Forum Polityka, aktualnościKraj

Wielomilionowe nieprawidłowości w PAN. Dyrektor Instytutu o walce z organizacyjnym chaosem

Wielomilionowe nieprawidłowości w PAN. Dyrektor Instytutu o walce z organizacyjnym chaosem

Wyświetlaj:
crolnik / 92.229.100.* / 2015-04-08 22:33
Ile mają te wielkie instytucje naukowe w Polsce znaczących patentów? Co wnoszą obecnie 70-letni profesorowie w rozwój polskiej myśli technicznej, że każdą technologię kupujemy za granicą? Co ci wielcy na świeczniku robią, żeby promować nowe idee i kierunki otwierające nowe horyzonty, które mają młodzi naukowcy?
student KSSI / 178.36.27.* / 2015-03-20 04:12
Szanowni Państwo.
Jako obecny student INE PAN zwracam się do Pana C. Wójcika z prośbą o zaprzestanie szkalowania osób, którym zależy na naprawie tej 1,5 rocznej żenady, doprowadzającej do permanentnego wyniszczania Instytutu Nauk Ekonomicznych, zachowajcie twarz i odejdźcie z godnością (wiem, że do końca jeszcze nie zniszczyliście dorobku INE PAN i dewastacje jest jeszcze w toku, najwyższy czas się jednak zatrzymać).
Jak tak można po odzyskaniu wolności przez nasz kraj, tak niszczyć naszą naukę, wstyd i to prawdopodobnie dla załatwiania własnych ambicji i prywatnych antypatii (mógł Pan to robić poza Instytutem i poza wiedzą studentów, i nie za pomocą uzyskanej władzy)
Jestem oburzony zaistniałą sytuacją, mianowicie wybrałem Polską Akademie Nauk główne ze względu na posiadaną renomę, misję oraz istniejący już od roku nowatorski na skalę europejską projekt. Dlatego, też wybrałem na 4 lata swojej przyszłej edukacji Kolegium Studiów Społecznych Instytutów Polskiej Akademii Nauk (KSSI). Program zakładał bowiem interdyscyplinarność na szeroką skalę, na przestrzeni 2 lat zdobywałem wiedze z zakresu filozofii, socjologii, prawa, ekonomi oraz psychologii, wszystko podane było w chronologiczny, spójny i interesujący sposób, było wiele egzaminów i prac do napisania, natomiast czuło się, iż uczestniczy się w ważnym/interesującym przedsięwzięciu. Poziom zajęć był wysoki, zaproponowany program był spójny i ciekawy a prelegenci nie przypadkowi ( takie odnosiłem wrażenie). Na obecną chwilę nie spotkałem się już więcej nigdzie z takim podejściem do nauki, albowiem u większość kadry naukowej tendencje są ukierunkowane na specjalizację w wąskich dziedzinach.
Teraz aspekty decydujące o moim wyborze nie istnieją, bądź są w odwrocie.
Oko dwa lata temu zmieniła się dyrekcja (co mnie jako studenta nie powinno interesować i wpływać na moją edukację), pojawił się Pan C. Wójcik (który tak pięknie mówi i pomawia, że ostatnio to nawet mu uwierzyłem, albo chciałem uwierzyć, że robi coś dobrego, fakty natomiast świadczą o czym innym), mianowicie stała się to moja i moich kolegów ze studiów osobista tragedia, nowy Pan dyrektor zakwestionował bowiem ciągłość instytucjonalną i zaczął budować własny „Folwark zwierzęcy” zapewne wielu nowych pracowników nie ma złych intencji, możliwe, że nabrali się na pomówienia i teorie Pana C. Wójcika a w rzeczywistości są dobrymi ludźmi).
Sprawa wygląda następująco; studia KSSI zostały zlikwidowane  (dalej jednak płace za te nieistniejące studia, ponieważ nie otrzymałem nowej umowy ani legitymacji), rada naukowa została zlikwidowana, poziom nauki znacząco spadł (mam wrażenie, że uprawia się łapankę poszukując kadry, ponieważ albo wszystkich Pan Dyrektor zwolnił albo nikt nie chce bądź boi się z nim współpracować ), połączono razem różne roczniki, nie wypłacano studentom stypendiów a przyznane wcześniej zabierano, bardzo możliwe że w niedługim czasie Instytut utraci prawa do nadawania stopni naukowych.
Poziom mojej irytacji po przeczytaniu tego artykułu sięgną zenitu jak można mieć taki tupet, jak niszcząc można mówić, że się buduje przy okazji szkalując innych. Skoro było tak źle to dlaczego Pan C. Wójcik zrobił że jest jeszcze gorzej.
Jako student jestem zdegustowany tym co musiałem obserwować na przestrzeni 1,5 roku, mam nadzieję, iż ta haniebna sytuacja jaka ma miejsce zostanie wreszcie zakończona a Panu Dyrektorowi za czyny jakich się dopuścił zostaną postawione zarzuty, które w konsekwencjami będą skutkować odpowiedzialnością prawną.
Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk jest Nasz, a nie prywatny, Nas wszystkich Polaków, nie pozostańmy obojętni.
Obserwator_sowa / 79.191.116.* / 2015-03-18 10:52
Na stronie gdzie znajduje się omawiany list, znajduje się interesująca opinia mówiąca o tym, że jest on w istocie bardzo poważnym oskarżeniem. Wymaga to oficjalnego stanowiska PAN oraz samej Pani V-ce prezes. Jeżeli te publicznie głoszone oskarżenia nie są prawdziwe, to jest to publiczne pomówienie i poważne oskarżenie o działania sprzeczne z prawem - powszechnie poważanej osoby. Może mieć to znaczący wpływ na wynik wyborów w PAN i je zafałszować!
Tass-ITss / 79.191.116.* / 2015-03-18 10:39
.

O "dorobku" zagranicznym Cezarego Wójcika i jego dokonaniach zawodowych wiele można się dowiedzieć z krążącej w internecie opinii od poprzedniego pracodawcy. Prezesa pewnego banku.

Tam jest opisane jak wyglądały zagraniczne "studia" tego Pana.

Styl Pana Wójcika to konfliktowanie wszystkich i sianie zamętu.

Dyrektorem jest fatalnym - a najlepiej dowodzi tego fakt, że Rada Kuratorów PAN właśnie wystąpiła o jego odwołanie.
gregor575 / 82.177.137.* / 2015-03-18 09:37
W jednym z instytutów, w którym pracowałem, gość złapał grant na "badania" dzięki swojemu bajdurzeniu o niezwykłych pomysłach i wizjach. 3 miliony złotych. Kiedy przyszło rozliczyć się z efektów prac, nakazał podwładnemu sfabrykowanie wyników. Ten odmówił, sprawę zrelacjonował dyrekcji. Dyrekcja zwolniła pracownika i sprawę pozamiatała pod dywan. Oto polska nauka.
romanromano / 82.210.249.* / 2015-03-18 09:35
we wszystkich naszych uczelniach i instytutach jest trochę podobna sytuacja, walka o kasę i prestiż wewnętrzny, niezależnie od zewnętrznych wyników placówki, a student? to 5 koło u wozu
E. MI[polina / 91.231.93.* / 2015-03-18 09:07
Wniosek - naukowców z PAN-u trzeba [poprosic o zdefiniowanie słowa KRADZIEŻ w jak najszerszym pojęciu,a potem słowa ZŁODZIEJ i SZUJA. Proste jak budowa cepa. W czasie i procedurach wszystko się rozmyje. Można sie zakładać.....
danar / 83.26.250.* / 2015-03-18 09:00
PAN znakomicie realizuje myśl przewodnią miłościwie panującej nam partii i jej wspaniałego kierownictwa - NIC NIE ROBIĆ A ZAROBIĆ. Wszak o to chodzi w naszym państwie? Reszta to frajerzy, których można okradać, i którzy wprost kochają tych złodziei.
INVESTIGATOR / 65.110.23.* / 2015-03-18 08:57
radoslaw sikorski bedac szefem msz zaplacil z kasy panstwowej okolo 240.000pln za ,,konsultacje i doradztwo w sprawie swoich oficialnych wypowiedzi KASE DOSTAL OBYWATEL BRYTYJSKI BEDACY OFICJALNYM CZLONKIEM AMBASADY BG W POLSCE- OBECNIE BADAMY DOKLADNIE POWIAZANIA W TEJ SPRAWIE -KTOS ZA TO BEKNIE
c62 / 188.65.43.* / 2015-03-18 08:56
A może pan panie profesorze powinien to zgłosić do prokuratury, a nie ogłosić listownie na forum publicznym. Jeżeli ma pan dowody to trzeba to po prostu zgłosić.
A gdzie w tym wszystkim jest prezes rady ministrów ten były i obecny ? Przecież to po nich bezpośrednio podlega PAN, i co na to pani Kudrycka?
pn1 / 95.160.217.* / 2015-03-18 08:54
rozwiazanie jest proste, konfiskata majatku i kara smierci dla takich delikwentow
ania1144 / 193.239.101.* / 2015-03-18 08:48
Kochana Polsko! Czy jest choć kawałek wolny od raka i zgnilizny, które Cię toczą od 25 lat? Gdzie się nie ruszy, tam smród nie do wytrzymania. A mafia się zaśmiewa z naiwniaków, którzy próbują to zmienić...
PAN195 / 109.207.103.* / 2015-03-18 08:45
Jak rządzili tam tacy jak Gliński czy Legutko to była typowa stajnia Augiasza !!!!!!!!!
jacito / 79.190.252.* / 2015-03-18 08:44
a może ktoś przyglądnąłby się szczegółowo SOZKOWi
gondor / 83.3.76.* / 2015-03-18 08:37
Podobne transfery pieniędzy z uczelnianej kasy odbywały się w znanej wojskowej uczelni technicznej, w który to proceder uwikłani byli wojskowi byli lub czynni.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy