Forum Forum emerytalneOFE

wyliczenie emerytury

wyliczenie emerytury

Krzysiek50 / 2015-05-12 13:52
Poszukuję kogoś, kto mógłby wyliczyć moją emeryturę na nowych zasadach na podstawie moich danych tj podstaw wymiaru składek (należałem też do OFE). Proszę o pomoc w tej sprawie
Wyświetlaj:
wiwan / 2015-05-13 10:17
NIKT tego tak naprawdę nie zrobi, bo nawet zakładając (naiwnie), że obecny stan prawny będzie obowiązywał w dniu, kiedy złożysz wniosek emerytalny- nie znamy wprzód:
- danych makroekonomicznych, co wpływa głównie na stawki waloryzacji kapitału początkowego i składek
- sytuacji finansowo- inwestycyjnej, co wpływa na ostatecznie zgromadzone środki w OFE.
- sytuacji demograficznej- co wpływa na kształt corocznej tabeli dłuższego dalszego trwania życia.

W zakresie ZUS- dotychczasowe prognozy nie uwzględniały zeszłorocznego transferu 51,5% środków z OFE na subkonto w ZUS.

Nie wiem, czy zusowa http://www.mojaemerytura.zus.pl/
już to uwzględnia.
Na pewno środki ww zostały już zaksięgowane (bo marzec 2015 to był ostateczny termin) więc powinny być widoczne na pue ZUS.
Krzysiek50 / 2015-05-14 07:57
Nie chodziło o prognozę emerytury. Przechodzę na emeryturę w sierpniu b.r. i poszukuję kogoś, kto by w lipcu lub nawet w sierpniu obliczył moją emeryturę zupełnie od podstaw tak by otrzymać wyliczenie niezależne od wyliczenia ZUS w celu ich porównania.
wiwan / 2015-05-19 10:42
Tak bliski horyzont zdecydowanie upraszcza sprawę. Jeszcze bardziej uprości ją uzyskane do decyzji wyliczenie- bo będzie można zweryfikować każdy element osobno. Tj. kapitał początkowy. Jeśli na bieżąco nie weryfikował Pan odprowadzanych w każdym roku składek - np. porównując z RMUA trudno będzie zweryfikować nie tyle wyliczenie, co w ogóle prawidłowe zewidencjonowanie składek w kontekście rzeczywistych wynagrodzeń i rodzajów tytułów do ubezpieczenia po 1998 r.
Krzysiek50 / 2015-05-21 11:18
Wykaz wszystkich podstaw wymiaru składek dostarcza pracodawca. Sprawdzenie tego czy zus prawidłowo wyliczył składki z podstaw z rozdzieleniem na I i II Filar oraz je prawidłowo zwaloryzował jest sprawą czysto rachunkową. Wykaz transferów z OFE do zus przedstawiony przez zus można porównać z historią rachunku OFE gdzie wszystkie transfery są wykazywane na bieżąco.
Jedyną kwestią jest kto to może zrobić szybko ,bezbłędnie i za umiarkowaną cenę.

Najnowsze wpisy