Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC

wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC

kowwal / 2011-05-31 15:45
witam,
jak powinno wyglądać wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC? kupiłem samochód od poprzedniego właściciela z ubezpieczeniem ale wolałbym je sobie zmienić.
Wyświetlaj:
joakimbr / 79.175.197.* / 2016-11-05 16:27
Wypowiedzenie umowy OC nie jest trudne. Ja teraz jestem w PZU i zastanwiałem się nad wypowiedzeniem ale zaproponowali mi tak dobre warunki, że wolałem zostać
Kercz / 2015-01-08 19:44
Witam, mam taką sprawę. Otóż mam ubezpieczony samochód w firmie ubezpieczeniowej X (z powodu poufności nie podam pełnej nazwy). Płacę dość wysoką ratę na kwartał. Rozmawiałem z konsultantką biura ubezpieczeń firmy Y. Konsultantka widziała całą umowę i mówiła, że mogę bez problemowo złożyć wypowiedzenie firmie X i przenieść się do firmy Y. W biurze firmy X powiedzieli mi, że nie mogę złożyć wypowiedzenia i muszę pozostać do końca umowy. Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda. Proszę o szybką odpowiedź za co byłbym niezmiernie wdzięczny.
Dziękuję i pozdrawiam :)
Harrypol / 79.189.119.* / 2013-11-26 20:03
Na podstawie obowiązujących przepisów możesz wypowiedzieć polisę w każdej chwili po zakupie samochodu, ale należy też pamiętać że w przypadku kupienia samochodu i braku wypowiedzenia polisa wygasa z dniem jej końca i nie wznawia się automatycznie!
MISIA A / 91.208.10.* / 2011-06-04 11:30
Musisz się wybrać z dokumentem zakupu i otrzymana polisą do firmy, która wystawiła dokument i wypowiedzieć umowę ubezpieczenia z art. 31 jako nowonabywca. Oczywiście pod warunkiem, że od zakupu nie minęło 30 dni. Jesli już minęło - wypowiadasz umowe z art. 28.

Najnowsze wpisy