Forum Forum finansoweKredyty

UWAGAAAA NA AIGO !!!!!

UWAGAAAA NA AIGO !!!!!

MAREK 123 / 89.17.224.* / 2007-08-24 13:34
LUDZIE UWAżAJCIE NA ,,NIBY BANK'' AIGO, JEST TO JAKAś PODEJRZANA INSTYTUCJA FINANSOWA, A W CZYM RZECZ; A MIANOWICIE MIAłEM POżYCZKę GOTóWKOWą W AIGO , SPłACAłEM REGULARNIE W KASIE ODZIAłU ( I NAWET NIE WSPOMNę Iż TRZEBA BYłO PłACIć 2 PLN W KASIE ZA WPłATę RATY O CZYM NIE RACZYłA POINFORMOWAć MNIE PRZEMIłA DORADCZYNI KIEDY BRAłEM POżYCZKę, PRZESTAłA BYć TAK MIłA KIEDY POPROSIłEM O WYJAśNIENIE TE SYTUACJI PODCZAS WPłATY PIERWSZEJ RATY ) .
ALE W CZYM RZECZ, PODCZAS TRWANIA SPłATY OTRZYMYWAłEM NADER NACHALNE TELEFONY Iż JAKO STAłY KLIENT TEJ INSTYTUCJI MOGę SOBIE DOBRAć JAKąś KWOTę BEZ DONOSZENIA ZAśWIADCZENIA. ZBLIżAłY SIę WAKACJE WIęC POSTANOWIłEM SKOżYSTAć. I JAKIEż BYłO MOJE ZASKOCZENIE KIEDY ,,PRZEMIłA ''DORADCZYNI DOłACZYłA MI DO POPRZEDNIEJ POżYCZKI NOWą KWOTę I MIAłEM JEDNą WSPóLNą RATę . NA PIERWSZY RZUT OKA WYDAWAłO MI śIE TO PRZYZWIOTYM ROZWIąZANIEM, ALE PECH CHCIAł żE MOJA SIOSTRA JEST BANKOWCEM I KIEDY PRZEJRZAłA UMOWę TO SIę ZA GłOWę CHWYCIłA. NIE DOść żE WSZYSTKIE KOSZTY (CZYLI ;%,PROWIZJę I UBEZPIECZENIE )ZAPłACIłEM PODWóJNIE, CZYLI OD KWOTY KTóRA MI ZOSTAłA, A ZAZNACZAM żE TE KOSZTY RAZ PłACIłEM PODCZAS BRANIA PO RAZ PIERWSZY POżYCZKę (I KTóREJ JUż CZEść SPłACIłEM) TO I OD KWOTY DOBRANEJ-SZOOOOOK !!!!!!!CZYLI DWA RAZY ZAPłACIłEM KOSZTY OD PIERWSZEJ POżYCZKI ....LUDZIE CZY TO JEST ZGODNE Z PRAWEM ?????
A TO JESZCZE NIE WSZYSTKO, TYDZIEń OD MOJEGO ,,DOBRANIA'' PRZYSZłA MI DO DOMU KARTA KREDYTOWA - SKąD , JAK , PO CO ??? PRóBOWAłEM SIę DOWIEDZIEć NA INFOLINI CO SIę DZIEJE I OTRZYMAłEM INFORMACJE Iż BęDąC W PLACóWCE ZGODZIłAM SIę NA KARTę KREDYTOWą I PODPISAłEM UMOWę !!!!!????? CHOLERA NIE POSZEDłEM DO TEJ PRZEKLęTEJ PLACóWKI PO KARTę , NAWET NIKT NIE WSPOMNIAł O KARCIE KIEDY TAM BYłEM. NO I OCZYWIśCIE ZA JAKIś CZAS PRZYSZEDł RACHUNEK ZA KARTę KTóREJ WOGóLE NIE UżYWAłEM 12.95PLN, MYśLAłEM żE MNIE SZLAK TRAFI !!!!!!
