Forum Forum podatkoweInne

wyliczenie ulgi abolicyjnej dwa kraje bez Polski

wyliczenie ulgi abolicyjnej dwa kraje bez Polski

klupio090 / 213.120.90.* / 2016-04-20 21:21
Witam moje pytanie dotyczy wyliczenia ulgi abolicyjne , w wypadku pracy tylko w dwóch różnych krajach z różnymi rodzajami umów :wyłączenia z progresją oraz odliczenia proporcjonalnego , bez żadnych dochodów w Polsce .
Chodzi mi konkretnie jak dokładnie wyliczyć wysokość ulgi abolicyjnej pracują w Holandii i Niemczech .
Powiedzmy że mam dwa przychody
1. Holandii zarobiłem 100 000 podatek zapłacony to 21 000 a
2 Niemczech 80 000 zł podatek zapłacony 14 000 zł .
Powiedzmy że te Kwoty przychodu są już przeliczone na złote, diety i koszty uzyskania przychodu odliczone .
Wiem że dochód nr 1 . z Holandii powiniem wykazać w PIT jako dochód do opodatkowania w Polsce , a dochód nr 2. do ustalenia stopy procentowej
Moje pytanie jak wyliczyć wysokość ulgi abolicyjnej .Zaznaczam nie miałem żadnego dochodu w Polsce .Wszedzie są przykłady własnie tylko z takim dochodem .

Mój doradca podatkowy namieszał mi w głowie zupełnie .Stwierdził ,że wyliczamy ulgę w ten sposób : od dochodu nr 1 z Holandii obliczamy podatek wg skali następnie odejmujemy podatek zapłacony i to co wyjdzie jest ulgą abolicyjną zapisujemy kwotę .następnie obliczamy podatek z uwzgledniem dochodu nr 2 z niemiec do ustalenia stopy % , i od tak tak obliczonego podatku odejmujemy zapamiętaną kwotę (ulgę obliczoną wcześniej ) .wiado ze zawsze będzie jakaś mała kwota do zapłacenia . Na moją logikę jednak nie jest to zrównanie metod .

Najnowsze wpisy