Forum Forum emerytalneOFE

Wybieramy otwarte fundusze emerytalne

Wybieramy otwarte fundusze emerytalne

Money.pl / 2006-01-25 17:51
Komentarze do wiadomości: Wybieramy otwarte fundusze emerytalne.
Wyświetlaj:
aganes / 2007-07-12 17:26
Zwróćcie uwagę, że im Towarzystwo ma mniejsze aktywa tym ma większą stopę zwrotu , czyli większy zarobek. Firma np ING czy CU pod względem aktywów są na pierwszych miejscach, ale pod względem stopy zwrotu niekoniecznie. A taki Polsat, Pekao czy wschodząca gwiazda Axa nieźle sobie radzą. Tu chyba chodzi oto , że f-sze mające mniejsze aktywa mają większą możliwość inwestowania, obracania mniejszą kwotą na naszym ciasnym rynku finansowym - polskim.
Przemysław Wróblewski / 82.160.31.* / 2007-07-09 15:44
A jaki OFE inwestuje najwięcej w akcje? Według waszych statystyk jest to OFE w 100% pozostający z rękach BRE BANKU tylko że oni piszą że większość powierzonych im pieniędzy inwestują w bezpeiczne aktywa.
11 / 83.17.153.* / 2006-01-25 23:37
OFE Najpierw z mojej pensji jest odprowadzana składka do ZUS-u. Później ZUS przekazuje część ich OFE. Te biorą 7% prowizji. I tak przez X lat. Wreszcie jest przechodzę na emeryturę, HURA!!! OFE bierze znowu 7% od całości i przekazuje moje pieniądze, którymi obracał przez X lat, do ZUS-u. ZUS wypłaca mi emeryturę w ratach razem I i II filar. Jeżeli będzie to za mało na przeżycie to nie wiadomo co dalej!!! Jeżeli tak to ma wyglądać. TOŻ TO JAKAŚ PARANOJA. Państwo, czyli ja przekazałem pieniądze do prywatnej spółki aby je pomnożyć. Prywatna spółka upraszczając pobiera 14% prowizji od całości a i tak większość ryzyka co do przyszłych emerytur bierze na siebie państwo, czyli JA!!! Pan Minister Ziobro powinien teraz przypomnieć sobie kto wymyślił OFE i powołał je do życia, kto zasiada w OFE i kto czerpie z tego zyski, mamy pierwszą aferę wykrytą przez IV Rzeczpospolitą. GRATULUJĘ!!!
jdominik / 83.5.21.* / 2007-07-06 11:13
Wiadomo, że lepiej wybrać większy fundusz, takie fundusze zwykle wykazują większą stabilność i konsekwencję inwestycji.
Myślę również, że warto zwrócić również uwagę na jakość obsługi klienta przez firmę. W tym wypadku na pewno nie polecałbym Commerciala, wielu klientów ma nie zwindykowane składki, a Commercial nic w tej sprawie nie robi.
Niektóre firmy b. dobrze obsługują klientów. Klient w tym przypadku ma przydzielonego własnego agenta, który ma obowiązek dbania o to, żeby składki zostały windykowane i inne sprawy dotyczące OFE, żeby już klient (często nie mający o tym pojęcia) nie musiał się o to martwić.
Wysokość opłat nie różni się bardzo pomiędzy funduszami. Najważniejsze są wyniki inwestycyjne, stabilność i dbanie o klienta (a nie tylko o jego pozyskanie). Myślę, że poleciłbym OFE Generali.
Wszelkie informacje mogę dodatkowo udzielić pod numerem gg: 5911006.
mariwie / 83.19.34.* / 2007-11-04 19:43
Ciekawy jestem które to firmy przydzielają agenta klientowi?
Co ten agent z tego ma w zamian za WINDYKOWANIE składek?
Przecież wszyscy wiemy że zarabia się na podpisywaniu umów.
agent CU / 217.76.116.* / 2006-03-18 08:01
jeżeli nie wiesz jaki wybrać fundusz emerytalny wybrać skontaktuj się ze mną z agentem ubezpieczeniowym Commercial Union na adres:alexwielki2005@vp.pl
real / 81.219.244.* / 2006-01-26 23:54
A przepraszam - z której komisji śledczej pan szanowny?? Obawiam się, że z taką wiedzą na temat systemu emerytalnego w Polsce, do żadnej komisji dotyczącej OFE szanowny pan nie ma szans. Znów pewnie moglibyśmy usłyszeć "....jest pan zerem panie...11???", co tym razem wymagałoby przeprowadzenia jakiegoś dowodu, bo 11 = 0 jest twierdzeniem nieprawdziwym, jak sądzę.
borys / 83.27.250.* / 2006-01-25 17:51
sami nie zdecydują, nawet jeśli to jest w najlepiej pojętym własnym interesie. Na starość jak będzie już za późno, będą biadolić że znów "te złodzieje" ich okradli.
jdominik / 83.5.21.* / 2007-07-06 11:15
Wiadomo, że lepiej wybrać większy fundusz, takie fundusze zwykle wykazują większą stabilność i konsekwencję inwestycji.
Myślę również, że warto zwrócić również uwagę na jakość obsługi klienta przez firmę. W tym wypadku na pewno nie polecałbym Commerciala, wielu klientów ma nie zwindykowane składki, a Commercial nic w tej sprawie nie robi.
Niektóre firmy b. dobrze obsługują klientów. Klient w tym przypadku ma przydzielonego własnego agenta, który ma obowiązek dbania o to, żeby składki zostały windykowane i inne sprawy dotyczące OFE, żeby już klient (często nie mający o tym pojęcia) nie musiał się o to martwić.
Wysokość opłat nie różni się bardzo pomiędzy funduszami. Najważniejsze są wyniki inwestycyjne, stabilność i dbanie o klienta (a nie tylko o jego pozyskanie). Myślę, że poleciłbym OFE Generali.
Wszelkie informacje mogę dodatkowo udzielić pod numerem gg: 5911006.
agent CU / 217.76.116.* / 2006-03-18 07:57
jeżeli nie zdecydowałeś jeszcze o wyborze OFE skontaktuj sie ze mną z agentem ubezpieczeniowym Commercial Union pod adres:alexwielki2005@vp.pl
Dawid_id4 / 2006-02-11 13:43
masz racje bo brak informacji na ten temat. Zaczalem prace i nie mam pojecia jaki wybrac LIPA
agent CU / 217.76.116.* / 2006-03-18 07:52
cze Dawid .Jeżeli nie wiesz co wybrać przeslij mi e-maila na adres:alexwielki2005@vp.pl
Redakcja forum / 2006-03-18 18:38 / Administracja forum
Prosimy nie prowadzić na forum działalności zarobkowej. Za to poradzić forumowiczom. ale na forum - to mile widziane.

Najnowsze wpisy