Wyświetlaj:
ppoo / 62.121.68.* / 2008-12-21 23:32
1. Trzeba było czytać umowę przed jej podpisaniem, zapis o karcie kredytowej możesz wykreślić i wcale jej nie musisz "kupować", jeżeli np. nie jest to warunkiem promocji na niższe oprocentowanie. To samo tyczy się konta, ubezpieczenia na życie itd.

2 Dobierając kasę przecież nikt Ci nie mówił, że pieniądze otrzymasz bez prowizji i dodatkowych opłat. Jakbyś się zainteresował procedurą to byś nie refinansował starego kredytu w nowy (spłacasz stary nowym) tylko dobrał brakującą kasę w starym i tylko od dobranej kwoty zapłacił prowizję.

3. Ile ty masz lat 15, że nie czytasz umów które podpisujesz, a potem masz żal, że ktoś cię oszukał.

4. Każda instytucja zarabia na ludziach, którzy nie potrafią się posługiwać czymś co nazywa się czytanie tekstu ze zrozumieniem - rada, znajdź sobie doradcę finansowego, zawrzyj u niego ofe, czy kup sobie III filar emerytalny, a oszczędzisz sobie w przyszłości nieporozumień.

5. Zanim obsmarujesz jakąś instytucję zastanów się czy nie robisz z siebie głupka.
Pariah / 194.29.175.* / 2010-08-24 10:17
Zasadniczo to jak jesteś taki kozak i jestes w stanie zrozumiec bankowe pitolenie zawarte w umowie to gratuluję. nie wszyscy są tak genialni. Fakt trzeba spłacać i nie ma dyskusji, ale ich windykacja to chamy i nie powiem co jeszcze. Odnośnie karty - miałem kilka poślizgów ze spłatą pod rząd ok. tydzień - dwa opóźnienia (pracodawca miał w d.. że nie pracuję za darmo i płacił na raty) i zablokowali mi kartę na amen. Potem przyszło pismo, że ich analityk stwierdził że nie mam możliwości spłat i blokują kartę całkowicie. Ale oczywiście cały czas za nią placę mimo interwencji w placówce AIG. OSTATNIA WSPÓŁPRACA Z NIMI.
dluznik aigo / 87.207.130.* / 2008-12-21 14:38
trzeba bylo nie brac jak ci nie pasuje a umowe mozna przeczytac zanim sie podpisze . wiec nie placz palancie,Ja wziolem u nich 6 pozyczek i wszystkie splacilem i jestem bardzo zadowolony iza kazdym razem wiedzialem ze w AIGO jest drozej niz w normalnych bankach, ale jest szybko i sprawnie
obieżyswiat / 83.14.194.* / 2008-12-18 21:34
Chamstwo, chamstwo, chamstwo ....
mgła / 195.39.217.* / 2008-12-10 16:05
Racja , ja tez brałem w tym banku kredyt i powiem jedno - chamy i złodzieje
figo123 / 83.4.56.* / 2009-06-01 23:17
aigo jest nieuczciwym bankiem.Jak można wykorzystywać uczciwych ludzi?W marcu splacilem kredyt udzielony przez aigo i do dnia dzisiejszego nie otrzymałem zwrotu nadplaconych odsetek ok.1000 zł. a orzymalem informacje ze ok 14 dni otrzymam pieniadze.Gdy klijent spoznia sie choc 1 dzien placi odsetki i nie ma zlituj sie. Po dzisiejszej wizycie w banku przezylem koszmar poniewaz udzielono mi informacji ze musze czekac jeszcze 2 miesiace. I co tu mowic o dobrym banku !
malczka / 87.206.89.* / 2009-12-15 23:39
Sam se zadbaj o swoje sprawy ,zadzwoń dowiedz się telefon nie gryzie
duduś223 / 217.96.105.* / 2008-12-04 21:58
Proszę powiedźcie mi jedną rzecz .na wiosnę wziełam kartę kredytową na sumę 2000zł .Wybrałam 1500 reszta tamtej pory jest na karcie .Co miesiąc przychodzi mi wyciąg z karty kredytowej na sumę od 50zł do 65zł. Na wyciągu pisze :"twój limit na karcie 2000zł . I "tyle możesz jeszcze wydać 500zł" .Z miesiąca na miesiąc ta suma do wydania jest coraz wyższa ,obecnie wynosi ok 700zł. Pytanie .Skąd się wzięło te dodatkowe 200zł?
miisisjdd / 94.42.34.* / 2009-01-25 09:33
karta kredytowa dziala jak limit odnawialny, to co splacasz miesiecznie, to jest czesc kapitalu i odsetki od dlugu! jak im oddajesz czesc kapitalu, to mozesz to ponownie wykorzystac, ale uwazaj, jak masz karte z limitem 2000 zl, to wykorzystuj swoj limit na karcie tylko do 1900 zl, zebys czasem limitu nie przekroczyl, bo ciebie Aigo skubnie na przekroczenie limitu kredytowego. pozdro.
weryfikator / 83.23.29.* / 2008-11-28 13:42
ludzie- jeśli dobieracie gotówkę- to mimo, iz płacicie jedną ratę że łączą konsoliduja wewnętrznie ale macie tak jakby 2 kredyt więc to logiczne że koszty trzeba ponieść. tak działaja banki- to nie instytucje charytatywne.
jeśli chodzi o aigo- to w umowie jest to zapisane że z czasem bank przyzna nam kartę kredytową.
zresztą nie czarujmy się wszystki się nie do godzi a jak się komus nie podoba to niech nie bierze kredytów i nie stęka potem. z doswiadczenia wiem że ci co najbardziej marudzą i tak zawsze biorą kredyt i to nie jeden...
pozdrawiam marudzących:)
ZłODZIEJSTWO / 83.13.201.* / 2009-08-05 13:36
AIG W 2004 roku spłaciłam KREDYT W AIG A ONI PO 5 LATACH przysyłają MI WEZWANIE DO SPłATY 42,92 OSTATNIEJ RATY
malczka / 87.206.89.* / 2009-12-15 23:41
AJ AK KONCZYŁEŚ SPŁACAĆ PISMO MASZ Z BANKU ROZLICZENIE NA PISMIE ŻE WSZYSTKO KEST UREGULOWANE DO KOŃCA ??jesli nie cmoknij się w końcówke bo nie umiesz zadbać o własne sprawy
redekk / 83.14.194.* / 2008-11-26 20:59
aigo uff ciężki temat. wolę pekao
ol3 / 84.156.80.* / 2008-11-12 22:52
aigo jest ok a jak ktos jest glupi jak baran to niech wruci do podstawowki kllasy o
Patiomkin11 / 194.29.175.* / 2010-08-24 10:33
A może sam się cofnij bo widzę że masz problem z ortografią...
Ja też u nich więcej kredytu nie wezmę. Mam drugi kredyt w GEM (dzięki poczuciu humoru mojego dawnego dewelopera) i tam nie ma większych problemów. Nikt nie wydzwania i nie straszy... Nie nabijają kosmicznych kosztów za monit. Nie reklamuję ich bo też miałem z nimi zgrzyty ale ogólnie są ok. Ostatnia wspópraca z AIG.
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk / 213.199.218.* / 2010-07-17 12:07
zgadzam się. Czytaj umowę a nie będziesz miał takich 'problemów' ;]
IKSIOR / 217.98.99.* / 2008-11-13 08:15
TO TY WRÓĆ BARANIE GŁUPI,BO NAWET PIASAĆ POPRAWNIE NIE UMIESZ!!!
vbhqtjhanatjawrtbuq457qm / 212.106.17.* / 2008-11-04 15:58
Również bylem klientem Aigo i mielem tą samą sytuacje - dobralem dodatkowe pieniadze i okazalo sie ze zaplacilem prowizje za dobrane pieniadze i tamte z wczesniejszej pozyczki. Tak dziala Aigo - nie jest to zwykly bank ale firma udzielajaca szybkich pozyczek ludziom ktorzy maja kiepska zdolnosc kredytowa, czesto nieciekawy BIK - po prostu latwo dostac pozyczke.. Za to mają wysokie oprocentowanie, prowizje , ubezpieczenia i td. Ale i tak sa lepsi od lichwiarzy typu Provident. A tak na marginesie to nie trzeba narzekac tylko czytac umowy.
radddek / 79.189.61.* / 2008-11-10 19:01
Czytac umowy? czlowieku a co z tego bełkotu może przecietny obywatel zrozumieć. Od tego jest pracownik aigo żeby rzetelnie wszystko wytłumaczyc. Oni są szkoleni w tak8i sposób, żeby może nie skłamać ale prawdy też ci nie powiedzieć. Musisz dokladnie wiedziec o co zapytac a wiekszość ludzi nie wie jakie informacje są istotne. Są zupełnie nieswiadomi ile za to wszytko zapłaca.
radddek / 83.14.194.* / 2008-11-01 15:23
jak ktoś ma wysokie IQ to raczej nie pójdzie do tego banku i nie bedzie dawał się naciągać. Zależy wam na tym żeby klienci byli jak najmniej świadomi, bo takich mozna doić do końca.
windykatork SBP / 91.94.207.* / 2008-10-31 20:46
tak sobie przeglądam fora o bankach i mnie smieszą ci ludzie jak juz napisałam na forum swojego banku w którym pracuje przed podpisaniem umowy powienien być test na IQ, ludzie banki to nie instytucje charytatywne!!! a zresztą wam klientom nie można w niczym dogodzić!!! pozdrawiam wszystkich urzeraczy z nierozumnymi klientami
marcelinom / 83.13.152.* / 2009-03-12 14:58
W zasadzie w definicję każdego kredytu bankowego wpisane jest jak największe oskubanie klienta, wiec proszę mi nie mówić, że klient jest idiotą, bo daje się oszukać. Jeśli już można mówić o głupocie klienta, to w kontekście "po co w ogóle bierzesz kredyt". Teoretycznie osoba z wysokim IQ powinna mieć dobrą pracę i godziwe za nią wynagrodzenie, to znaczy takie, aby na wszystko starczało i nie trzeba było brać kredytów, czytaj: dać się oskubać. Niestety w naszym kraju to nijak nie idzie w parze. Kasę maja tylko kombinatorzy pod płaszczykiem prawa, tak jak na przykład bankowcy.
waderpoland / 2009-03-13 19:01
jaki jest problem? przychodzi klient do banku i sie pyta ile lacznie przeplaci? to od klienta zalezy, czy z danej oferty skorzysta, czy nie. sa banki, ktore szybko udzielaja kredytow, ale nie sa najtansze. w takim wlasnie segmencie dzialaj banki typu aig, db kredyt, skok, eurobank, dominet, cetelem, pocztowy, ge money, bph, getin bank, lukas, hsbc, sygma, santander czy zagiel. nikt nikogo nie zmusza... wiele ludzi sie pyta, skoro jest ustawa antylichwiarska, to skad ludzie tyle przeplacaja, czesto 30%? ano stad, ze w koszt kredytu nie wlicza sie ubezpieczenie, ktore moze wynosic dowolna kwote, doliczana do raty. sa banki, ktore oferuja tanie kredyty (do 36 miesiecy przewaznie odsetki cos okolo 13% - kredyt bank, bz wbk, ing, millennium), ale jest 1 problem, zeby taki tani kredycik dostac, to trzeba byc w bik-u czystym jak zla, a wiadomo, jak jest, takze bez komentarza na ten temat. bank podejmuje ryzyko, to i chce cos miec z tego.
o matydo / 83.21.224.* / 2009-08-14 23:12
Racja.Pracuję w banku i prawda jest taka że ktoś kto bierze kredyt zazwyczaj nie pyta o koszty bo potrzebuje kasy.Każy klient po przeprocesowaniu wniosku jest informowany jakie jest nominalne oraz rzeczywiste oprocentowanie kredytu oraz jaka będzie rata.Schody zaczynają się kiedy dostanie kasę i ją wyda,wtedy ma pretensje że drogo,że złodzieje.Jeśli ktoś jest dociekliwy wszystkiego się dowie.
A druga sprawa to ubezpieczenie.Prawda jest smutna bo na to są plany i trzeba je wyrabiać więc jak jest możliwość to się to ubezpieczenie wciska.Ale są tacy którzy nie chcą i nie mają problemu.
Radzę więc zanim wlączy wam się kalkulator w oczach i marzenia o tym co kupicie za kasę z kredytu pomyślcie i poczytajcie.
fixiu / 83.21.224.* / 2009-08-14 23:11
Racja.Pracuję w banku i prawda jest taka że ktoś kto bierze kredyt zazwyczaj nie pyta o koszty bo potrzebuje kasy.Każy klient po przeprocesowaniu wniosku jest informowany jakie jest nominalne oraz rzeczywiste oprocentowanie kredytu oraz jaka będzie rata.Schody zaczynają się kiedy dostanie kasę i ją wyda,wtedy ma pretensje że drogo,że złodzieje.Jeśli ktoś jest dociekliwy wszystkiego się dowie.
A druga sprawa to ubezpieczenie.Prawda jest smutna bo na to są plany i trzeba je wyrabiać więc jak jest możliwość to się to ubezpieczenie wciska.Ale są tacy którzy nie chcą i nie mają problemu.
Radzę więc zanim wlączy wam się kalkulator w oczach i marzenia o tym co kupicie za kasę z kredytu pomyślcie i poczytajcie.
niezadowolona / 83.22.81.* / 2008-10-21 13:43
ma Pan racje Aigo oszukują jak tylko mogą
dluznik / 77.65.140.* / 2008-11-20 23:21
Drodzy Kredytobiorcy!!!no coż namnożyło się nam tych Banków,ktorych celem jest zdzierstwo z klientow..najpierw slodkie zachety O % itp, a jak sie przeliczy ,to z tych 0% nagle wychodzi 40 i 100% pasa sie więc te pseudo banki SYGMA,AIGO,EUROBANK,CETELEM ,GETIN,POLBANK,to -lichwiarskie banki...a zachod smieje sie w kułag z biedy Polakow,bo to oni zeruja na nas....A gdzie polskie Banki nie ma!!!!!!
zadowolony / 83.14.194.* / 2008-10-02 15:15
wszystko na to wskazuje że dni tej firmy są policzone. pojdzie na sprzedaż i może się coś zmieni gdy będzie nowy właściciel.
Kalka / 77.112.248.* / 2008-10-01 19:42
też jestem bankowcem i klientem AIGO, ja nie mam żadnych złych skojarzeń z tą firmą, a Twoja siostra to źle Ci wyjaśniła, pierwszy kredyt został automatycznie spłacony i nie zapłaciłeś podwójnej prowizji, ale cóż widocznie siostra w jakiejś dziwnej instytucji pracuje ;) PS. zawsze możesz zmienić bank, pozdrowienia
emilsoft / 84.234.10.* / 2008-09-30 19:00
Obecnie mam już 6 kredyt w Aigo i bardzo sobie chwale, szybko i solidnie! można dobrać sobie kredyt w trakcie spłaty ,spłacić szybciej a wszystko to w miłej atmosferze. A ty matole zgodziłeś się na karte kredytową to teraz płać! co za baran! a teraz płacz że cię oszukali!!
Jesteś załosny Ty i twoja siostra bankowiec!
narcyz7 / 85.193.245.* / 2008-10-23 18:29
karta aigo jest kicha nikomu nie polecam

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: