Forum Polityka, aktualnościKraj

Wolność słowa w Polsce zagrożona?

Wolność słowa w Polsce zagrożona?

Money.pl / 2008-07-26 16:27
Komentarze do wiadomości: Wolność słowa w Polsce zagrożona?.
Wyświetlaj:
~Kris / 2008-07-28 00:06 / Tysiącznik na forum)
Z przytoczonych przykładów widać, jak media ograniczają politykom swobodę publicystycznej wypowiedzi. Prześladowani politycy będą chyba musieli zejść do podziemia i drukować bibuły. Demokracja jest zagrożona, bo przecież sejm to w końcu 'czwarta władza'.
Elendir / 2008-07-27 19:26 / Łowca czarownic
To które dokładnie orzeczenia sądów godzą w wolność słowa?
Konkretny / 89.1.85.* / 2008-07-27 20:07
Znowu komuchu prowokujesz glupawymi pytaniami? Masz wyraznie 2 przyklady: sprawy Wassermana i sprawy Kurskiego w procesach z GW.
Elendir / 2008-07-27 20:32 / Łowca czarownic
A zamiast wyzywania mógłbyś opisać na czym w tych sprawach polega łamanie wolności słowa?
Konkretny / 89.1.85.* / 2008-07-27 20:52
A gdzie widzisz wyzywanie? Chyba dla ciebie to komplement, skoro nie widzisz w tekscie konkretnych informacji. Nie pij wiecej, ba watroba ci odmowi posluszenstwa.
Elendir / 2008-07-27 20:57 / Łowca czarownic
Skoro nie potrafisz dyskutować merytorycznie twoje prywatne zwierzenia mnie nie interesują.
Konkretny / 89.1.85.* / 2008-07-27 21:27
Komuchu; twoj czas juz sie skonczyl i nic ci nie pomoga glupawe zaczepki. Udajac niezrozumienie odpowiedzi twoich rozmowcow probujesz bronic tego, czego nie da sie obronic. Nie tedy droga KOMUCHU. ZROZUMIALES, CZY ZA DLUGIE ZDANIA DLA CIEBIE? Nie oczekuje odpowiedzi.
Elendir / 2008-07-28 07:29 / Łowca czarownic

Udajac niezrozumienie odpowiedzi twoich rozmowcow probujesz bronic tego, czego nie da sie obronic.

Ależ ja doskonale rozumiem te odpowiedzi. Problem w tym że nie ma w nich treści. Np. trochę wyżej poprosiłem cię byś opisał na czym w wymienionych przez ciebie sprawach polega łamanie wolności słowa. Wcale się do tego nie odniosłeś. Ale nie przejmuj się, nie musisz tłumaczyć dlaczego - dla mnie jest to w zupełności jasne.

Komuchu; twoj czas juz sie skonczyl i nic ci nie pomoga glupawe zaczepki.

I kto to pisze. Kolejny PiSowiec posługujący się wyzwiskami najlepiej pasującymi do niego samego. Robią u was rekrutację pod tym kontem czy też tak się zmieniacie pod wpływem partii?
figielek / 77.242.225.* / 2008-07-27 21:20
Elendir, najbardziej niemerytoryczna menda na forum. Zadajesz głupie pytania, na które niemal wszyscy znają odpowiedzi, wysuwasz argumenty rodem z rynsztoka. Fakt, szkoda dla Ciebie czasu!!
Elendir / 2008-07-28 07:19 / Łowca czarownic

Zadajesz głupie pytania, na które niemal wszyscy znają odpowiedzi

To dlaczego mają problem z odpowiedziami na nie? Oczywiście nie dotyczy to pytań retorycznych. Rozróżnisz takowe?

Kolejny PiSowiec posługujący się wyzwiskami najlepiej pasującymi do niego samego.
proton / 2008-07-27 16:16 / -
mimo to że jestem endekiem
wacuś / 83.6.33.* / 2008-07-26 23:29
W internecie, szczególnie w W.P. starczy coś lekko skrytykować - politycznie, już się nie ukaże na forum. Także cenzura istnieje tylko tańsza niż w komunie, narazie nie potrzebuje osobnego gmachu biurek i budżetu, ale to do czasu. Oby nie!
Raczejjj / 77.253.124.* / 2008-07-26 20:57
No ja przepraszam, ale jeśli premier(mowa o niejakim Tusku) z trybuny sejmowej grozi autorom pewnej książki i wręcz straszy sankcjami za wydanie jej - to mamy tu do czynienia z metodami znanymi z poprzedniej epoki. Jeśli dowiaduję się skądś, że z gazety "Arkana" wycofywany jest z druku chyłkiem tekst bo uraża jakiegoś "człowieka honoru"(niejakiego Bolka) - to przecież są antyprzykłady wolności słowa. Mało tego, wolności publikacji i badań historycznych. Nie można o pewnych osobach pisać, w tym o osobach o innej niż polska narodowości, bo panuje cenzura prewencyjna. To trzeba w końcy ustalić czy żyjemy w południowych Włoszech czy w normalnym kraju..
picownik5 / 2008-07-27 08:59 / Bywalec forum
nie gadaj powaga??? a tak na powaznie ,ludzie o czem wy? kiedy w polsce była wolność slowa? takie gadki dla picu opowiadala każda ekipa , tacy byli frontem do wyborcy, tylko cichaczem przykręcali , kiedy sprawa stawała sie zbyt glośna mowiło sie że to przeciwnicy niezadowoleni z przemiani itd........
sceptyk / 2008-07-26 20:15 / Tysiącznik na forum
Wolność słowa????
To pusty frazes, dopóki Michnik trzyma łapę na kluczach do archiwów SB.
Sędziowie i dziennikarze nie byli w najmniejszym stopniu zlustrowani.
Więc wyroki są jakie są.

