Forum Forum finansoweInne

Wypłata pieniędzy z konta bez użycia karty

Wypłata pieniędzy z konta bez użycia karty

AbeLinc / 31.134.56.* / 2014-10-28 20:55
Witam.

Straciłem swoją kartę płatniczą, obecnie czekam na wydanie nowej, a potrzebuje dostać się do środków na koncie. Sęk w tym, że bank, w którym mam konto posiada tylko cztery placówki, w których można wypłacać hajs za okazaniem dowodu, i to daleko daaaaaleko ode mnie... Dlatego chciałem się was poradzić czy istnieją jakieś sposoby na wypłacenie w takiej sytuacji pieniędzy? Usługa HalCash jak na razie jest dostępna tylko dla klientów biznesowych. Słyszałem też o takiej funkcji w Euronecie jak Przekaz Bankomatowy - przelewamy pieniądze z naszego konta tak jakby do systemu Euronet, a osoba której numer tel. wskażemy przy nadawaniu takiego przelewu, może sobie je wypłacić w bankomacie Euronetu bez użycia karty - wykorzystując dane, które otrzyma na swój telefon. Pytałem o to na infolinii Euro, ale tam mało kto co wie na ten temat... Będę wdzięczny za pomoc.
Wyświetlaj:
wiwan / 2014-10-29 09:30
Dokonać przelewu na inne konto za pomocą innego kanału dostępu (telefon,internet) jeśli takowy został zdefiniowany dla konta, do którego wydano tę kartę.

Przekaz bankowy umożliwia owszem wypłatę z bankomatu bez użycia karty, przy użyciu danych z otrzymanego SMS-u.
Tyle, że jak wyżej wymaga to 'nadania' tej kwoty odbiorcy (tu jak rozumiem samemu sobie), a więc użycia któregoś z ww kanałów dostępu lub wizyty w placówce.
AbeLinc / 31.134.56.* / 2014-10-31 12:22
Niestety mój bank nie oferuje takiej możliwości, ale słyszałem, że w przypadku przekazu bankomatowego Euronetu, można to zrobić za pomocą specjalnego kuponu. I ponoć można zakupić taki kupon w kiosku, albo w automatach Euronetu. Jeśli ktoś wie jak to wygląda to będę wdzięczny za pomoc, bo na infolinii mają o tym kiepskie pojęcie.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: