Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 przed szansą. Przełamie negatywny trend?

WIG20 przed szansą. Przełamie negatywny trend?

Wyświetlaj:
hiena672 / 109.233.89.* / 2014-12-16 08:22
poklosie islamizacji i murzynizacji europy - zmienia sie ona w trzeci swiat
synonim / 2014-12-13 11:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
VIX ma już 21 punktów, nieźle przewieźli frajerów którzy tydzień temu w piątek brali masowo puty na VIX i ktoś nawet wziął 200 000 putów na VIX a od tamtej pory VIX urósł 80%

While options flow in the VIX is typically dominated by call volume, with average put-to-call ratio at 0.4 for the year, there was massive interest in trading puts this week. On Tuesday a buyer paid 9 to 13 cents for nearly 200,000 puts at the 12.5 strike and expiring on Dec. 17

http://www.reuters.com/article/2014/12/05/us-vix-markets-options-idUSKCN0JJ23R20141205
synonim / 2014-12-13 07:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Russell 2000 małych spółek w USA już skasował wzrost z całego roku

Ach ta hossa w USA
synonim / 2014-12-13 06:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dużo istotniejsze wydaje się uświadamianie inwestorom, że bezkrytyczna kontynuacja dotychczasowej polityki pieniężnej przez najważniejsze banki centralne wyrządza coraz większe szkody globalnej gospodarce, a pozytywne efekty są coraz bardziej wątpliwe (patrz: kolejna recesja w Japonii). Stąd prosta droga do wniosku, że możliwości ożywiania koniunktury gospodarczej przez władze monetarne się wyczerpały

http://www.parkiet.com/artykul/34,1402116-Na-gieldach--pachnie--wieksza-wyprzedaza.html
ZT / 83.9.254.* / 2014-12-12 21:54
Jeszcze odniosę się do cięcia 50% zysku przez Zenona Komara, otóż kolega kompletnie nie zrozumiał, to odnosi się do wystawiania gołych opcji, a tam jest ograniczony zysk i nieograniczona strata, i dochodzi czynnik czasu który jest wtedy naszym sprzymierzeńcem, bo dostajemy premię, i im bardziej upływa czas tym większa szansa na zysk, stąd Komar zakłada, żeby szybciej zgarnąć 50% zysku, niż czekać na cały zysk kosztem wystawiania się na ryzyko straty. Nie można mieszać rynku akcji z rynkiem opcji.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
eh ci specjalisci / 31.11.156.* / 2014-12-13 00:35
Tutaj zgoda. Zbyt pochopnie napisałem komentarz. Później zorientowałem się, że chodziło o opcje, gdzie strata jest określona od samego początku. Odniosłem się do inwestowania akcji... A jeśli mówimy o opcjach to trudno będzie zwiększyć płynność na naszym rynku. Mało kto wie jak działa ten instrument. Większość wybierze akcje długoterminowo.. i spokojnie zaczeka aż i wartość spadnie o 90% :) jak było z JSW - naszym "czarnym złotem"
ZT / 83.24.114.* / 2014-12-13 10:29

Większość wybierze akcje długoterminowo.. i spokojnie zaczeka aż i wartość spadnie o 90% :) jak było z JSW - naszym "czarnym złotem"

I dlatego należy kupować indeks, bo jak nie jesteś fachowcem lub nie chce Ci się przeglądać raportów finansowych za ostatnie 10 lat z 500 spólek to to jest wybór jedyny. Indeks nigdy nie zbankrutuje i wypłaca dywidendy. Owszem nie zarobisz jak na wyselekcjonowanych spółkach, tylko kto da Ci gwarancję, że ta selekcja będzie trafna i pobije indeks.
wykresyGieldowe / 2014-12-13 15:54 / Tysiącznik na forum
W tym konkretnym przypadku nie chodzi o analizowanie raporów spółek (co zresztą polecam) tylko o zrozumiemie geopolitycznej dominanty sektorowej.

Surowce energetyczne są już niemodne. Inwestowanie w indeks ma sens o ile człowiek wie, że nie ma on trefnych sektorów.
synonim / 2014-12-14 08:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Surowce energetyczne są już niemodne


Jak tam miszczu twoje prognozy sprzed roku?

"Co się stanie gdy cena ropy spadnie ?

Za spadkiem ceny ropy pójdzie spadek płynności na globalnym rynku finansowym. Nastąpi wzrost rentowności obligacji, szczególnie krajów uzależnionych od zewnętrznego finansowania. Wzrost rentowności bardziej dotknie Polskę niż Japonię"

http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,ropa;8211;;rozwiniecie;prognoz,145176.html

No i gdzie ten wzrost rentowności obligacji u nas?
ZT / 83.9.254.* / 2014-12-12 21:17
Synonim co Ty p*********** jesteś inwestorem portfelowym, a jednocześnie dywersyfikacja jest zła bo trzeba ciąć straty toż to oksymoron. Człowieku inwestycje portfelowe z definicji zakładają dywersyfikację i brak spekulacji. Widzisz jak zabrnąłeś we własnych wątkach. Pisz mniej a rozsądniej. I po c.uja piszesz o wielkich spekulantach skoro jesteś inwestorem portfelowym i tego nie używasz? Łikend rozerwij się.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-12-13 05:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Synonim co Ty p*********** jesteś inwestorem portfelowym, a jednocześnie dywersyfikacja jest zła bo trzeba ciąć straty toż to oksymoron


A gdzie ja napisałem, że dywersyfikacja jest zła, wręcz przeciwnie, co ty znowu bredzisz


Człowieku inwestycje portfelowe z definicji zakładają dywersyfikację i brak spekulacji


Skąd ty bierzesz te coraz większe bzdury???????????????? Poczytaj sobie choćby "Trend is your friend" Michaela Covela, ta książka to wywiad z wielkimi traderami, jeden z nich ma tam nawet portfel wart ponad miliard dolarów i poczytaj sobie jak oni mówią zarazem o dywersyfikacji i cięciu strat. Używają tych pojęć obok siebie. Albo poczytaj sobie książkę innego wielkiego tradera Curtisa Faitha "Droga Żółwia", on też używa obok siebie pojęć "dywersyfikacja" i "cięcie strat"


Widzisz jak zabrnąłeś we własnych wątkach.


Niestety ale jak dotąd to ty się coraz bardziej pogrążasz. Miałem o tobie wyższe mniemanie po tym co pisałeś o strategiach opcyjnych ale widzę, że na tym kończy się twoja wiedza i horyzonty


Pisz mniej a rozsądniej. I po c.uja piszesz o wielkich spekulantach skoro jesteś inwestorem portfelowym i tego nie używasz?


Jestem kreatywny i nie zamykam się w żadnych schematach a wręcz uwielbiam je łamać. Nie istnieją dla mnie żadne granice w inwestowaniu i inspiruję się wszelakimi pomysłami wyznając eklektyzm. Więc trochę śmieszy mnie jak piszesz że coś się gdzieś wyklucza
ZT / 83.24.114.* / 2014-12-13 10:22

synonim / 2014-12-12 16:37 / portfel / Tysiącznik na forum + popieram- neguję0usuń Zgłoś do usunięcia

Tak jest strata jest jak sprzedasz. A wujek popełnił błąd jak wielu, bo zainwestował w jedną spółkę i to jest błąd kardynalny


Dywersyfikacja nie ma tu nic do rzeczy. Wujek popełnił kardynalny błąd gdyż nie uciął strat szybko


No tu napisałeś, a z tego odniosłem wrażenie, że dywersyfikacja jest dla Ciebie mało istotna.
Skąd ty bierzesz te coraz większe bzdury???????????????? Poczytaj sobie choćby "Trend is your friend" Michaela Covela, ta książka to wywiad z wielkimi traderam

Czytałem i tam chodzi zupełnie o co innego, tam chodzi o dywersyfikacje rynków na których odpala się systemy głównie mechaniczne do gry z trendem, pogadaj na ten temat z Krispkiem on stara się to robić. Obowiązkową lekturą z tej dziedziny jest "Komputerowa analiza rynków terminowych" Charles Lebeau David W. Lucas, i jeśli o taką dywersyfikację chodzi to OK. Przypadek Wujka pod to nie podpada bo Wujek po prostu połakomił się na zysk i jest amatorem.
Miałem o tobie wyższe mniemanie po tym co pisałeś o strategiach opcyjnych

I powinieneś mieć dalej, bo ja również przeczytałem te wszystkie książki i mam wiedzę bardzo dużą. I ujmę to tak, może za bardzo wczoraj pojechałem po systemach spekulacyjnych, a prawda jest taka że moja praktyka pokazuje, że mi najbardziej sprawdzają się moje metody, czyli dochodzimy do konkluzji starej jak świat i opisanej w wielu książkach, że świętym Graalem inwestowania jest to, że system jest zależny od danej osoby, która musi sama go sobie wypracować i dopasować do siebie. Związane jest to z charakterem, czasem i możliwościami inwestycyjnymi.

Więc trochę śmieszy mnie jak piszesz że coś się gdzieś wyklucza

Tu raczej mi chodziło o klasyczną metodę portfelową, więc tu zgoda nic nie powinno się wykluczać.
synonim / 2014-12-13 11:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No tu napisałeś, a z tego odniosłem wrażenie, że dywersyfikacja jest dla Ciebie mało istotna


No to odniosłeś złe wrażenie bo tam dyskusja tyczyła się innej osoby i innego zagadnienia (cięcie strat) nie powinno się tego mieszać

W przypadku wujka zgoda, że dywersyfikacja ograniczyłaby częściowo jego straty choć to akurat jest osobne zagadnienie

Reszty w twoim poście nie komentuję bo w sumie ok
ZT / 83.9.254.* / 2014-12-12 21:22
A i bardzo dobrze niech spada to może coś wyciągnę na opcjach grudniowych, a został tylko tydzień.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gazmajster / 37.248.8.* / 2014-12-12 20:53
w stanach rosnac nie chce to zrozumiale za wysoko zaszli ... nie zalapalismy sie na hosse to pewnie teraz zalapiemy sie na zjazdy w mysl zasady juz chyba od 2 lat pierwsi w spadkach ostatni w wzrostach:(((
NAGANIAM ! ZA DARMO !!! / 84.143.113.* / 2014-12-12 18:26
Kupować kupować, sobie nie żałować, NIEMIECKIE SPÓŁKI, AMERYKAŃSKIE I BITCOINA !!!!
synonim / 2014-12-12 18:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
W ciągu następnych 5 lat spekulanci spodziewają się inflacji poniżej 1,3% w USA

W przeszłości takie oczekiwania zawsze kończyły się krachem na amerykańskim rynku akcji i nigdy nie było od tego wyjątku

Over the next five years investors now expect inflation to average just below 1.3%. This level of expected inflation has always previously been associated with a decline in US equity prices. There have been no exceptions until today.
Janko Muzykant, zagraj coś lepiej / 87.205.201.* / 2014-12-12 18:15
Spekulanci to nie mają pojęcia co będzie dzisiaj, a co dopiero za 5 lat.
synonim / 2014-12-13 05:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Spekulanci to nie mają pojęcia co będzie dzisiaj, a co dopiero za 5 lat


No 5 lat temu to ty miałeś mega pojęcie pisząc od tamtej pory dzień w dzień o krachu na akcjach i obligacjach a indeksy akcji i obligacje mega hossę w tym czasie walnęły
synonim / 2014-12-12 18:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Giełda w USA znowu leci na pysk więc czekamy na wyjście po raz kolejmy jakiegoś oficjela z FED i napomnknięcie o QE4'