A na małą skalę spróbujcie wysłać anty_michniczy tekst w onecie.
Jak wam nie wyłączą adresu, tu możecie czuć się szczęściarzami.
Łapska cenzorów_siepaczy z Czerskiej 10 są długie jak łapska stalinowskich oprawców.
sb / 83.12.116.* / 2008-07-26 17:03
WŁASNIE-JA PISZE CAŁYCZAS PRAWDE I ZAPYTANIA NIEWYGODNE, I NIEZDZIWIE SIE JAK W TYM KRAJU WEZWA MNIE NA POLICJE ZATO ..KOMPLETNA BZDORA,CZASEM SIE ZASTANAWIAM CZY WARTO BYŁO NURODZIC SIE W TYM KRAJU SŁYSZAC CO ROBIA POLITYCY I URZEDNICY SZMACAC OBYWATELI I ZA DARMO WSADZAJAC ZA KRATKI,UWARZAM ZE JAK NAROD NIEWYJDZIE NA ULICE TO NIC SIE NIEPOPRAWI,A ZARAZEM NIKT NIEPOWINIEN TRAFIC DO SEJMU KTO BYŁ DO DZIS OD 89R.
_joe / 80.52.237.* / 2008-07-26 16:51
No proszę, same "autorytety" się odezwały. Dziennik, Wprost, Rzeczpospolita, Gazeta Polska, Ziemkiewicz, Kurski, Wasserman... Gdyby tak w Polsce sądy rzeczywiście karały sprzedajnych i służalczych pismaków oraz warchołów zwanych "politykami" zgodnie z ich przewinami, to większość gazet dawno by zbankrutowała, a "politycy" pisowscy mieliby wyroki jak w USA, na które się z atencją powołują, po kilkaset lat, albo poczwórne dożywocie.

Co do meritum, wolności słowa w Polsce nie ma, bo nie ma tu wolnych mediów, nie ma także polskich mediów, natomiast zagraniczne są tak bezczelne, że nie wahają się nazwać tytuł gazety "Polska" - w innym kraju takiej gazety nikt by nie kupił.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-07-28 15:56
na szczęście te gazety kupują postępowcy i bojownicy z PO
Wapniak / 83.28.115.* / 2008-07-26 16:36
Wolność słowa zawsze była, jest i będzie wartością względną. Jak to się na Śląsku mówiło dawniej: wszystko zależy od eli...
Pilsener / 2008-07-26 16:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Politrucy chcą kontrolować wszystkich i wszystko, to i media też. Zabrakło mi lat, żeby siedzieć za obrazę władzy ludowej, potem miałem kolegium za napisanie na murze "precz z papieżem", teraz grozi mi proces z artykułu któregoś tam, za "lżenie i pomawianie polski i narodu polskiego" - bo pisze ciągle, że polska jest beznadziejnym krajem. Ale to jeszcze nic! Kolega dostał wyrok, bo skrytykował światła na skrzyżowaniu. Rozumowanie sądu było takie: skoro twierdzimy, że światła były głupie, to tak, jakbyśmy mówili, że urzędnik który je ustawiał jest głupi. Kto obraża urzędnika obraża rząd. Kto obraża rząd ten obraża sejm, senat, prezydenta rp i ojca dyrektora. A kto obraża ojca dyrektora, obraża samego boga - i tak dalej, więc 20 lat paki i zero dyskusji.
studentMIM / 2008-07-27 11:26 / Tysiącznik na forum
Możliwe, że istnieją błędy w polskim prawie. Możliwe także, że sędziowie są czasem stronniczy.
Jednak kimże Ty jesteś, aby pisać, że Polska jest beznadziejnym krajem?
To mimo wszyskto Twój kraj. Zamiast mówić, że jest beznadziejny, staraj się zmienić go na lepsze.
A tak poza tym, to kraje zachodnie wcale nie są lepsze. Socjalizm w tych krajach jest jeszcze większy niż w Polsce. Lewicowość też większa (mówię o większości Europy)
Pilsener / 2008-07-27 12:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czyżby?
http://www.heritage.org/Index/countries.cfm - jakoś nie widzę poniżej krajów zachodniej Europy - ba - w ogóle prawie nie widzę Europy, Afrykę widzę.

Nie jest to mój kraj i nigdy nim nie był. Urodziłem się tylko tutaj i to wszystko. Ale mimo to staram się go zmienić - gdyby każdy przestał udawać, że jest super i pięknie, to może rząd by coś zrobił. Gdyby polacy byli obiektywni, każdy by miał głęboko w d.. swój kraj. Kumpel wyjechał w 89 do Niemiec, a teraz udaje, że po polsku nie umie mówić, bo on jest wielki Niemiec. Gdy tak zrobimy wszyscy, to może rząd coś zrobi, żeby to się zmieniło.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-07-28 15:58
twoje wyznanie dużo wyjaśnia - szczęśliwej drogi już czas.
raqq / 2008-07-27 18:36 / Bywalec forum
"gdyby każdy przestał udawać, że jest super i pięknie".
Już i tak większość Polaków obraża się na swój kraj nie pamiętając że kraj to oni. Wiecznie obrażeni narzekający na wszystko. Nikt tu nawet nie próbuje udawać że jest choćby znośnie. Polak Polakowi wrogiem niezależnie od kraju w jakim się spotkają. Wystarczy poczytać choćby to forum żeby zobaczyć że w Polsce różnica zdań jest niemal powodem do wojny domowej. I niby z jakiego powodu? Bo teraz rządzą jedni za kilka lat drudzy a i tak niewiele się od siebie różnią. Miną 3 albo 4 pokolenia, umrą wszyscy co pamiętają socjalizm to może i ludzie znormalnieją w tym kraju. A link który pan wkleił nie ma nic do rzeczy. Myśli pan że w krajak z pierwszej 10 nie załatwie się rzeczy po znajomości? Tam też są złodzieje jak wszędzie.
studentMIM / 2008-07-27 13:27 / Tysiącznik na forum
1. Polska rzeczywiście w tym rankingu jest dość nisko. Jednak to my, a nie Niemcy mamy wzrost gospodarczy rzędu 5-6%. Kraje zachodniej Europy mają duży socjal (większy od nas), więc tylko dzięki pozostałym czynnikom, typu czas założenia firmy, prostota podatków, etc. są wyżej od nas. A to powoli, bo powoli, ale chyba zmienia się na lepsze.
Jeśli nie czujesz się Polakiem (z wielkiej litery), to rzeczywiście możesz się wyprowadzić.

Jeśli chcesz głównie narzekać na Polskę, to nikt Ci tego nie zabroni (bo udało się naszemu Krajowi wyzwolić spod jarzma komunizmu). Jednak ja czuję się Polakiem i jedną z rzeczy, których pragnę jest właśnie dobro Rzeczypospolitej. Nie uważam, że wszystko tu jest wspaniale, ale zauważam postęp. Kraj się rozwija i wierzę, że będzie rozwijał się nadal. Nie koncentruję się na krytykowaniu kolejnych rządów, ale zastanawiam się, co należy zmienić na lepsze i jak to zrobić.
A podczas wyborów kieruję się tzw. mniejszym złem, gdyż nie mam wystarczającej elokwencji, czasu ani znajomości, aby samemu wejść do polityki i coś zmienić
t / 2008-07-26 16:30
Muszę przyznać że nietypowa koalicja.
Handel wyrokami 1 / 83.26.20.* / 2008-07-26 16:27
Konieczna jest lustracja sędziów. Zamiast grubej kreski , gruba lina !
studentMIM / 2008-07-27 11:27 / Tysiącznik na forum
Można ją zrobić, ale trzeba wiedzieć, że niewiele to pomoże. Lustracja nie jest panaceum na wszystkie dolegliwości
antyUbek / 194.1.153.* / 2008-07-28 08:56
lustracja sedziów i DZIENNIKARZY
studentMIM / 2008-07-28 09:40 / Tysiącznik na forum
Ok. Nie mam nic przeciwko. Jednak, jak już zaznaczyłem, niewiele to pomoże. Od tego sędziowie nie staną się uczciwsi i sprawiedliwsi, a dziennikarze nie staną się mądrzejsi...
cowboy / 87.205.159.* / 2008-07-29 10:22
Kto w tym kraju, który coraz trudniej nazywać NASZYM, zostaje sędzią? Wybitny prawnik z dwudziestoletnim stażem, znający życie i potrafiący widzieć nie tylko literę, ale także ducha prawa, czy nieopierzony kurczak który ledwie ukończył studia i odbębnił staż asesorski? Moją sprawę rozpatrywała pani sędzia MŁODSZA OD PROTOKOLANTKI i wydawała takie absurdalne postanowienia w sprawie dowdów, że student pierwszego roku prawa Z PAMIĘCI zacytowałby artykuły KPC, które jej na to nie pozwalały!

Czyżby więc sędziami zostawali najgorsi absolwenci wydziałów prawa, których nie chciały zatrudnić żadne poważne firmy jako swoich radców prawnych ani żadne kancelarie adwokackie czy radcowskie?
antyUbek / 194.1.153.* / 2008-07-28 08:58
dziennikarze z Gazety Polskiej juz dawno zlozyloi oswiadczenia lustracyjne, na co czeka reszta?
Lis, Olejnik?

Najnowsze wpisy