Forum Forum inwestycyjneFundusze

wejscie euro w polsce i zaleznosc tego w jakiej walucie najlepiej oszczedzac teraz

wejscie euro w polsce i zaleznosc tego w jakiej walucie najlepiej oszczedzac teraz

luigi181 / 2008-01-27 21:17
a mam maly problem pracuje w uk obecnie troche oszczedzam i zastanawiam sie w jakiej walucie najlepiej odkladac teraz pieniadze ,czy lepiej jest zamieniac funty na zlotowki i trzymac kase w banku w polsce czy moze lepiej jest oszczedzac w funtach ,a moze zamienic funty na euro i oszczedzac w tej walucie jak myslicie?zastanawiam sie w jakiej walucie najlepiej oszczedzac teraz tak zeby po wejcsiu w polsce euro stracic jak najmniej pieniedzy lub zeby wogole nie stracic.prosze o fachowe porady dzieki
Wyświetlaj:
wyspiarzDK / 2008-01-27 21:31 / Leszcz na dnie
to pytanie nadaje się bardziej na forum powyżej
moim zdaniem jeśli jesteś pewien że wrócisz do PL to lepiej zmień na złotówy, a przy okazji poprawy koniunktury kup sobie akcje lub jednostki uczestnictwa w fund. akcji poprzez uprzednio założone konto net
pozd
luigi181 / 2008-01-28 18:52
no dobra dzieki,ale lepiej jet trzymac w funtach czy w zlotowach czy po wejsciu euro bedzie to jakas roznica w wymianie waluty wiecej strace jak bede mial w zlotowkach cz y w funtach jak myslisz czy to bez roznicy
wyspiarzDK / 2008-01-28 19:02 / Leszcz na dnie
słuchałem speca od tej tematyki, mówił że w długi horyzoncie złoty będzie się sukcesywnie umacniał do funta co wynika m.in ze zwiększenia podaży funta w PL w związku z wyjazdami zarobkowymi Polaków do UK, to samo zjawisko obserwuję od lat w odniesieniu do korony duńskiej
luigi181 / 2008-01-30 19:06
po nicku sugeruje ze jestes w uk albo w poblizu,to moze powiesz mi w co inwestujesz zarobiona kase,na poczatek chcialbym zainwestowac malo zeby sie poduczyc,zebrac troche info na dany temat i pozniej moge wlozyc wiecej,masz jakies pomysly
wyspiarzDK / 2008-01-30 19:42 / Leszcz na dnie
mieszkam w Kopenhadze (DK to Denmark), mam konto w multibanku (w PL) mogę dysponować kasą za pomocą internetu (m.in: lokaty, zakup i umarzanie tzw jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, inwestycje w akcje: do tego trzeba dodatkowo założyć sobie rachunek maklerski) wielu forumowiczów poleca też mbank (wejdz sobie w money banki tam dowiesz się więcej)myślę że w Twojej sytuacji najlepiej byłoby oszczędzać na lokacie a gdy przyjdą lepsze czasy to w funduszach inw. akcji Ja od 6 m cy mam kaskę na lokacie i czekam na poprawę koniunktury, gdy ta się poprawi zamierzam wrócić do funduszy akcyjnych i akcji. jeśli chcesz więcej się dowiedzieć o funduszach to poproś o poradę miki3d, krzyśka29. lub maxa, Decyzje podejmuj sam bo sam na nich stracisz lub zarobisz. powodzenia
luigi181 / 2008-02-10 17:59
jestes w danii mam pare pytan obecnie jestem w uk ale myslalem o wyjezdzie do danii czytalem troche o tym i szukam jakis informacji ,czy wartojechac? jak jest z zarobkami ?czy trudno znalezc prace? jak przedstawia sie sytuacje jesli chodzi o jezyk?co z mieszkaniem jakie sa ceny wynajmmu? daj mi troche wskazowek jesli mozesz,bylbym wdzieczny
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy