Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Wynajem domu - za ile i komu?

Wynajem domu - za ile i komu?

88Karol88 / 83.238.143.* / 2016-07-05 18:29
Witam, zastanawiam się nad wynajęciem domu we Wrocławiu, w dobrej lokalizacji, 8 km od centrum, niedaleko zjazdu na AOW, A4, bielany. Dom ma 160 m2, salon, kuchnię z jadalnią, 2 łazienki, 3 pokoje, podwórko, jest w pełni urządzony, wszystko jest nowe. Zastanawiam się nad ceną wynajmu i nad tym, czy jest popyt na tego typu obiekty? Kto głównie wynajmuje domy, czy są to osoby prywatne-rodziny, czy też może firmy?
Wyświetlaj:
Maciek Prościak / 37.248.120.* / 2018-07-19 16:50
Nie wyobrażam sobie najmu nieruchomości, bez wsparcia aplikacją do zarządzania najmem Rentumi. Jej funkcje to: zarządzanie lokatorami, mieszkaniami, przejrzyste rozliczenia, płatności online, fachowcy pod ręką, stany liczników oraz wyposażenia a także wiele wiele innych. Polecam sprawdzić: https://rentumi.pl
Anka485784 / 89.64.23.* / 2016-07-10 16:43
Własnych doświadczeń nie mam, ale z tego co od mojej rodziny słyszałam:
- najbezpieczniej jest wynająć rodzinie - ani studenci ani firma dbać nie będą tak jak rodzina z dziećmi;
- odwrotnie: na studentach lub firmie zarobisz więcej niż na rodzinie;
- lepiej żeby dom stał pusty niż żeby miał złych najemców, bo tacy potrafią zrobić niewyobrażalnie dużo szkód;
- wszystkie media od razu zapisz na najemców;
- ciężko mi się wypowiedzieć co do popytu w Twojej okolicy - u nas dom potrafił stać pusty pół roku, bo nie było chętnych lub ci co byli byli mało wiarygodni, ale jak się znalazła porządna rodzina to mieszka 4 lata i problemów nie robi. Warto poczekać.

Najnowsze wpisy