Forum Forum prawneZmiany w prawie

Wymeldunek jakie prawo?

Wymeldunek jakie prawo?

Dakota / 195.13.38.* / 2007-12-06 17:17
Moj syn przebywający za granicą wysłałł pismo do Urzędu Miasta o wymeldowanie, wymeldowania z pobytu stałgo dokonano. Ja sie z tym nie zgadzam czy mam prawo zastrzec aby,ten wymeldunek był ważny na rok. Bo syn tez nie chce na okres stały , lecz tymczasowy.
Wyświetlaj:
skurczpoliczka / 212.76.37.* / 2007-12-30 06:15
a po co chciał się wymeldować ?
ConrPL / 85.89.162.* / 2007-12-31 00:47
Wyjechał i tyle. Pytanie powinno brzmieć, po co Dakota chce "wymeldowania chwilowego". Pewnie, żeby zmniejszyć szansę na trwałą emigrację syna.
Tommmy / 141.129.1.* / 2007-12-28 09:27
Poltora roku temu wyjechalem z kraju i do dzis dnia sie nie wymeldowalem. Czy powinienem to zrobic teraz, jakie groza mi konsekwencje. Szczegolnie interesuje mnie czy Skarbowka bedzie chciala ode mnie zeznanie podatkowe bo ja nie zamierzam go skladac gdyz w roku 2007 nie uzyskiwalem dochodow w Polsce.
Michal Bed. / 84.40.204.* / 2007-12-27 23:03
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po powrocie do Polski syn zameldowal sie ponownie. Zreszta Yogo bardzo ladnie wyjasnil problem.
Yogo / 82.143.135.* / 2007-12-11 19:49
Napisal aby go wymeldowali to został wymeldowany. Po pierwsze nie ma Pan/Pani legitymacji do występowania w imieniu syna. Syn albo powinien, samodzielnie skontaktować się z magistratem albo przesłać dla pani pełnomocnictwo. Oczywiście zakładam, że syn jest pełnoletni. Ponieważ jeśli tylko uczęszcza do szkoły za granicą i jest niepełnoletni ma pani przedstawicielstwo ustawowe. Osoba, która opuszcza miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące, jest obowiązana wymeldować się w organie gminy, właściwym ze względu na dotychczasowe miejsce jej pobytu, najpóźniej w dniu opuszczenia tego miejsca. Z tego punktu widzenia pani syn postąpił słusznie. Jeżeli chodzi o zameldowanie. To w momencie powrotu syn będzie mógł wystąpić o zameldowanie.
Może się też zgodnie z Pani/Pana wolą zameldować na pobyt czasowy - czyli trwający do 3 mcy. Po tym okresie będzie musiał wystąpić o zameldowanie na pobyt stały. Osoba zameldowana na pobyt czasowy i przebywająca w tej samej miejscowości nieprzerwanie dłużej niż 3 miesiące jest obowiązana zameldować się na pobyt stały, chyba że zachodzą okoliczności wskazujące na to, iż pobyt ten nie utracił charakteru pobytu czasowego.

Z powazaniem
mari888 / 83.175.191.* / 2007-12-29 09:37
Widzę panie Yogo że jest Pan biegły w tych sprawach. Mam pytanie: zamierzam wynająć mieszkanie na dłużej, nie chcę się jednak zgodzić aby lokatorzy się w nim zameldowali na stałe, bo później mogą być kłopoty z tego tytułu. Umowa oczywiście będzie, podatki beda płacone ale nie godzę się na zameldowanie. Czy lokatorzy mogą wziąć umowę i pójść do magistratu i zostaną zameldowani, pomimo braku mojej zgody??
Nowy Rok / 2007-12-30 16:41 / Bywalec forum
nie,nie moga sie zameldowac bez zgody wlasciciela lokalu.Natomiast trzeba wynajem uwzglednic w zeznaniu podatkowym,a wowczas moga sprawdzic/zazadac okazania meldunku. /pranie pieniedzy/
Wielu ludzi zawiera takie umowy i bez meldunku i bez skarbowki.Niestety ma to ta wade,ze jesli lokatorzy beda halasliwi albo sasiedzi niezyczliwi ,to napisza donos i wtedy bedzie niedobrze,zwlaszcza ze skarbowka.trzeba sie dobrze zastanowic zanim sie kogos wpusci do domu.nie tak latwo pozbyc sie lokatora,nawet jesli przestanie placic.I nie mozna tego zrobic ani zazadac w dowolnym momencie.Prawo obecnie sprzyja lokatorom,nie wlascicielom.
plonker / 2008-02-05 16:16 / Bywalec forum
Niestety PL to głupi i biurokratyczny kraj. Po cholere komuś meldunek? To jest pozostałosć z PRLu. Ja nigdzie nie jestem zameldowany a jak komus w urzedzie czy banku sie nie podoba to im mówie żeby mnie w d.... pocałowali.

Najnowsze wpisy