Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Vending- czy towar można przechowywać w mieszkaniu?

Vending- czy towar można przechowywać w mieszkaniu?

PierwszaFirma / 109.231.9.* / 2016-05-15 19:34
Witam
Zastanawiam się nad założeniem firmy vendingowej. Na początku myślę o jednym lub dwóch automatach jako dodatek do mojej etatowej pracy. Firma miałaby siedzibę w moim mieszkaniu.
Czy są jakieś przepisy precyzujące przechowywanie żywności w przypadku tego typu działalności, bo w teorii można by mieć kontakt z towarem tylko w drodze między hurtownią a automatem ale w praktyce bardziej opłaca się kupić większą ilość produktów chociażby z powodu niższej ceny zakupu.
W związku z tym gdzieś trzeba je trzymać, jeśli chodzi o produkty to mam na myśli batony, napoje oraz składniki do kawomatów.
Czy mógłbym przechowywać je w prywatnym, wynajmowanym mieszkaniu?
Klask / 37.7.120.* / 2016-06-27 10:43
Do automatów do żywności potrzebna jest żywność opakowana. Więc trzeba spełniać odpowiednie warunki higieniczno-sanitarne. Te warunki nie są trudne do spełnienia bo ograniczają się do zapewnienia właściwych warunków przechowywania żywności z zachowaniem odpowiednich parametrów. Najważniejsze jest temperatura, wilgotność i przestrzeganie terminu ważności produktów. Wiec podstawą jest sposób przechowywania żywności. Sam posiadam kilka automatów więc trochę się na tym znam. Mam automat do kawy i herbaty, automat z żywnością itd. Jako, że dopiero zaczynasz to powiem, że warto znaleźć też dobrą firmę zajmująca się sprzedażą tych automatów. Ja swoje kupiłem w sklepie www.kofeinalodz.pl. Ogromnym plusem jest to, ze firma te automaty przywozi, montuje oraz zapełnia bezpłatny serwis.

Najnowsze wpisy