Nie trzeba dużo mówić, wystarczy użyć tego czerwonego kodu: QE4

I może znowu będzie dobrze
no ale jak FAKTYCZNIE zrobią QE4?! / 31.174.47.* / 2014-12-12 18:14
Miałeś rację: Koniec QE : Koniec Hossy...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-12-13 05:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Miałeś rację


Nie raz

Gdyby teraz trwał rajd Mikołaja to dzień w dzień mielibyśmy tu od góry do dołu wpisy bezimiennych cwaniaczków nielogo jak to się "znowu" w tym roku pomyliłem i że "nie mam szczęścia do końcówek roku"

Gdzie są teraz te wszystkie cwaniaczki?

Siedzą cicho pod kamieniem i udają, że ich nie ma

He he he he he
ech ty jestes hipokryta / 91.189.219.* / 2014-12-13 10:56
spokojnie, czyżbyś zmienił zdanie, przecież rajd Mikołaja niekoniecznie występuje w gruniu, a ty ujadasz i ujadasz, gdybyś prognozował że rajd będzie to hipoktyto , gdyby nie wystąpił w grudniu to powiedziałbyś że przecież był już w listopadzie albo bedzie w styczniu [jak niektórzy maklerzy w USA rozciągają jego trwanie] albo jeszcze w innym czasie aby tylko wyszło na twoje
a tak prosze twoja prognoza się sprawdziła bo raj Mikołaja może być tylko w grudniu hehehe:)))
synonim / 2014-12-13 11:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

spokojnie, czyżbyś zmienił zdanie, przecież rajd Mikołaja niekoniecznie występuje w gruniu


No to pokaż cwaniaczku kiedy był ten rajd w tym roku

Może w październiku?


a ty ujadasz i ujadasz, gdybyś prognozował że rajd będzie to hipoktyto , gdyby nie wystąpił w grudniu to powiedziałbyś że przecież był już w listopadzie albo bedzie w styczniu [jak niektórzy maklerzy w USA rozciągają jego trw


Nic takiego bym nie powiedział bezimienny trrollu gdyż nie było rajdu Mikołaja w tym roku w żadnym końcowym miesiącu tego roku przed grudniem


a tak prosze twoja prognoza się sprawdziła bo raj Mikołaja może być tylko w grudniu hehehe:)))


Nie zmyślaj bo wcale nie twierdzę teraz, że może być tylko w grudniu
synonim / 2014-12-12 17:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Giełda w Rosji tąpnęła 40% od czasu jak ropa leci na pysk i kapitalizacja tej giełdy to w tej chwili zaledwie 60% kapitalizacji Apple

Ale o tym dziadek też wam nie napisze

Russian stocks have dropped 41% during that time and the entire Russian market capitalization is now only 60% of Apple!
m54 / 79.186.88.* / 2014-12-12 18:15
dałeś z tym Apple świetny przykład firma produkujaca gadżety dla debilków i to na dodatek w Chinach warta jest kilka razy więcej jak Gazprom dzięki któremu setki mln ludzi ma ciepło i prąd a jaki z tego wniosek?ano taki że trza spyerdalać gdzie pieprz rośnie z obojętnie jakiej szulerni giełdowej 90% firem giełdowych to wydmuszki funkcjonujące tylko dzięki dopływowi stałej kasy od giełdowych baranków
synonim / 2014-12-12 19:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Apple produkuje gadżety dla debilków powiadasz

Nie jestem fanem tej spółki ale prawda jest taka, że jak oni wymyślali pierwszego smartfona to ty w tym czasie bułki w jakiejś piekarni ugniatałeś
Janko Muzykant / 87.205.201.* / 2014-12-12 18:14
Też mi porównanie producenta śmiesznych i kiepskich zabawek dla dorosłych produkowanych w Chinach, napompowanego powietrzem długów bez pokrycia, z największymi zasobami naturalnymi na świecie, których bankruci nie wydrukują.
USA_man / 46.238.113.* / 2014-12-12 18:20
No prawie wychwyciłeś oczywistą sprzeczność.
Upraszczając - albo apple jest szalenie przewartościowane albo ruskie akcje są szalenie niedowartościowane.
Fundamentalnie i matematycznie więc opłaca się postawić na ruskich niż USA, chociaż QE4 może wydrukować kolejną hossę w krainie hamburgera i sera
nie musisz tego rozumieć / 31.174.47.* / 2014-12-12 18:16
Ropa odchodzi do LAMUSA w XXi wieku no ale jak my wszyscy będziemy już za niedługo pomykać TESLA mi to Ty z całym szacunkiem będziesz już wąchał kwiatki od spodu...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-12-12 17:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jedynka z przodu na rentowności 10-letnich obligacji USA coraz bliżej ale o tym dziadek też wam dziś nie napisze
m54 / 79.186.88.* / 2014-12-12 18:58
a kogo to obchodzi czy 1 czy 10 i tak na zwrot wpłaconej kasy nie ma co liczyć prawdziwe oprocentowanie obligów USA,GB ,Grecji ,Francji a praktycznie całej strefy bankrutów UE-USA to -100%
tyle dostanie frajer o to kupi
synonim / 2014-12-12 20:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na obligacjach trwa szał popytu od początku roku więc pisząc że nie ma jak odzyskać kasy zainwestowanej w te papiery po prostu nie masz najmniejszego kontaktu z rzeczywistością. Spróbuj choć raz kupić te papiery to nie będziesz takich bzdur pisał

Zresztą i tak nie miałbyś za co kupić
I po co im było się pchać do klubu bankrutów? / 87.205.201.* / 2014-12-12 17:52
Rating Bułgarii obcięty do śmieciowego przez S&P.

Nie pozwolili im na skorzystanie z taniego gazu z South Stream, to zbankrutują.
USA_man / 46.238.113.* / 2014-12-12 17:52
Jeśli rozumiem Synonim, to trzymają giełdę za uszy, żeby nie spadła przed rozliczeniem roku, a od stycznia wodospad?

Ja siedzę z gotówką i na obligacjach już 10 msc, czekając na mega zwałkę, po której zamierzam dużo dokupić.
synonim / 2014-12-12 17:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jeśli rozumiem Synonim, to trzymają giełdę za uszy, żeby nie spadła przed rozliczeniem roku, a od stycznia wodospad?


Tak mi się wydaje


Ja siedzę z gotówką i na obligacjach już 10 msc, czekając na mega zwałkę, po której zamierzam dużo dokupić


Radzę nie łapać noży

Ja pokonwertowałem resztkę ryzykownych fundów na fundy pieniężne kilka dni temu a z risk assets zostawiłem tylko złoto

Wydaje mi się, że w styczniu-lutym może u nas być mały rajd na MiSiach jak co roku ale głowy bym nie dał

Wiąże się to z przetasowaniami w portfelach
USA_man / 46.238.113.* / 2014-12-12 18:14
Ok, dzięki, sam miałem wejść w fundusze pieniężne i zwiększyć zaangażowanie w obligacyjne ale bałem się, że zatrzymam tam hossę ;-)
synonim / 2014-12-13 07:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

miałem wejść w fundusze pieniężne i zwiększyć zaangażowanie w obligacyjne



Fundusze pieniężne też są tak naprawdę obligacyjne i to lekka ściema, że są pieniężne. Nie są całkowicie pieniężne innymi słowy
Down Jones / 87.205.201.* / 2014-12-12 17:44
Wywalili w ostatnich latach 50 bln $ w błoto. A powiększyli tym tylko krach mega piramidy finansowej wszech czasów.
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy