Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w liczbach. Oto, co warto o niej wiedzieć

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w liczbach. Oto, co warto o niej wiedzieć

Wyświetlaj:
waldek221 / 89.229.237.* / 2016-01-11 14:40
Tak jak już pisałem w zeszłym roku, zbiórka pieniędzy na WOŚP przełożyła sie na wzrost wynagrodzeń w służbie zdrowia. Środki finansowe z NFZ (budżetu), które miały być przeznaczone na polepszenie warunków służby zdrowia zostały przeznaczone w dużej mierze na podwyzki dla lekarzy (bo przecież sprzet zakupił Owsiak). Teraz ten sam manewr będzie stworzony dla pielegniarek. Oczywiscie jest to moja teoria spiskowa. Ale tak to z boku wygląda
CVX / 83.28.104.* / 2016-01-11 06:10
W Caritas niestety co jakiś czas są afery finansowe na grube miliony, gdzie nie tylko osoby świeckie ale co mnie najbardziej boli również duchowe zamieszane są w ten proceder. Świat schodzi na psy. Należy pisać obiektywnie, a nie jednych szkalować w imię partii, a drugich w niebiosa wychwalać a grzechy ich przemilczać.
mnbhygv / 178.36.13.* / 2016-01-10 18:44
W wywiadzie powiedział, że 7% zebranej kasy idzie na etaty...Caritas na etaty przeznacza 3%
otrzeźwiający / 178.37.229.* / 2016-01-10 23:46
Tyle, że dochody Caritasu mogą być o wiele większe, bo zbiera on pieniądze, nie dzień, a cały rok, dlatego tak to wygląda na papierze, a w rzeczywistości może się okazać, że Caritas przeznacza dużo więcej pieniędzy na etaty
as132 / 88.156.140.* / 2016-01-10 21:00
niech Caritas zacznie sie rozliczać z kasy, jak do tej pory tylko mówią a nic nie chcą pokazać.
wspomnę tylko iż chodzi mi o tą kasę otrzymaną od PAŃSTWA bezpośrednio i pośrednio(diecezjalne) bo tego będzie z 200milionów rocznie. Proszę nie pisać iż nie otrzymuje bo to tylko pokazuje o nie wiedzy tematu.
Pit999 / 5.172.247.* / 2016-01-10 15:53
Och jakże bardzo mnie wzrusza historia Jureczka i jego "Orkiestry", należy się dorzucić do koszyczka, a bogacze nawet zamiast 20 złociszów dorzucą po kilka tysi i będzie się mówiło jacy to oni są szlachetni. Należy dawać jak najwięcej, aby Kulczykom, Solorzom i innym podobnym nie wymawiano że nie opłacają uczciwie ludzi i ich świadczeń socjalnych i nie ma czym plebsu leczyć. Polska to właśnie taki kraj gdzie z jednej strony są Kulczykowie a z drugiej strony zdychające masy pracujące za 1300 zł bez przyszłości i takie których się nie leczy bo nie ma czym, gdyż oligarchowie przytulili do swoich majątków ich emerytury i świadczenia zdrowotne.
trupek / 83.27.193.* / 2016-01-10 21:08
Och jakże mnie rozczulają te przymierające z głodu masy. Już niedługo biedacy nie będą nawet mieli gdzie zaparkować - takie małe parkingi pod centrami handlowymi ci brzydcy oligarchowie pobudowali. Weź daj spokój. Myślisz, ze jeszcze ktoś kupuje taki pseudolewicowy bełkot. Prawdziwa bieda to jest w ogarniętej wojną Afryce czy miejscami w Indiach. Polska to dla nich Zachód - Poland - Holland żadna różnica.
gg195 / 178.37.3.* / 2016-01-10 19:57
gdzie byłeś przez ostatnie 25 lat, to Polacy doprowadzili do tego co mamy, Kulczykom i Solorzom polscy rządzący sprzedawali co mogli bo oni mieli pieniadze i znajomych i nikt im tego nie kazał sami się sprzedaliśmy, więc trzeba było protestowac w latach 90 a teraz już jest po ptokach, poza tym dziękuj że chociaż ktoś kupuje ten sprzęt jak to nazywasz dla plebsu bo bez Owsiaka i tego by nie było a większość dzieci, które otrzymały taką szansę przeżyły, dla prawicy liczy się tylko poczęcie potem radźcie sobie szaraczki sami i takie to właśnie mamy rządy od początku transformacji dzięki wszystkim rządom a my Polacy na to pozwalaliśmy teraz chcemy kolejnych zmian tylko znowu nie wiemy jakie to mają być zmiany, potrafimy rozpieprzyć wszystko nawet to co dobre, to właśnie zrobiliśmy w 1989 i 2015 , pozdrawiam wszystkich potrafiących zdobyć się na chłodną ocenę,
xmen0011 / 85.222.89.* / 2016-01-10 16:48
bo trzeba się uczyć...każdy wysokiej klasy specjalista,znający kilka języków,dobrze zarabia w każdym państwie cywilizowanym..a jeśli ma talent organizacyjny,zakłada firmę i ją rozwija,zarabiając w konsekwencji często miliony... A polskie społeczeństwo,złożone po II WŚ za sprawą komunistów z nieuków i prostaków(vide wyniki wyborów do parlamentu i na urząd Prezydenta RP),najchętniej okradli by każdego,kto dorobił się majątku... Świat składa się od zarania dziejów z elit i tłumu. Tłum natomiast co czas jakiś,morduje bogatych z zawiści... Masy pracujące...tak,masy tłumoków,którzy mogliby,zamiast chlać browary w weekend,uczyć się i podnosić kwalifikacje,ale łatwiej jest wygrażać tym,którzy zamiast nic nie robić,albo się bawić-uczą się całe życie.... Pozdrawiam komunistę bez przyszłości..

Najnowsze wpisy