Forum Money.pl - wspieramy lot każdej Waszej złotówki!

Visa Electron a Visa Electron - placenie przez Internet

Visa Electron a Visa Electron - placenie przez Internet

monster / 2006-05-09 12:05
no wiec, dowiedzialem sie ze V Electron w jednym banku nie rowna sie V Electron w innym banku.
Ta roznica polega na tym, ze jedna karta mozna placic przez Internet, a druga nie.
Ktore banki wydaja te lepsze? karty, a ktore nie?
Karta Inteligo juz wiem, ze umozliwia placanie na zagranicznych portalach, mozna ja dodac do konta paypal i w ogole nie ma z nia problemow (tylko raz kiedys w nocy na stacji benzynowej dowiedzialem sie, ze nia nie zaplace, bo w banku akurat cos robia ...)

Kolezanka ma karte w Pekao SA, ktora przez internet placic sie nie dalo ...

Czy jakies inne banki daja Vise Electron, ktora da sie placic przez Internet
i na czym polega ta roznica, ze raz sie da, a raz nie nie da placic w Internecie?
Wyświetlaj:
kreska / 217.153.187.* / 2006-05-19 10:51
Wczoraj próbowałam płacić Visą Electron mBanku przez internet i bardzo się zdziwiłam - nie można! Na mlinii dowiedziałam się że mogę nabyć za 25zł eKartę, która to umożliwia.
Tego po mbanku się nie spodziwałam!
Konsultant Money.pl / 2006-05-19 13:56 / Specjalista Money.pl
mBank ma w swojej ofercie specjalną kartę do płatności internetowych. Ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości zapłacenia przez internet zwyklą Visa Electron wydaną do konta.
Konsultant Money.pl / 2006-05-18 18:52 / Specjalista Money.pl
Jedynie kartą Visa Electron - płatniczą Inteligo można płacić przez internet. Jest to indywidualne postanowienie banku o nadaniu karcie takiej możliwości.
Krzysztof Jarząb / 213.121.241.* / 2006-05-11 01:50
Visa, jakieś 2 lata temu, pozostawiła indywidalnej decyzji banku kwestię płatności internetowych kartą Electron. Jest to więc karta debetowa (bez wypukłych cyfr/liter), która o ile bank tak postanowi, pozwala na płatności w Internecie.
Najciekawsze jest to, że karta działa jak debetowa, tzn. w wielu przypadkach nie płaci się prowizji za użycie karty (jak w przypadku kart kredytowych). Jeśli zaś chodzi o inne banki, wiem jedynie o Inteligo.

Najnowsze wpisy