczenie na trzy miesiace za 2200 zl za to ze wplacilem oszczednosci na rok podobno musialem wykupic lacznie z tym ubezpieczeniem stracilem bo fundusze tez stracily i ciagu roku jestem 10000 tys zl do tylu uwazajcie makler was klamie w zywe oczy nie wiezcie im chyba ze chcecie isc z torbami ;Expander Poznan Plac Wolnosci
@ali / 79.191.166.* / 2014-06-12 23:06
Uwaga na oddział Prestige w Warszawie - wcisneli mi lokatę strukturyzowaną na 4 lata mówiąc że mogę z niej wyjść w każdej chwili z opłatą 1% ale zapomnieli dodać, że stracę 20% kapitału który poszedł na opcje ( wszystkie struktury mają taką budowę - teraz już to wiem )...

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
szymko733 / 195.14.65.* / 2014-05-30 20:16
mi zalatwil najtansza wycene lokalu w eurobanku po czym okazalo sie ze to wcale nie jest wycena tylko informacja o mieszkaniu , wydalem 500zl na rzekoma wycene a i tak byla odmowa kredytu przy dochodach wspolnych 4000 netto bez zadnych dlugow. zwyczajnie wspolnie z eurobankiem naciagneli mnie na 500zl a po kredyt i tak musialem isc gdzie indziej. Zwykli naciagacze, wszystkim radze - nie korzystajcie z expandera ani z eurobanku. Jest teraz tyle bankow na rynku ze jest w czym przebierac.
Angela131 / 217.99.173.* / 2017-03-04 18:27
Witam,
mnie pracownik firmy uprzedził, że niektóre banki pobierają od razu opłatę przy oglądaniu i wycenie mieszkania a niekoniecznie później przychylają się do udzielenia kredytu.
wenus / 164.127.164.* / 2014-05-28 23:00
odradzam pana wojciecha duduś ze słupska. Gada gada gada i na gadaniu się kończy. Strata czasu!
bronka170 / 77.113.120.* / 2015-01-20 18:26
Jak można być doradcą kredytowym jak nie potrafi się obliczyć zdolności kredytowej.Porażka,przez takich niedouczonych pracowników Expandera w Słupsku ul.Mickiewicza straciłam pieniądze.Jedno co potrafią to ładnie mówić i okradać ludzi,którzy im zaufali.
klijenta / 188.194.224.* / 2016-08-23 19:46
swieta prawda.przez nich stracilam pieniadze przez produkt struktyryzowany Warty "Precyzyjna Strategia",wplacilam 26 tys ,a po 2,5 roku otrzymalam 2 tys mniej,To wszystko przez pseudo doradce ,nie wspomnial,ze jak jest ochrona kapitalu 90 % to 10% zabieraja przy zamknieciu produktu.NIE POLECAM ,oni tylko widza swoja prowizje ,a nie dobro klijenta,OMIJAJCIE ICH Z DALEKA
m34 / 164.126.237.* / 2015-02-24 14:56
Po pierwsze Expander nie okrada swoich Klientów, po drugie zbadanie zdolności kredytowej w oddziale jest pierwszym krokiem do złożenia wniosku kredytowego. Decyzja kredytowa to co innego. Każdy Klient jest traktowany indywidualnie. Zdarza się,że na poziomie oddziału Banku dochód zostaje zweryfikowany pozytywnie, natomiast analityk wniosek odrzuci. Np. nie weźmie pod uwagę podwyżki uzasadniając, że została przyznana tylko pod kredyt. Na wydanie decyzji negatywnej wpływa wiele czynników,które czasem pojawiają się dopiero podczas analizy wniosku w centrali Banku.
Każdy z Doradców robi wszystko, aby Klient otrzymał kredyt.
do początku nowsze
1 2 3
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: