Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Volkswagen i Chiny ustawiły notowania. Tydzień giełdowy z silnymi emocjami

Volkswagen i Chiny ustawiły notowania. Tydzień giełdowy z silnymi emocjami

Wyświetlaj:
czekamy na okazje / 83.28.231.* / 2015-09-28 11:31
Dno z poziomu 2200pkt odpływa w nieznane he he
czekamy na okazje / 83.28.231.* / 2015-09-28 11:21
Tak jak zapowiadałem kolejne dzień z zyskiem na S :)

stopy ustawione i czekamy
Koniec petrodolara i euro / 159.205.186.* / 2015-09-28 10:42
FW20 2068, -17 pkt.

No i gruby cienias nie ma już komu tychj strat wcisnąć, które głupio dokupował, czekając na głupa z kasą.

A ma teraz czym sypać.
czekamy na okazje / 83.28.231.* / 2015-09-28 11:34
sypie od 2558pkt i zarabia na S
Koniec petrodolara i euro / 159.205.186.* / 2015-09-28 10:20
Na zły stan finansów wskazują przede wszystkim firmy produkujące odzież, branża paliwowa i przemysł metalurgiczny. Najlepiej radzi sobie przemysł chemiczny i farmaceutyczny.

Eksperci BIEC zauważyli ponadto, że negatywny wpływ na wartość wskaźnika ma wydajność pracy w sektorze przedsiębiorstw. "Jej systematyczne pogarszanie obserwujemy od blisko dwóch lat. Proste sposoby podnoszenia wydajności pracy, związane z lepszym zarządzaniem, wyczerpały się. Gospodarka cierpi z powodu niskiej stopy inwestycji sektora prywatnego, szczególnie zaś inwestycji w nowocześniejsze od dotychczasowych technologie, pozwalające produkować towary wyżej przetworzone".

Krach KGHM dopiero się zaczął.
Koniec petrodolara i euro / 159.205.186.* / 2015-09-28 10:15
Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, spadł we wrześniu br. o 1,1 pkt - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Eksperci zwracają uwagę, że pogarsza się sytuacja finansowa przedsiębiorstw.

Eksperci BIEC ocenili, że szanse na wyraźne przyspieszenie gospodarki w drugiej połowie roku z miesiąca na miesiąc maleją. "W dalszym ciągu spada wydajność pracy w sektorze przetwórczym i pogarsza się sytuacja finansowa przedsiębiorstw. Na polską gospodarkę niekorzystnie oddziałują również czynniki zewnętrzne, takie jak słaby wzrost gospodarczy głównych gospodarek europejskich i słabnące tempo wzrostu Chin" - podkreślili.

Z zaprezentowanych danych wynika, że "spośród ośmiu składowych wskaźnika w tym miesiącu żadna nie poprawiła się w stosunku do sytuacji sprzed miesiąca; wpływ czterech składowych był neutralny, a cztery działały w kierunku jego spadku".
mistrent187 / 92.39.186.* / 2015-09-28 09:34
volkswagen dzisiaj też już ładnie leci jak tak dalej pójdzie to jeszcze z tydzień i spadnie do zera
mistrent187 / 92.39.186.* / 2015-09-28 09:37
a Boryszew nie będzie miał komu sprzedawać części,może jeszcze da się wyjść z tego
Koniec petrodolara i euro / 159.205.186.* / 2015-09-28 09:09
Krach trwa, straty rosną, Shell wycofuje się z wierceń podmorskich u wybrzeży Alaski.
Koniec petrodolara i euro / 159.205.186.* / 2015-09-28 09:03
Miedź leci gwałtownie w dół.
Koniec petrodolara i euro / 159.205.186.* / 2015-09-28 08:58
Katastrofalne dane z Chin to koniec KGHM.
Koniec petrodolara i euro / 159.205.186.* / 2015-09-28 08:48
W poniedziałek podano w Chinach, że zyski przedsiębiorstw spadły w sierpniu aż o 8,8
proc., po spadku w lipcu o 2,9 proc.

