Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Winiecki: Optymizm w dobie recesji

Winiecki: Optymizm w dobie recesji

Money.pl / 2009-06-15 07:13
Komentarze do wiadomości: Winiecki: Optymizm w dobie recesji.
Wyświetlaj:
rozbawiony do łez / 83.10.85.* / 2009-06-15 20:45
wiadomości omal nie pękłem ze śmiechu, otóż WARSZAWIACY głosowali w STOLICY na panią komisarz Huebner,która dzięki ich głosom uzyskała trzecią lokatę w kraju dostając ponad 300 tys głosów,rzecz jasna docenili kompetencje i fachowośc pani komisarz i jest to zrozumiałe,ale w europarlamencie zamiast pani Huebner ma zasiąśc były satyryk któremu skończyły się pomysły na skecze niejaki -MUSIAŁEM SPRAWDZIC nazwisko-Ross,który dostał ok 9 tys głosów.Ciekawi mnie czy wyborcy pani Heubner tak jak i ja zareagowali na tę wiadomośc wybuchem trudnego do opanowania śmiechu czy może są wściekli że zrobiono ich w ciula.Zastanawiam się też czy jutro na money.pl przeczytam na ten temat prześmiewczyt komentarz redaktora Płaskonia,albo kogoś innego
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - studentMIM.]
xxons / 94.254.134.* / 2009-06-16 07:29
Można przeczytać tekst prof. Przystawy. Proszę wejść na stronę JOW i zapoznać się z "demokracją".
JX / 91.193.160.* / 2009-06-15 19:00
Ech.. z czytaniem prof. Winieckiego jest tak, jak ze słuchaniem Wałęsy. A co mówił? Nie powiedział.
Może ustalimy warunki brzegowe dyskusji: O jakiej gospodarce mówimy? Znaczące przedsiębiorstwa z przewagą naszego kapitału można wymienić na palcach jednej ręki i są właśnie w trakcie wyniszczania, np. prezes KGHM dziś zrezygnował.
Jesteśmy na najlepszej drodze, aby przestać martwić się o cokolwiek. Prawo już tworzone jest w Brukseli, a złoty tylko patrzeć, jak będzie zlikwidowany.
prawiezaratralalala / 77.254.151.* / 2009-06-15 17:08
to bardzo dobry artykuł, bo pozwala ograniczyć się do przeczytania tytułu
xxons / 94.254.255.* / 2009-06-15 15:38
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach keynesizmu. To mój optymizm!
sceptyk / 2009-06-15 20:39 / Tysiącznik na forum
Absolutnie sie z tobą zgadzam.
PYSZNA wizja!
janiszek72 / 2009-06-15 10:00 / Tysiącznik na forum
Pan Platformersor staje się guru polskiej myśli ekonomicznej. Z jednej strony piekli się na brudny paluch ingerencji Państwa w ekonomię, a z drugiej strony lekką ręką rozdaje pieniądze nieporadnie zarządzanym bankom. Przecież to głównie błędne decyzje cudownych analityków i bankowych twardych głów spowodowały globalny kryzys finansowy. Konsekwencje, które powinni ponieść ludzie zarządzający tymi firmami powinny być spektakularne i proporcjonalne do strat jakie zostały wyrządzone. Czy Pan Profesor ma jakiekolwiek doświadczenie praktyczne?, czy oprócz prac naukowych miał Pan do czynienia z faktycznym zarządzaniem firmą? Teoretycznie sprawę ujmując radzę nie wypowiadać się o praktyce. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
antysocjalista / 89.75.176.* / 2009-06-15 14:01
Są specjalisci od mikroekonomii, makroekonomii, zarzadzania, organizacji, rahcunkowosci, finansow itd. Nie trzeba zarzadzac firma, aby stawiac prognozy makroekonomiczne. Zwaszcza, ze reguly dzialajace swiatem mikro czesto roznia sie od regul makro.

Prof. Winiecki przedstawil swoja prognoze, poparta pewnymi danymi. Jak sie nie zgadzasz, to przedstaw swoja analize i zobaczymy za kilka miesiecy kto mial racje.
mruk / 2009-06-15 14:50 / Bywalec forum
Po co odpowiadasz trollowi?
To naprawdę nie ma sensu. Zobacz historię jego postów.
sceptyk / 2009-06-15 20:43 / Tysiącznik na forum
A jakie masz, mruku, argumenty PRZECIWKO tezom postawionym przez janiszek72?
Poza gazwyborczą agitką pewnie żadnych, dlatego wyzywasz człowieka od trolli.
W waszej michnikowszczyźnie brakuje wam siły argumentu. Dlatego zazwyczaj natychmiast sięgacie po argument siły. Zresztą wasze korzenie tkwią głęboko w trockiźmie i taka reakcja nie dziwi.
antysocjalista / 89.75.176.* / 2009-06-15 22:49
A jakie tezy postawil janiszek72? Przeciez tam byl tylko jakis socjalistyczno-radiomaryjny belkot, a nie ekonomiczna argumentacja. Zreszta u ciebie to samo - widocznie tak juz macie, brak argumentow nadrabiacie agresja, a potem zdziwienie, ze wasi ulubiency z wyborow na wybory coraz gorzej... Tak trzymac chlopczyki, tak trzymac.
acomitam / 83.11.94.* / 2009-06-16 13:07
Dla pewności przeczytałem dwa razy wypowiedź kol. janiszka72 i jakoś nie mogę znaleźć radiomaryjnego bełkotu. Może Kolega mógłby wskazać to miejsce i objaśnić na czym on polega?
zebpo / 83.26.230.* / 2009-06-15 07:45
Pan Psor coś brał i ja też to chcę :-).
Nie podniecałbym się wskaźnikiem PMI. Logistyka w ostatnich latach bardzo się poprawiła, dodatkowo just in time króluje. Mnie skromnemu człowiekowi raczej trudno uwierzyć, że sektor usług nie jest powiązany z produkcyjnym a owo powiązanie niestety będziemy odczuwać w drugim półroczu.
Oby to Pan Psor miał rację.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-15 07:13
Obiecał i napisał. Jak to było? Optymista to poinformowany pesymista.
bomber / 78.8.154.* / 2009-06-16 00:52
Optymizm - zwycięstwo nadziei nad rozumem
Pesymizm - przewidywanie, ze sie spełni to, na co liczymy...

Najnowsze wpisy