Forum Forum podatkoweInne

Wybór formy opodatkowania

Wybór formy opodatkowania

Piottrr / 91.231.27.* / 2017-04-11 21:07
Witam.

Bardzo bym prosił kogoś obeznanego w temacie o pomoc bo mam mętlik i sam nie wiem co będzie dla mnie lepsze


Mam okazje wejść w temat np karniszy. Sprawa wygląda tak że chce nimi handlować na allegro ( wymóg kasy fiskalnej zgadza się?) plus chce sprzedawać karnisz z montażem( usługi dla mieszkaniówki 8% vat?)


Towar kupuje z 40% upustem

więc jeden karnisz kupuje za 60 zł sprzedaje za 100 + e.w vat

Czy mógł bym prosić kogoś o pomoc przy wyborze ? Zastanawiam się nad ryczałtem i zasadami ogolnymi oraz nad vat i bez vat. To dość pogmatwane wszystko jak dla mnie ( docelowo będzie zajmowało się tym biuro ale jeszcze nie mam DG)


Co wyjdzie korzystniej dla mnie oraz dla końcowego odbiorcy - bo jak jestem vatowcem to moj koncowy produkt dla klienta indywidualnego bedzie droższy niz w przypadku bez vatu ?

Planuje obsługiwać firmy jak i konsumenta ale jeszcze nie wiem w jakich proporcjach
wiwan / 2017-04-12 10:07
Częściowo.

Kasa fiskalna jest do uniknięcia. Jest zwolnienie kwotowe przychodu (do 20 000 zł), w razie rozpoczęcia DG w trakcie roku -proporcjonalne. Jest też zależne od rodzaju płatności za usługi/towary tj. zwolnienie w razie płatności przelewami dającymi się zidentyfikować z konkretnymi transakcjami.

Na VAT się nie znam.

Co do wyboru podatku przychodowego/dochodowego to sam za mało jeszcze wiesz. Więc elementarz:

http://msp.money.pl/wiadomosci/podatkip/artykul/jaki;podatek;jaka;ksiegowosc,187,0,210363.html

Forma opodatkowania szczęśliwie nie jest dożywotnia. Mając już koszty i przychody za pierwszy rok dużo łatwiej wybrać formę lepszą.

Najnowsze wpisy