To najmocniejszy spadek tego wskaźnika od kiedy chiński rząd rozpoczął jego publikowanie w
październiku 2011 r.

Zyski w kopalniach węgla spadły w sierpniu aż o 64,9 proc., a w sektorze naftowym i
gazowym spadły o 67,3 proc. - wynika z danych chińskich statystyków.

"Dane o zyskach w przemyśle były mocno poniżej rynkowego konsensusu i to będzie wywierać
presję na rynki" - mówi Gerry Alfonso, trader w Shenwan Hongyuan Group Co.
ateista-realista / 83.10.109.* / 2015-09-28 00:40
A dzisiaj co? Dalej osuwamy się w wiadomym kierunku? ;)
Renton_DM / 2015-09-27 14:00
ostatnie spadki z USA podobne do tych z 2011 i 2008 roku

http://www.gieldowy-wizjer.pl/sp500-z-historycznym-spojrzeniem/
synonim / 2015-09-27 14:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ostatnie spadki z USA podobne do tych z 2011 i 2008 roku


raczej do tych z 2011 roku

2008 rok w niczym nie jest tu podobny

za to 2007 rok jest najbardziej podobny
synonim / 2015-09-27 14:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

za to 2007 rok jest najbardziej podobny


a wtedy kończyła się hossa
synonim / 2015-09-27 10:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Albert jak zwykle ogłosił wielką hossę pokoleniową na kolejnej górce

Jak wywali akcje i zacznie pisać, że trzymanie akcji na długi termin nie ma sensu, to już będzie wiadomo że koniec bessy blisko
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 12:14
A jak będzie miał rację to będzie miał kupę kasy, a ty swój marniutki dziurawy jak ser portfelik funduszy pieniężnych i forum moneja, ot taka różnica.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-27 12:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A jak będzie miał rację


w życiu nie widziałem żeby miał rację w temacie giełdy, tak jak zresztą i ty


a ty swój marniutki dziurawy jak ser portfelik funduszy pieniężnych i forum moneja, ot taka różnica.


tak tu chojraczysz a masz już ponad 10% wtopy na połowie portfela umoczonego w akcjach

ale przynajmniej ty i Albert "macie jaja"

tylko Albert jak zwykle wywali wszystko w dołku i napisze że dłużej niż 3 dni to on akcji nie trzyma

taki z niego "longterm" w dołkach
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 12:28
Racje tu nie mają żadnego znaczenia. Pojmiesz to kiedyś a może i nie, pewnie nie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-27 13:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Racje tu nie mają żadnego znaczenia


Rynek mówi że nie masz racji, to samo mówi o Alberciku
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 13:53
Mam 10% straty na akcjach czyli 5% na portfelu. Uważasz, że to zły wynik?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-27 14:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Mam 10% straty na akcjach czyli 5% na portfelu. Uważasz, że to zły wynik?


to kiepski wynik, choć jeszcze nie tragiczny

zapowiadałeś 2800 na czerwiec a było 2200, teraz jest jeszcze niżej, uważasz że to dobry wynik?

nie mówiąc o tym, że od roku zapowiadałeś hossę na GPW
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 14:28
Uważam, że to dobry wynik. I taka różnica między nami. Zwróć uwagę, nic nie pisałeś o moim wyniku jak w20 był na 2550, czyż to nie jest tendencyjność?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-27 15:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zwróć uwagę, nic nie pisałeś o moim wyniku jak w20 był na 2550, czyż to nie jest tendencyjność?


bo sam przesunąłeś sobie czas do czerwca dla oceny wyniku, kiepsko z pamięcią u ciebie

dopiero co bessę ogłosiłeś więc pewnie też nie pamiętasz co pisałeś jeszcze kilka kwartałów temu

ZT / 178.43.85.*/ 2014-12-11 19:48
Cóż należy przywyknąć do nowego paradygmatu rynku byka w najbliższej dekadzie

ZT / 83.24.105.*/ 2014-11-18 22:04
prawdziwe zyski to będziemy kosić w 2015 r. na gpw. Kto bez akcji to będzie wąchał spaliny odjeżdżającego pociągu.

ZT / 95.49.227.*/ 2014-11-30 18:22
w najbliższej przyszłości wzrost gospodarczy, stopniowo odradzająca się inflacja oraz kolejna dekada galopującej hossy na rynkach akcji, która wyniesie indeksy do niespotykanych poziomów. warto wiedzieć w jakim najprawdopodobniej cyklu się znajdujemy. Okres ten to wiosna cyklu Kondratiewa i rozpoczęła się najprawdopodobniej w roku 2009

ZT / 83.24.114.*/ 2014-12-13 12:42
uważam, że obecnie spadające ceny ropy plus masa taniego pieniądza plus niskie stopy % to nie to samo co w latach 2007/2008 ,wtedy gospodarka była przegrzana, stopy % x-razy podnoszone. Obecnie to mieszanka, która prędzej czy później przyniesie gwałtowny wzrost gospodarczy i kontynuację hossy w najbliższych latach. Jeszcze raz powtórzę bessy nie będzie
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 15:31
Cóż nie mialem racji 😞. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, dlaczego nic nie pisałeś o moim wyniku w maju jak wig20 był na 2550?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-27 16:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dlaczego nic nie pisałeś o moim wyniku w maju jak wig20 był na 2550?


bo sam przesunąłeś możliwość tej oceny do czerwca, już ci pisałem wyżej, że kiepsko u ciebie z pamięcią a teraz nawet nie jesteś w stanie przeczytać dobrze mojego postu

jak nie pamiętasz, że mnie kilkakrotnie prosiłeś o przesunięcie wszelkich ocen twoich prognoz do czerwca to bardzo źle. jeszcze gorzej będzie jak ci znajdę ten post w archiwum
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 16:07
Acha. To w takim razie zapytam tak. Jakie maksymalne obsunięcie kapitału uważasz za dobry wynik?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-27 16:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jakie maksymalne obsunięcie kapitału uważasz za dobry wynik?


odpowiedziałem już niżej
synonim / 2015-09-27 15:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Uważam, że to dobry wynik. I taka różnica między nami.


od kiedy wtopa w portfelu to dobry wynik

ty już się sam jedynie pocieszasz
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 15:34
Jaki obsunięcie kapitału tolerujesz?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-27 16:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jaki obsunięcie kapitału tolerujesz?


gdybym miał 10% obsunięcia kapitału na akcyjnej części portfela to zamknąłbym pozycję

ty masz już więcej niż 10% straty
LL / 95.172.74.* / 2015-09-28 13:52
Jakiś czas temu sprawdzalem jak zachowuje się system gry z trenden na kilkunastu spolkach z mwig40 i swig80. System dawał najlepsze wyniki dla obsunięć kapitału rzędu 20-25%.
Stop Loss na poziomie 10 % również się sprawdzał jednak wyniki były znacznie gorsze - było znacznie więcej transakcji przegrywających. W wielu przypadkach ograniczał również zyski.
synonim / 2015-09-28 14:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

System dawał najlepsze wyniki dla obsunięć kapitału rzędu 20-25%.
Stop Loss na poziomie 10 % również się sprawdzał jednak wyniki były znacznie gorsze - było znacznie więcej transakcji przegrywających. W wielu przypadkach ograniczał również zyski.


jest bessa a więc należy chronić kapitał i 10% straty uważam za optymalne

ciekawe jak odrobisz 25% straty w bessie

może i na rynku byka szerszy stop loss sprawdza się lepiej ale to jest rynek niedźwiedzia i należy chronić kapitał
LL / 95.172.74.* / 2015-09-28 17:27
20-25% to jest ewentualna strata na poszczególnych pozycjach w portfelu. Jednak tak duża strata zdażała się sporadycznie. Średnia strata w sytuacjach gdzie dochodziło do odwrócenia trendu na spadkowy była rzędu 12%.

Sytuacja kiedy wszystkie otwarte pozycje zwracają się przeciwko nam ma praktycznie 0% szans realizacji, tak więc najgorszy scenariusz to strata okolo 10-15 procent kapitału. Ale to też jest mało prawdopodobne. Bo wiele spółki po krótkiej korekcie wraca do trendu. Teraz też tak jest: Monnari, Bytom, Elemental, Vistula i jeszcze sporo innych.
Przy stop loss 10% zyski musielibysmy zamknac te pozycje po 24sierpnia.
Przy większych widełkach zamykamy tylko czesc portela. Tę, która zmienila trend spadkowy. Pozostała część nadal będzie generować zyski.

To co piszę dotyczy tylko gry z trendem.
synonim / 2015-09-28 22:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przy stop loss 10% zyski musielibysmy zamknac te pozycje po 24sierpnia.


i byś miał mniejsze straty niż dziś
LL / 95.172.74.* / 2015-09-29 07:21

i byś miał mniejsze straty niż dziś


Nie miałbym mniejszych strat, tylko mniejsze zyski.

System gry z trendem stosuję od zeszłego roku i na całym portfelu wygląda to bardzo przyzwoicie. Z doświadczenia wiem, że przy grze z trenden obsunięcia rzędku na 20-25% (na pojedynczych pozycjach, nie na całym portfelu)są trudne do przetrwania, ale na całym portfelu wyniki są znacznie lepsze niż przy StopLoss 10%.

Takie są fakty i nie będę próbował dłużej Cie do tego przekonywać.
synonim / 2015-09-29 07:34 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Takie są fakty i nie będę próbował dłużej Cie do tego przekonywać.


Fakty są takie kolego, że właśnie rozpoczyna się bessa i trzymanie teraz portfela akcji nie ma większego sensu, bez względu na poziom stop lossa
LL / 95.172.74.* / 2015-09-29 07:41

Fakty są takie kolego, że właśnie rozpoczyna się bessa

Nie tego dotyczyła nasza rozmowa, ale tutaj się z Tobą zgadzam.
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 16:24
To mamy inne podejścia i inne systemy. Ja uważam, że 5% obsunięcia kapitału to niewiele. Omija mnie w ten sposób przedwczesne wyrzucenie z rynku. Ty postępujesz inaczej, powodzenia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-27 16:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ja uważam, że 5% obsunięcia kapitału to niewiele. Omija mnie w ten sposób przedwczesne wyrzucenie z rynku. Ty postępujesz inaczej, powodzenia.


To w takim razie jakie obsunięcie kapitału uważasz za maksymalne, bo 50% straty na akcjach, jakie pisałeś że dopuszczasz, to jest przegięcie. Przy takiej stracie nie ma już sensu sprzedawania

10% uważam za optymalne. Można taką stratę jeszcze stosunkowo łatwo odrobić a jednocześnie nie wylecieć za szybko z rynku bo 10% to standardowo przyjęty poziom korekty. Jeśli coś spada więcej niż 10% to sytuacja na tym zaczyna być niepokojąca
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 17:16

bo 50% straty na akcjach

CZYLI 25% na kapitale jest do przyjęcia. Nie rozdzielaj części akcyjnej od bezpiecznej, bo po to jest te drugie 50% portfela żeby z 50% strat na akcjach było 25% na kapitale, a to zasadnicza różnica. Czyli w długim terminie dochodzą do tego dywidendy ewentualne obrony opcjami i można to jakoś przetrwać, tym bardziej, że rynek na samym dnie nie przebywa zbyt długo. Mam wolne środki finansowe i taka forma inwestowania być musi, jesli chcesz osiągnąć wyższą stopę zwrotu. Jeśli przedkładasz bezpieczeństwo nad ryzyko to pozostają ci fundusze pieniężne i lokaty. Dodam, że akcje sprzedam jak zmieni się polityka monetarna, inflacja i wzrost stóp %. Jak akcje spadną -50% to trudno, mnie te pieniądze nie są do niczego potrzebne, mogą spaść -99% (wówczas na kapitale będzie -49,5% a to różnica), ale w przypadku indeksu wig20 to tylko III wojna światowa lub upadek meteorytu by to uczynił.
synonim / 2015-09-27 17:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Czyli w długim terminie dochodzą do tego dywidendy ewentualne obrony opcjami i można to jakoś przetrwać, tym bardziej, że rynek na samym dnie nie przebywa zbyt długo. Mam wolne środki finansowe i taka forma inwestowania być musi, jesli chcesz osiągnąć wyższą stopę zwrotu


Nie potępiam jednoznacznie takiej metody, może być, natomiast chodzi mi o to, że naprawdę gospodarki są długoterminowo w fatalnym stanie przy jednocześnie pękających już QE-bańkach na giełdzie i może się okazać, że następna bessa potrwa 10 lat a nie 2 lata, w tej sytuacji pozostaniesz z zamrożonymi stratami na dłużej i pozostanie z rynkiem na dnie może potrać dużo dłużej niż myślisz

to co piszesz to dobra strategia ale na czasy gdy gospodarki są stosunkowo zdrowe a recesje i bessy jedynie cykliczne

teraz tak nie jest, gospodarki są strukturalnie chore a nie jedynie cyklicznie chore, co widać właśnie po tym, że kryzys trwa już 9 rok z lokalnymi nasileniami i nawrotami w poszczególnych epicentrach

dlatego ja nie szaleję z kapitałem po rynku akcji bo nie ma to sensu przy takiej sytuacji. Można skończyć jak mój znajomy z Gdańska, który hoduje straty w funduszach akcji od 2007 roku do dziś i nie może się doczekać na wyjście na plus już 9 rok

chodzi o to żeby coś zarabiać, nawet niewiele ale zawsze coś, a nie być dekadę na minusie plus dodatkowy spadek wartości pieniądza w czasie
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 18:15

gospodarki są długoterminowo w fatalnym stanie przy jednocześnie pękających już QE-bańkach na giełdzie i może się okazać, że następna bessa potrwa 10 lat a nie 2 lata

I tu jest błąd jaki popełniasz, masz wyrobione zdanie co się wydarzy w przyszłości czyli jesteś nastawiony na taki scenariusz. A czy zadałeś sobie pytanie. A co się stanie jeśli się mylę? A jeśli indeksy pofruną do 2800 i 3800? Czy jestem przygotowany na taki scenariusz? A ja zamiast kupować szklaną kulę do wejrzenia w przyszłość, co moim zdaniem jest nie możliwe, jestem przygotowany na każdy scenariusz. Jeśli będzie bessa 10 lat to w ciągu tych lat jeszcze mój kapitał wzrośnie, wszak zarabiam cały czas i dokupię partiami akcji po niższych cenach, przecież kiedyś odbije w górę choćby za 10 lat.

Można skończyć jak mój znajomy z Gdańska, który hoduje straty w funduszach akcji od 2007

Po co kupował w szczycie hossy i w jednej transakcji. Kupuje się jak akcje są tanie i najlepiej partiami. Ja kupowałem jak C/Z wynosił 11-14 a nie 22.
synonim / 2015-09-27 21:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

I tu jest błąd jaki popełniasz, masz wyrobione zdanie co się wydarzy w przyszłości czyli jesteś nastawiony na taki scenariusz.


Jak na razie rynek faworyzuje mój scenariusz i osuwa się

Nie wiem jak ty wyobrażasz sobie że rynek pójdzie na 3800 przy takich problemach w gospodarkach (sekularna bessa w gospodarkach)

Zakładałeś tak w zeszłym roku i rynek brutalnie sfalsyfikował twój scenariusz


A ja zamiast kupować szklaną kulę do wejrzenia w przyszłość, co moim zdaniem jest nie możliwe, jestem przygotowany na każdy scenariusz. Jeśli będzie bessa 10 lat to w ciągu tych lat jeszcze mój kapitał wzrośnie, wszak zarabiam cały czas i dokupię partiami akcji po niższych cenach, przecież kiedyś odbije w górę choćby za 10 lat.


To wtedy twój kapitał nie wzrośnie, będzie zamrożony a pieniądz dodatkowo straci na wartości w czasie (inflacja, utrata siły nabywczej itd.)

Ostatnio wykazałem, że zwykły fundusz rynku pieniężnego w 10 lat zarobił 41%. Jeśli kolejne 10 lat rynek szurałby po dnie bessy a ty hodowałbyś w tym czasie stratę na akcjach to twój kapitał nie pracuje i jest zamrożony w stratach

W tym samym czasie ktoś kogo kapitał pracuje gdzieś indziej olewa stojący w miejscu rynek akcji na dnie bessy i zarabia. Może nie dużo ale po po 10 latach skumulowana stopa zwrotu może dać całkiem przyzwoity wynik. I potem gdy po 10 latach rynek akcji wróci do wzrostów to on może przesunąć dużo większy kapitał niż twój, który w ogóle nie urósł w tym czasie

Dlatego powstało pojęcie kosztów alternatywnych

Tak więc twoja strategia to idealny przepis na zamrożenie kasy a nie na zarobek. Ludzie nie żyją tak długo jak żółwie, 10 lat bez zarobku to kupa czasu a jest to całkiem realne bo sekularne bessy trwały nawet po 20 lat i więcej


Po co kupował w szczycie hossy i w jednej transakcji. Kupuje się jak akcje są tanie i najlepiej partiami. Ja kupowałem jak C/Z wynosił 11-14 a nie 22


"Tanio" jest pojęciem względnym na rynku akcji. 2 lata temu kghm kosztował 200 PLN i miał C/Z coś koło 7. Potem spadł o 50% i wydawał się tani. Aż ostatnio nie spadł kolejne 30%

C/Z też niewiele mówi bo na szczycie hossy w 2007 roku S&P500 też wydawał się tani i miał C/Z coś koło 14. DAX miał C/Z 10 na szczycie hossy 2007 i też wydawał się "tani"

To są pojęcia względne i coś co dziś na giełdzie wydaje się "tanie", jutro może być o 50% tańsze
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 21:15
To jest bardzo mało realny scenariusz, trzeba dodać, acz oczywiście nie wykluczony. Strategia ta nie jest moja lecz zaczerpnięta z "inteligentny inwestor" Benjamin Graham. Sprawdzony na przestrzeni lat. To strategia inwestora defensywnego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-27 21:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Strategia ta nie jest moja lecz zaczerpnięta z "inteligentny inwestor" Benjamin Graham. Sprawdzony na przestrzeni lat. To strategia inwestora defensywnego.


Przeczytałem kiedyś kilka razy tę książkę i byłem nawet jakiś czas wyznawcą tej strategii

Niemniej jednak moim zdaniem GPW słabo nadaje się do zastosowania tej strategii. Zbyt dużo tu wałków i spółek wydmuszek, służących jedynie do wyciągania kasy od leszczy
ZT / 178.43.101.* / 2015-09-27 21:55
Nadaje się jak najbardziej. Rynek jest trendowy patrząc wstecz. A ostatnia konsolidacja trwająca blisko 3 lata to pierwszy raz się zdarzyła i być może już się skończyła. Kto wie i rynek może z impetem ruszyć w którąś stronę i w końcu do góry też.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-09-28 07:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nadaje się jak najbardziej. Rynek jest trendowy patrząc wstecz.


Ale poszczególne spółki już nie, większość spółek na GPW po kilku latach jest niżej niż w dniu debiutu


A ostatnia konsolidacja trwająca blisko 3 lata to pierwszy raz się zdarzyła i być może już się skończyła. Kto wie i rynek może z impetem ruszyć w którąś stronę i w końcu do góry też.


Na razie ruszył w dół
zeb11 / 164.127.65.* / 2015-09-26 15:49
sztuczny problem, wystarczy kupić odpowiednich parlamentarzystów UE którzy zmienią normu EURO6 na takie które VW spełnia bez oprogramowania
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy