Forum Polityka, aktualnościKraj

Wycinka drzew na prywatnych działkach niekonstytucyjna?

Wycinka drzew na prywatnych działkach niekonstytucyjna?

Wyświetlaj:
obywatel. / 81.190.62.* / 2014-07-04 14:21
Mogłoby być tak ,że na swojej działce dopuszczam porostowi wszelkim samosiejkom . Rosłyby sobie dowolnie brzozy,sosny ,modrzewie,dęby,jarzębiny itp. Byłoby przyjemnie dla oka ,a i przyroda miałaby się dobrze, no i tlenu w powietrzu byłoby więcej.Krajobraz by się wzbogacił. Natomiast po 10,15 latach wycinałbym drzewa które przeszkadzają i są zbędne w danym miejscu. Przy okazji miałbym opał na zimę. Po czym sadziłbym nowe w innym miejscu,odpowiednio w/g własnego uznania kształtował i urozmaicał przyrodę.
Jednak ze względu na nielogiczne a zarazem głupie, polskie przepisy wszystkie samosiejki sosen ,brzóz,modrzewia itd. konsekwentnie usuwam w zarodku.
I to tylko ze względu na obowiązujące durne przepisy z okresu socjalizmu jakie w Polsce jeszcze obowiązują.
Dlaczego w innych krajach UE i na świecie właściciel na swojej działce sam decyduje o tym, które drzewo ma rosnąc,a które nie ???
ojczyzno ma ... / 83.27.91.* / 2014-07-02 06:58
Nie jesteśmy wolnymi obywatelami w naszym kraju.Wszędzie tylko nakazy,zakazy i drakońskie kary.Rządzą nami złodzieje,którzy nas okradają w majestacie prawa,a jeszcze bardziej okradają poza prawnie.Zegarki Nowaka to pikuś bo dile się robi na miliony ,albo miliardy złotych.To dlatego zarabiacie cztery, pięć razy mniej niż na zachodzie,bo tak bardzo jesteście okradani.
njeyr / 89.231.83.* / 2014-07-02 01:45
Odkąd stosuje sie drakońskie kary za wycinkę z posesji znikają drzewa. a nikt nie chce sadzić nowych w obawie przed późniejszymi kłopotami.. Tak to przysłużono się ochronie przyrody. Za parę lat będziemy mieć wszędzie bezdrzewne przestrzenie
grau46 / 31.175.34.* / 2014-07-01 23:43
Jesteśmy tylko niewolnikami tego durnego systemu.
Mój dom, moja działka, mój grunt, moje drzewo zasadzone moimi rękami za moje pieniądze
a tu jakaś wydra mi mówi, że mi nie wolno mi go wyciąć gdy już przestało mi być potrzebne lub mi wadzi ...

Co tu zmieniać. Tu trzeba wypalić to prawo do gołej ziemi i zacząć od nowa.
j3+2=j1 / 83.28.150.* / 2014-07-01 23:29
No nie tego nie wiedzialem zo W Polsce sa takie glupie przepisy ... kto je uchwala...???
ad1970 / 87.205.84.* / 2014-07-01 21:39
Pani Ewa Kopacz użala się nad insektami w martwym drzewie, uznając tym samym za słuszne pogrążenie na całe życie człowieka, co wyciął takie próchno, a jednocześnie sankcjonuje system rzeźni i mordowania setek tysięcy, milionów zwierząt. Jak każda żywa istota, nawet insekt, ma takie znaczenie to niech Pani walczy o życie i środowisko wszystkich, a nie, zajadając kotleta, o insekta, za wycięty pień którego człowieka pogrążą na 150 tys. zł.
ad1970 / 87.205.84.* / 2014-07-01 20:39
Tak Pani Kopacz, także pieniądz podatnika utrzymującego ten sejm, jest jak widać źródłem pożywienia dla wielu zwierząt i owadów, najczęściej bezmyślnych pasożytów mających tam siedlisko...
FK_ / 78.45.253.* / 2014-07-01 19:47
"Martwe drzewa są źródłem pożywienia i siedliskiem dla wielu zwierząt i owadów - podkreśliła (Marszałek Sejmu Ewa Kopacz) - drzewa nie, ale rece opadaja....
Czesi sa juz inteligentniejsi, bo potrafili wycofac sie z tego 'inteligentengo' prawa... a w PL? Chwila momen i do wiezien beda wsadzac.. ;)
humer / 89.229.4.* / 2014-07-01 19:36
I co z tym prawem w POlsce, że głupie? Aleszzz skont, wystarczy przeczytać to orzeczenie. To je taka głembia, że nicht teho nie zgłembii. A będą novele! Żebyś se nie myśłau.

Najnowsze wpisy