Forum Polityka, aktualnościKraj

Wpis Radosława Sikorskiego na Twitterze dzieli polityków

Wpis Radosława Sikorskiego na Twitterze dzieli polityków

Wyświetlaj:
chichot dona / 185.26.182.* / 2013-12-01 23:35
Obecnie Ukraińska elyta u władzy potrzebuje kasy, kasy, kasy.
Wygra ten kto to może zapewnić, a UE kasy dawała jak na lekarstwo wymagając jeszcze wielu niepopularnych refom na Ukrainie.
Niepopularnych zarówno dla nowobogackich elyt wzbogaconych na uwłaszczeniu się na majątku ogólnonarodowym dotyczy to zarówno ekipy pani Juszczenko ( oraz jej samej osobiście) jak i ekipy pana Janukowycza z tym , że ekipa pani Juszczenko większość swoich fortun wyeksportowała już na zachód i mniej jest zależna od tego co dzieje się w kraju, stad ich pro Unijne "ciągoty" , nie ryzykują swoimi fortunami. Ekipa Janukowycza jeszcze tego nie zrobiła w pełni i reformy wymagane przez UE bardzo zagroziły by ich bieżącym i przyszłym interesom. Nie muszę chyba wspominać , że najbardziej ucierpiał by plebs ukraiński utratą pracy i większą jeszcze biedą, mogło by to doprowadzić wręcz do rewolucji. Skutek takich rewolucji nawet przez plebs przegranych raczej jest opłakany dla mających władzę również.
Dlatego u Janukowycza szansę ma ten kto da kasę na okres reform, bez kasy Janukowycz reform nie przeprowadzi, nie będzie ryzykował.
Sadzę , że w obecnej sytuacji i na krótka metę oferta Rosji jest lepsza ale na dłuższą metę opcja pro UE i pro Rosyjska się wyrównują.
A w samej UE to tylko Polska czy Litwa tak naprawdę chcą Ukrainy , inne kraje mają Ukrainę w lekkim poważaniu lub nawet niechęci, wola dobre stosunki z Rosją niż kłopoty z Ukrainą nawet stowarzyszoną. Mają dość kłopotów wewnętrznych nie chcą dodatkowych.
Zachód UE poprawnie pitoli ale po cichu zaciera ręce z zadowolenia, Ukraina zostaje tam gdzie jest, kłopot puki co oddalony.
nie najwny / 79.185.48.* / 2013-12-01 23:10
No tak jescze Polska mimo swojej biedy bedzie musiala skladac sie na pomoc skorupowanej Ukrainie...A dalej to po co Kaczynski pojechal na Ukraine jakby nie mial swojej biedy w Polsce????????.
kiryl / 83.8.242.* / 2013-12-01 22:33
Czym Wy się zajmujecie? Ten chłopiec w krótkich majtkach może co najwyżej podskakiwać na twitterze i wpisywać tam te durne swoje teksty. I na tym, koniec. Ale on nie jest temu winien. On po prostu się do tego nie nadaje. Winni są ci którzy wybrali to zero.
Antyafgan / 159.253.145.* / 2013-12-01 21:48
Ile jeszcze czasu będzie nas męczył ten prawie minister spraw zagranicznych? Czy tylko ja mam juz dość tego zadufanego w sobie afgana?
to_ja / 95.49.160.* / 2013-12-01 20:49
od ponad dwoch lat zblazowany boikotowal proces..
ale..lubi za to suhi a za to lubi go Obermeister tusk
no..i jozef bąk chyba aktualnie bez funkcji..
ryszardw / 83.10.97.* / 2013-12-01 19:59
dlaczego działa na korzyść Rosji
Ryszardw / 83.10.97.* / 2013-12-01 16:08
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
plaplapleplokop / 2.99.77.* / 2013-12-01 17:15
poprzednik mial na imie Rotfeld.

ten jest Sikorski zeby Polakom sie dobrze kojarzyl, ale zone mu dali Applebaum ::)) i przy kongresie USA pracuje.

minister spraw zagranicznych ::))
Andrzej44 / 178.36.21.* / 2013-12-01 15:20
Poziom ministra, który jak Arłukowicz, Kluzik-Rostkowska i Borysewicz dostał stanowisku od Tuska za zdradę innej partii.
ako2013 / 31.174.153.* / 2013-12-01 14:43
Najlepiej nic mnie robic dla ktaju tylko switasnie twittowac. Mam nadzieje ze Polacy wyciagneli wnioski i na rudego mnie zaglosuja

Najnowsze wpisy