wniosek CEIDG

Beata189 / 91.233.76.* / 2017-04-09 14:22
Mam pytanie dotyczące rozpoczęcia działalności gospodarczej - założenie sklepu internetowego.
10.04 składam wniosek CEIDG z datą rozpoczęcia działalności 18.04.
Jeśli nie mam NIP-u dostanę go po trzech dniach od złożenia wniosku (?) - tak wyczytałam w internecie.
Czyli np. 14.04( kiedy posiadam NIP itd ) mogę zamawiać towar z fakturą VAT na firmę, zamówić stworzenie sklepu www. czy dopiero od 18.04
?
Do założenia strony www., wynajęcia lokalu, zamówienia towaru potrzebna jest założona działalność i trzeba wpisać NIP.
szklarek / 2017-04-10 08:56
W praktyce są to 3 dni, bo formalnie jest tak, że CEIDG przesyła dane do fiskusa najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu złożenia wniosku, fiskus z kolei generuje NIP i przesyła go do CEIDG (ujawnia w tym rejestrze) znów nie później niż następnego dnia roboczego od dnia otrzymania wniosku z CEIDG.

Właściwie wszystko poza sprzedażą towarów/usług można w tym 'międzyczasie dokonywać', a poniesione koszty o ile ściśle z zakładaną DG - będzie można uznać za KUP.

Tyle, że w PKPiR będą mogły być wpisane towary i materiały dopiero najwcześniej 18.04, na podstawie spisu z natury/remanentu początkowego.

To 'odroczenie' 8 dni to ze względu na składki ?

Najnowsze wpisy