Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wydatki na badania i rozwój. Polska nie jest liderem w tej dziedzinie

Wydatki na badania i rozwój. Polska nie jest liderem w tej dziedzinie

Wyświetlaj:
jacko224 / 89.78.84.* / 2015-08-25 08:47
Oczekuję od Szydło pilnego przedstawienia programu naprawy
Łysy Obserwator / 178.235.204.* / 2015-08-24 21:37

Wydatki na badania i rozwój. Polska nie jest liderem w tej dziedzinie
Eksperci od siedmiu boleści. Przy obecnej strukturze polskiego przemysłu (będącej wynikiem przyjętej koncepcji balcerowiczowskiej transformacji) nikomu (z bardzo nielicznymi wyjątkami) nie są potrzebne polskie badania naukowe czy też prace badawczo-rozwojowe. Te różne programy typu "innowacyjna gospodarka" są generalnie fikcją, a pieniądze wydawane na nie to czyste marnotrawstwo i na ogół finansowanie różnych cwaniaków. Polscy naukowcy często prowadzą badania "naukowe" dotyczące tematów, które gdzie indziej są już wdrażane do praktyki przemysłowej.
To przemysł musi tworzyć zapotrzebowanie na innowacje, a jakie zapotrzebowanie mogą wytwarzać jednostki produkcyjne zagranicznych koncernów będące obecnie podstawę naszego przemysłu. Oni mają swoje centra naukowe i rozwojowe tyle, że nie w Polsce.
praktyk823 / 195.82.165.* / 2015-08-24 13:36
NCBiR daje pieniądze w postaci grantów uczelniom, naukowcy je "przejadają" dając w zamian sterty publikacji, zwykle mało wartych, ale w czasopismach punktowanych, bo liczą się "punkty i cytowania". Więc naukowiec i uczelnia "rosną w siłę" w rankingach cytowań, dostają nowe granty, i zużywają coraz więcej papieru na sprawozdania.... a wymiernego efektu, jak nie było, tak nie ma....
tran / 159.205.254.* / 2015-08-24 12:39
przecież nie ma polskiej firmy której by zależało na badaniach i rozwoju, firmy nie są polskie , a Polacy potrzebni im tylko jako tania siła robocza. Pan dziennikarz buja w obłokach i marzy - zejdź na ziemię i pokaz ja pseudopolitykom i innym złodziejom /władzy polskiej/
fsdfsdd / 109.125.209.* / 2015-08-23 21:36
Rządzący zrobili z Polski tanią siłę roboczą wykształconą po zęby. Na zachód Polak wyjedzie to nie ma problemu z pracą żadną, w Polsce jak pracę dostanie, to najwyżej w jakiejś montowni za pieniądze takie, że ledwo się utrzyma. Nie mówiąc, że np. nigdy w życiu za zarobione pieniądze nie będzie go stać by choć kupić nowe auto produkowane przez niego... To jest porażka całkowita. Produkujemy, ale dla bogatszego zachodu, a my klepiemy dalej biedę, i to coraz większą. Ja też myślę by wyjechać, mam dość bycia parobkiem. Tyle projektów mam różnych za sobą, mam się czym pochwalić, z pracą nie mam problemu, ale za jakie pieniądze? Czy ktoś, kto proponuje takie pieniądze myślał by za nie żyć? Wydaje mi się, że nie.
asasyn / 192.162.95.* / 2015-08-23 15:03
Badania jak wybory zostały sfałszowane przecież przodujemy w badaniach jak manipulować prawem i skutecznie się uchylać przed wyrokami a do tego jestesmy w czołówce badań jak umacniać wpływy kleru jednocześnie ciągle wznosząc okrzyki grozy o prześladowaniu
asdasdas / 178.42.252.* / 2015-08-23 13:14
Po rządach PO, wszystko trzeba będzie nadrabiać.
tech.elek / 46.145.219.* / 2015-08-23 12:32
PROPONUJE W+C BO DO TEGO NASI profesorowie ,,się nadają
Pad- / 83.24.0.* / 2015-08-22 22:46
Masz rację jezu12345, to co w Polsce się dzieje to jest skandal. W jakim normalnym kraju tytuł profesora nadaje prezydent ???!!! – żądzą klany profesorów, nieuków i lizusów, impotentów naukowych, którzy patrzą tylko na swoje przywileje. A nie interesuje ich rzeczywisty rozwój Polskiej nauki. Mam pytanie – jeżeli jesteśmy tak zapatrzeni w umiłowanego nam panującego Wujaszka Cza. Obamę – to dlaczego nie wprowadzimy w Polsce Amerykańskiego systemu kształcenia ???!!! . Tam państwo nie nadaje stopni ani tytułów – i w naukę ani badania naukowe państwo nie ingeruje. Zróbmy to samo w Polsce i w tedy nastąpi rzeczywisty rozwój.
jezu12345 / 83.4.18.* / 2015-08-22 19:52
w kraju w ktorym prof i tytuly dostaje sie za lizanie ()() oraz inne tego typu akcji nie ma szans na rozwoj... sam zrezygnowalem z dr-a jak tylko uslyszalem jak prof powiedzial ze napisze prace a on bedzie "autorem"... a pozniej bede mogl zostac dzieki temu dr-em... lepiej sp..c stad i za granica na swoje nazwisko pracowac... a nie jakiegos w 90% przypadkach lenictwa postubeckiego lub z rodziny ktory nic w zyciu nie osiagnal i nie osiagnie a jego wiedza w IT posiada juz 8 latek po miesiacu w googla na grupach dyskusyjnych...

Najnowsze wpisy