Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wstrząśnięty, nie zmieszany

Wstrząśnięty, nie zmieszany

Money.pl / 2007-04-27 17:22
Komentarze do wiadomości: Wstrząśnięty, nie zmieszany.
Wyświetlaj:
valjean / 2007-04-29 13:58 / Galernik
akcjonariuszom żurawi gratuluję zarządu. nic dodać nic ująć. ciekawe jak się otworzą w poniedziałek. małe pocieszenie że mało kto handlować będzie ale jak wszyscy będą chcieli sprzedać to właśnie może dobić. jestem ciekaw...
żurawie / 87.206.37.* / 2007-04-29 14:27
A co sie stało w żurawiach ? Bo mam tego papiera wiele.
rpp / 2007-04-29 15:01 / Tysiącznik na forum
http://demo.e-pap.pl/espi?plik=dane/20070427/20070427_165508_0000049010.xml&xsl=depesza3.xsl&id=hyxq68qa41#start
warren buffet / 2007-04-29 14:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja jestem ciekaw novity
. / 2007-04-29 15:07 / ................
http://tinyurl.com/2h9zs2
valjean / 2007-04-29 14:10 / Galernik
sam jestem ciekaw co tam będzie, ale jeśli moska znów się obrazi jak cnotka dewotka i wywali papiery to będzie skończony na wieki na gpw i myślę że zdaje sobie z tego sprawę. ale nie wiem czy to nie jest jakaś umówiona gra a o szczegółach dopiero się dowiemy. nie mam papierów ale lekcje odrobię ;)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-29 14:36
może to jakiś fund sypnął novitą- przecież Lentex z moską to największy akcjonariusz obecnie, nie wszystkim to może pasować.
Poza tym Moska dostał etat w Novicie:))
na nowego pracodawcę od razu się obrażać?
PedroGonzalez / 2007-04-29 14:50 / Uznany Gracz Giełdowy
nie za malo jak na fundusz ? troche ponad 300tys pln wywalil pod koniec sesji w jednym pakiecie. Mnie to zastanawia, ze taki zjazd w ciagu jednego dnia zrobili i to akurat w godzinach walnego :-) a ten pakiet ktos wywalil o 16:22....kto wywala 8 minut przed koncem sesji ?? :-) jesli by cos wiedzial to juz o godzinie 13-14 co sie na walnym stalo i sprzedal powoli do tej 16-stej....stoploss tez nie bardzo bo za pozno to sie stalo...ja stawiam, ze ktos na beszczela na koniec dnia kurs zanizyl a w poniedzialek bedzie wybicie :) Zapominacie, ze jesli ktos wywalil za 85zl to ktos to do cholery musial kupic w jakims celu :))
. / 2007-04-29 15:08 / ................
http://tinyurl.com/2h9zs2
PedroGonzalez / 2007-04-29 15:14 / Uznany Gracz Giełdowy
o ! :-) i Mr. Dot odpowiedzial na moje pytanie :-) Dziekuje :-)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-29 14:57
zobaczymy o so chodzi wkrótce....
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-04-29 15:11
stawiam,że sypnąl ktoś z dawnej rn- świeżo bezrobotny:)
Katon / 2007-04-29 13:51 / "Walczący z wiatrakami"
Nic uciekam cieszyc sie Londynska pogoda.
Szkoda ze ja tez nie mam majowego weekendu przez caly tydzien jak w Polsce... taki zywot emigranta...:)
Big Lebowski / 2007-04-29 13:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ok. - betonowa dzungla wzywa mnie tzn. ide na miasto korzystac z urokow niedzieli ... milej niedzieli zycze wszystkim...
NOVA / 83.31.59.* / 2007-04-29 13:28
Wiam wszystkich. Skorzystam z okazji, że dziś na forum nie ma takich emocji jak zwykle. Wasze komentarze śledzę o dawna, ale na forum "wpadam" tylko jak oczekuję jakiejś pomocy. Ostanio nie jestem zachwycona swoimi wyczynami na parkiecie. Coś chyba u mnie jest nie tak z doborem porfela. Czy moglibyście rzucić okiem na jego skład? 1. DUDA: od grudnia 06r. zakup po 14.3 zł / tracę cierpliwość/ 2. FAM+ PDA: też kupiony na Gwiazdkę 06- uśredniona cena zakupu 5,99 zł / jest Ok./ 3. ENEROMONTAŻ PŁD. : zakup 30.03.07r. po 8.99 zł / nie spzredany po ok. 12 zł/ reczej wielka niewiadoma co dalej/ 4.NOVAGALA: zakup 05.IV.07r. po 6,7 zl / działa mi na nerwy/ 5.HTL: zakup 10.IV. 07 r. po 101,2 zł / niezle do tyłu, tzreba przetrzymać/ 6.MIESZKO: zakup 25.IV.07r. po 4,3 zł / wygląda ta to, że chciałam sobie osłodzić życie i nic więcej nie mogę oczekiwać/ Bardzo proszę o komentarz nt. mojego portfela.
desperado / 2007-04-29 13:35 / Bywalec forum
Jak patrze na to co masz to w wiekszosci zaluje, ze nie kupilem albo za wczesnie sprzedalem, wiec trzymaj i daj im rosnac. HTL to nie jest zakup na dzien czy miesiac sam jestem posiadaczem ale mam zamiar nie sprzedawac przez b. dlugo. Podstawa to wiedziec dlaczego sie kupilo i byc cierpliwym. Ja stosuje zasade, ze jak kupilem cos z przekonaniem to trzymam spokojnie. Co innego ze spekulacjami - zgodnie ze znanym powiedzeniem nie pozwalam by nieudane spekulacje staly sie inwestycjami - te redukuje.
NOVA / 83.31.59.* / 2007-04-29 13:45
Dzięki za odzew. Muszę przyznać,że wolę grać, niż inwestować chociażby krotkoterminowo. Nie chodzi mi głównie o kasę. Giełda to jest dla mnie sposób na zagospodarowanie wolnego czasu, a jak coś ugram to mam ogromną satysfakcję. Tak to u mnie jest. Może to trochę dziwne, nieprawdaż?
aszulski57 / 2007-04-29 15:30 / Tysiącznik na forum
DUDA będzie rosła w drugiej połowie roku gdy konsolidować zaczną wyniki zakupionych spółek.
Jeżeli nie masz cierpliwości to sprzedaj na górce,
jeżeli masz to trzymaj .W 2008 roku pewnie będzie hitem.
NOVA / 83.31.69.* / 2007-04-29 17:44
To że będą konsolidować to wszyscy wiedzą.(dot. DUDA) Mnie sie wydaje, że spółki które na bieżąco informują o swoich poczynaniach, nie są dla inwestorów zaskakujące i dlatego nie ma takich skoków w wartości akcji po ogłoszeniu wyników finansowych.
sir Magik / 83.24.176.* / 2007-04-29 13:52
nieprawdaż
gollum / 2007-04-29 13:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Aloha looodziska.

Krótkie trzymam.

Cashflow i Zdzisia tyż choć skrócone o połowę pozycje.

I sssssskarba. Nigdy nie sprzedam ssssskarba. Nigdy nie skrócę pozycji. Mój ssssskarb.
warren buffet / 2007-04-29 13:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
3mej, 3mej, ino stopy ustaw głębsze :)
desperado / 2007-04-29 13:19 / Bywalec forum
Witam w niedzielny poranek, widze, ze mam wyjatkowo malo spolek jak na standardy z forum. U mnie prawie po rowno Rafako, MCI, HTL, ESSys, Octava. Jakos nie mam koncepcji co w tym zmienic... Pomozecie? :)
lefek / 2007-04-29 13:18 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

Kilka słów odnośnie rynku w USA. DJIA po pokonaniu 13000 dał techniczny sygnał marszu na płn. , dokąd zajdzie aż wystąpi korekta, która być może będzie uważana przez analityków za początek większego zjazdu ??? czas pokaże ...
Jeśli jednak spojrzymy na wykres BPI głównego indeksu w USA jakim jest DJIA ... link poniżej ..

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPINDU

nasuwa się wniosek .... że już niedługo ... w/g mojej oceny ok 2-4 tyg i powinno nastąpić osuwanie się indeksu , czy będzie gwałtowne czy powolne i najważniejsze .... czy to będzie początek większego i dłuższego zjazdu ..... nie wiem ..... choć wykresy wskazują, że ...tak .
Również wykresy BPI innych indeksów w USA są w podobnym położeniu ... tzn na swoich szczytach .... i niestety ale muszą się obniżyć.
Tak więc korekta w USA zbliża się nieuchronnie .... czy przerodzi się w Bessę??? na to pytanie odpowie nam ...... sam Rynek.

Jak w tym czasie będzie zachowywać nasz rynek???

A u nas.?? większość spekulantów jak wnioskuję / i tu zgadzam się z Topolem2/ jest zdania ,że znajdujemy się na początku drogi , którą nazywają .... Hossa.
Dla nich Hossa dopiero się zaczęła .... po 4-ech tłustych latach !!!! .... w zasadzie czemu nie .... ponoć nasi "wybrańcy narodu" głoszą, że potrwa jeszcze 4-5 lat ....

Jeśli chodzi o nasze główne indeksy w/g mojej AT stoją przed dylematem .... czy rozpocząć korektą już czy przeprowadzić atak na szczyt .

WIG - patrząc na wykres tyg , mamy już 7-y tydzień za sobą, jak nie spadł poniżej minimum poprzedniego tyg .... ciekawe ile jeszcze tyg pociągnie w ten sposób ???
Jeśli WIG pokona 60400 to jest szansa na ponowne bicie rekordu .... spadek poniżej 59000 pkt może przybliżyć korektę na tym indeksie.

WIG20 - dotknięcie 3550 i zamknięcie poniżej 3570 technicznie powinno spowodować wystąpienie korekty , jak głębokiej ??? testowanie 3500 jest jak najbardziej uzasadnione , o ile nie pokona poziomu 3630, co tym samym zaneguje chęć do dalszej korekty i da szansę na wejście na drogę ku nowym szczytom.

Natomiast jeśli chodzi o spółki to .... cóż, zawsze twierdzę, że jakiś pociąg będzie odjeżdżał na płn. .... tym bardziej, że ilość przez cały czas rośnie .

Chciałbym podkreślić, że są to spostrzeżenia jakie wyciągnąłem na podstawie mojej .... powtarzam mojej AT, które zweryfikuje sam ...... Rynek.
Twoje mogą być inne ....

pozdrawiam :-))
slaw / 2007-04-29 13:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam w niedzielne południe moj portfelik: b3system, luba,bio, elektrotim, stx. idm, efekt, elstar, gant, pbg --- dawno nie mialem tak malo spolek w portfelu - gotowizna 35% i znowu bedzie mnei kusiło cos na DT

Wczoraj byl komunikat o zwiekszeniu udzialow przez TFI w Prrocadzie i Unimie - odbylem na ten temat jak zawsze sympatyczną i rzeczowa rozmowe z koleżanką A2 - i chyba zaproponuje zmiane nazw tych funduszy na fundusze spekulacyjne a nie inwestycyjne - skoro obejmuja akcje w spolkach o tak niskim FF to chyba nie po to by to byla stabilna inwestycja. I nawet mnie nie przekonujcie że Procad jest spolką lepsza od Biotonu.

Pracuje w urzędzie i tutaj poniżej było wiele o tej paskudnej akministracji. wiec tak glosowaliscie za wstapieniem do UE wiec dto od nas urzednikow zależy jak dużo kasy wyszarpiemy z tej unii. Wiec domagam sie dla naszej pracy szacunku. Było wiele teorii w przeszosci czy panstwo jest złem czy dobrem itd itd jakos teoria bezpaństwowa sie nie sprawdziła. A popatrzcie na wzrost płac rocznie w gospodarce 10% prawie w administracji 3% - faktycznie kokosy mamy. Wiem tanie panstwo to sfrustrowani urzędnicy i funkcjonariusze panstwowi - tak to sie chyba obecnie lansuje. Zaden pracodawca nie czołga po podłodze swoich pracownikow tak jak nasz rzad. Wiec nastepnym razem glosujcie tak aby i urzednicy pracowali lepiej byli szanowani i mogli stosowac przejrzyste i jasne prawo - dla wszystkich bedzie lepiej.

Pozdrowienia Big
Katon / 2007-04-29 13:21 / "Walczący z wiatrakami"
takie panstwo ma wladze na jakie glosowalo...
p.s. rynki sprzedaly ganta
slaw / 2007-04-29 13:24 / Uznany Gracz Giełdowy
i dobrze ze sprzedali niech spadaja od spolek ktore mam
Katon / 2007-04-29 13:32 / "Walczący z wiatrakami"
no i co w takim razie, jesli bedzie spadac nie wolisz stanac z boku na jakis czas?
fuks2000 / 2007-04-29 15:06 / Tysiącznik na forum
slaw, nie wiedziałem, że masz Ganta!
mam trochę i chcę jeszscze dobrać w najbliższych tygodniach. prawie 200mln kasy na nowe inwestycje i plan emisji obligacji - byle firemka tego nie potrafi.
A Biotek jeszcze odżyje... Grzeją się na niego fundy tylko czekają na emisję 81mln akcji DLJ Merchant. cierpliwości
Big Lebowski / 2007-04-29 13:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Slaw..
pawlus / 2007-04-29 13:03 / "Uznany Gracz Giełdowy"
czy moze wiecie kidy papiery \ganta z emsju wchodza i czy cos o redukcji na \promaxie, \erbudzie wiadomo?
pawlus / 2007-04-29 13:02 / "Uznany Gracz Giełdowy"
witam wszystkic i pozdrawiam z Szanghaju
orzeł / 2007-04-29 12:51 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witam
Gotuję zupę :) tak się czuję jako inwestor kucharz.
Wrzucam szatkuję mieszam solę pieprzę a jak spieprzę to się przypala a jak się przypala nie smakuje. Składników daję wiele bo wtedy zawsze można wyciągnąć jakiś smakowity kąsek a jak coś niesmakowite to zabite zapachem innej pyszności zostaje.
Nigdy nie jest to delikatność i szlachetność francuskich dań niesłychanych bo i ja nie francuski piesek w końcu :)
Czasem jak się zapatrzę na sępy to i jakaś padlina się przytrafi ale na szczęście nigdy nie zasmuci mej zupy tak do końca.
Nie lubię spadać bardzo nie lubię spadać a lubię rosnąć. Chyba jednak bardziej nie lubię spadać niż lubię rosnąć:)
W czasach niepewności wrzucam do garnka sporo siadam na gałęzi nad paleniskiem i wyciągam dziebem co czas jakiś danie gotowe do konsumpcji :) i tak oto na dziś posiadam:
Ach w ostatnim tygodniu zarobiłem 1,1 % więc chwalić się chyba nie ma czym :)
ZDZICH
FUCK
INCA
JCAUTO
DGA
ENAP
MEWA
WANDZIA
ARTERIA
GROCLIN
CAPITAL
SPIN (wrrr)
PEGAS (reduknąłem o 1/4)
ACTION
arka nieruchom
invfiz
Czasem dziób pełni rolę inną nieco gdy wyciąga jeno jakiegoś popaprańca by go wyrzucić w te pędy :)

Pozdrawiam serdecznie przed lekturą dynamiczną Jasia Fasoli i dla młodzieńców inwestycyjnych płci obojga rzecz jedna:
tutaj nie tak jak w realu :) zasada : liczy się jak się zaczyna ale jak się kończy liczy się jeszcze bardziej tyczy płci obu :)
kończcie dobrze to co dobrze rozpoczynacie nic bowiem nie daje satysfakcji większej niż dobrze zrealizowany zysk!
ja przymajmniej tak mam :)
miłej niedzieli od całej mej Orlej gromadki
warren buffet / 2007-04-29 13:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Pozdrawiam :)
Big Lebowski / 2007-04-29 12:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich uzaleznionych.. - wczoraj troche bylem w stanie - wskazujacym - jezeli kogos urazilem chcialbym przeprosic..ogolnie jest przepiekna niedziela i mam zamiar skorzystac z jej urokow..
anonim_03 / 2007-04-29 12:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzieki Big, mi bardzo pomogles
Big Lebowski / 2007-04-29 12:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w czym jesli moge spytac ?
anonim_03 / 2007-04-29 12:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wczesniej, z paroma egotycznymi spolkami.
Big Lebowski / 2007-04-29 12:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Twoje spolki nie sa egzotyczne - nie pisalem o firmie Palm - ciekawa technologie po przejeciu firmy zajmujacej sie produkcja telefonow komorkowych liczylem na wiecej widzialem ich produkt - nie zachwyca - takze kurs - od wielu lat trend boczny i na wiecej bym nie liczyl..
anonim_03 / 2007-04-29 12:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tu tez sentyment to ich dawnej technologi i zakup w dolku, wiec jestem na plusie. Czy przejecie jest realne, bylo o tym sporo dyskusji i jest w tym jakas logika.

Na poczatku lat 2000 Palm mial technologie mobilnego computingu, ale pod nosem Apple z iPodem i RIMM z BlackBerry maja produkty prostsze lecz lepiej nastawiane na konkretne zastosowanie -- i zrobili duzo pieniedzy.

Czy Palm moze po raz trzeci zaproponowac jakies przelomowe rozwiazanie ?

Mialem troche strategi kupowania firm z dobra technologia z zalozeniem ze predzej czy pozniej beda mialy swoje 5 minut.
Big Lebowski / 2007-04-29 12:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w tym przypadku liczyl bym raczej na przejecie ,z tego co pamietam zainteresowanie bylo ze strony Texas Intstrumens - byc moze kiedys wypali..
Big Lebowski / 2007-04-29 12:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w czym jesli moge spytac ?
ślicznooka / 2007-04-29 12:32 / Uznany gracz giełdowy
Witaj Big, myślę, że wczoraj było całkiem sympatycznie. a niedziela zaiste bardzo ładna, mam ochotę na francuski obiad i wybieram się do Metz, pozdrowienia.
Big Lebowski / 2007-04-29 12:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Sliczna ... hm .. skoro mowisz.. Pozdrowionka..
anonim_03 / 2007-04-29 12:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ten nik to taka zmylka, sliczooka jest facetem,
starym, grubym, wasatym ;-)
Big Lebowski / 2007-04-29 12:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie sadze , nie sadze ... jestem pewien ze to bardzo atrakcyjna Dziewczyna...
sir Magik / 83.24.176.* / 2007-04-29 12:59
co Ty, nie masz racji każdy chłop się na taki nick rzuci
anonim ją zna dobrze, ale zachował sie nie wporzo, ponieważ miał nie sypnąć
w końcu wziął za to niezłą kasiorkę
xutor / 83.29.54.* / 2007-04-29 15:56
lepiej być ślicznym niż nie być, racja ślicznego w oczach innych lepsiejsza jest i basta
ślicznooka / 2007-04-29 18:50 / Uznany gracz giełdowy
:-)))))) ale się uśmiałam:-) pozdrowienia.
cheapczad / 2007-04-29 11:41 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dobry wszystkim,
wlasnie wrocilem z kraju szklanych fifek::::))))
i oprocz tego, ze bylo sympatycznie niewiele pamietam.
tak sobie przegladam portfel i chyba bede musial cos w nim zmienic:
energopol
bbidev
bbidev pda
bioton
pcg
masters
lubawa
?
marboru / 2007-04-29 11:10 / portfel / "Bankier giełdowy"
Taka piękna pogoda...trzeba chyba na rybki odstresować się....
. / 2007-04-29 10:32 / ................
http://firma.money.pl/o_money/o_spolce/
Doxon / 2007-04-29 15:06 / Tysiącznik na forum
Więc jednak ich stać na upgrady sprzętu :)))
samuraj jack / 2007-04-29 10:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie wiem, czy obowiązkowa,
ale na pewno ciekawa
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy