Forum Forum finansoweKredyty

Wysoki kurs franka. To nie koniec propozycji dla zadłużonych

Wysoki kurs franka. To nie koniec propozycji dla zadłużonych

Wyświetlaj:
mściwy / 31.175.196.* / 2015-03-11 11:35
Składać zawiadomienia do prokuratury , pobieranie rat na podstawie niedozwolonych klauzul to kradzież ,nagrywać wszystkie rozmowy z banksterami - to obrona konieczna, wyzamykać Rory i karty, zabrać oszczędności, wynajmować wyspecjalizowane kancelarie w walce z bankami a nie podstawionych patałachów przez PO( sprawa getin banku)
iri z gd / 89.71.186.* / 2015-03-10 08:03
To nie były kredyty we frankach tylko w ZŁOTYCH !!!
A banki sobie je indeksowały do franków, (wiedząc dobrze że za kilka lat indeksacja przyniesie im krociowe zyski!
A i tak przynosiła bo pożyczali coś czego nie mieli czyli wiirtualne franki!
Celina10000 / 31.179.221.* / 2015-02-17 14:29
Już wystarczy tego zastępczego temu i kosztów różnych posiedzeń. Frankowicze przez wiele lat płacili bardzo niskie raty w porównaniu z złotówkowiczami. Kredyt bierze się w walucie w której otrzymuje się wynagrodzenie. W kraju są ważniejsze problemy do rozwiązania. Jak się chciało mieć wille, apartamenty + luksusowe meble, samochody itp. - to trzeba płacić.
Jasiu_j23 / 95.49.247.* / 2015-03-10 16:42
rozumiem, robisz w Banku i boisz się o robotę ...
maciek754 / 31.11.132.* / 2015-02-17 22:29
Ja chciałem mieć zwykłe mieszkanie i tak jak wielu moich znajomych, tylko w CHF mogliśmy wziąć kredyty, bo wymagania były niższe. Zanim powtórzysz rządową propagandę o bogaczach biorących te kredyty, najpierw popytaj ludzi.
Jacorrbb / 87.206.166.* / 2015-02-10 13:00
Przewalutują na płn., okaże się że gospodarka słaba inflacja wysoka i trzeba podniść stopy w płn. I znów będą płacić.kredyciaże są za młodzi żeby pamiętać początek lat 90 tych w Polsce.zapłacą za swoją niewiedzę ponownie.
kaziu49 / 178.37.116.* / 2015-02-09 11:35
ludzie to są drukowane pięniądze w złotówkach w sposób wirtualny bez pokrycia we frankach -zatem tych pieniędzy nie ma,niech sobie tam latają w niebie do u. śmierci. .należy anulować wszelkie kredyty a banki uznać za pralnie brudnych pieniędzy i solidnie ukarać.
OSCARTE / 77.100.196.* / 2015-02-09 00:03
SPOKOJNIE KOCHANI! pan SZCZUREK jak i jego kolezki z bankowosci dbaja o swoje wplywy.. to zrozumiale.. nas jest ok 950 ty wg BIK z rodzinami ponad 3 mln! oprocz pozwow niech kazdy rozwazy UPADLOSC KONSUMENCKA po 3 latach mozna zaczac od nowa.. nie strace calego zycia na lichwe dla cwaniaczkow.. a i wybory juz niedlugo.. w tej sytuacji go..no mnie obchodza preferencje osobiste ( choc szczerze piszac zawsze wybieralem PO ) teraz mam troszczyc sie o swoja rodzine i moich bliskich.. albo PO wymysli normalna propozycje PRZED wyborami i wdrozy ja w zycie albo niech szukaja sobie innych posad! jest pewne ze to frankowcy zdecyduja kto wygra wybory.. na h..j mi taki rzad ktory ma w du..ie 3 mln ludzi?? mam zdychac albo z dziecmi nad rzeke isc?? o nie lichwiarze.. uczciwie placilem 7 lat.. teraz mam jeszcze 200 proc dlugu a wy pie..cie ciagle o liborach albo spreedach? buchaaaa i myslicie ze ze to przejdzie? moze nie jestem bystry.. moze naiwny.. moze nie czulem az takiego zagrozenia.. ale nie musze sie znac na wszystkim,, jedno wiem,, zawsze bylem uczciwy! pytam gdzie byla komisja nadzzory finasowego ?? ze pozwalali na lewo i prawo rozdawac pseudo bankowe produkty?? teraz mam sam ponosic konsekwencje?? w zyciu!
kitka mała / 193.25.2.* / 2015-02-08 22:30
jak franek wysoko to będą przewalutowywać....
DZIĘKI CI ZBP
(przemianuj się uczciwie na ZBŻ).
poza tym, bo co to znaczy kredyt niezabezpieczony - czyli taki, ktory nie ma pokrycia w nieruchomości - w stanach kredyt jest do wartości zabezpieczenia, a w Polsce będą się dzielić po połowie... następny pomysł psu spod ogona.
GNB / 178.43.218.* / 2015-02-08 22:16
Skończmy z fikcją i głupotą. Muszą odejść natychmiast autorzy BEZPRAWIA W SEKTORZE FINANSOWYM . DRAMATY ,PRZEMOC I ZNIEWOLENIE EKONOMICZNE POLSKICH RODZIN , WYMAGA NATYCHMIASTOWEJ INTERWENCJI PANI PREMIER . LUDZI,MĄDRYCH,PATRIOTÓW,UCZCIWYCH W POLSCE NIE BRAKUJE. ROZPACZENI OBYWATELE SZUKAJĄ POMOCY W WALCE Z OKUPANTAMI.
Marosz / 77.223.235.* / 2015-02-08 19:52
Ja mam pytanie. Czy ktoś kogoś zmuszał do wzięcia kredytu we frankach? Dopóki frank stał w miarę nisko było dobrze. Teraz jest źle. Ludzie stuknijcie się w głowę. Ja mam kredyt w złotówkach i od początku byłem dywany. To jest problem tych którzy wzięli kredyt we frankach i tylko ich a nie rządu. Ja będę czuł się mega skrzywdzić jeśli wam pomogą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
maciek754 / 31.11.132.* / 2015-02-17 22:38
A właśnie że zmuszał. Ja nie byłem na tyle bogaty, aby kredyt 280 tys zł (50% nieruchomości) wziąć w złotówkach, ale we frankach oferty na tą samą kwotę dostałem od 5 banków (w większości tych samych, które w złotych uznawały mnie za niewypłacalnego). To jest ten przekręt, bo przy udzielaniu tego kredytu nikt nigdy nie widział CHF, tylko przeliczał na ich równowartość, a ban na różnicy kursowej od momentu jak wziąłem kredyt, już swoje dawno zarobił.
wwwwolf / 62.233.230.* / 2015-02-08 20:48
Nie nikt nie zmuszal, ale Ciebie ktos powinien zmusic zebys wreszcie sprobowal zrozumiec o co chodzi. Niby k...a na czym ma polegac wg Ciebie pomoc rzadu ? Na wzieciu dofinansowania zlotowkowym i daniu go frankowym ? Na wzieciu to co gornikom i rolinikom i c..j wie komu jeszcze i dania go frankowiczom ? Wogole na pomocy finansowej frankowiczom ??? Oni wogole nie prosza o kase od rzadu chlopie, chodzi tylko i wylacznie o repektowanie prawa przez banki... Zrozumiesz to jak Ciebie cos podobnego spotka i WIBOR (wymyslony zeby dmac zlotowych) skoczy Ci do 10% bo tego nikt nie broni...
kim77709 / 89.69.154.* / 2015-02-08 18:30
Pietraszkiewicz to typowa zakłamana, pazerna banksterska świnia a te propozycje jakubiaka niech sobie wsadzą tam gdzie światło nie dochodzi.
esto / 91.189.219.* / 2015-02-08 16:46
Gdyby ten przekręt byl na małą skale to juz by KNF, prokuratura i media krzyczały, jaki to toksyczny produkt, jak np. polisolokaty. A że dotyczy kilkuset tysięcy osób, poprzedniej KNF, którą do tego dopuściła, prezesów banków, którzy naciskali, żeby te kredyty wciskać ludziom, dotyczy ogromnych kwot to wszystkie instytucje kontroli udają, ze problemu nie ma, i że wszystko jest legalnie. To skandal w państwie prawa będącym czlonkuem Unii. Powinien to rozstrzygnąć Strassburg. A ekipa rządzących do wymiany w całości.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ebikl / 91.189.219.* / 2015-02-08 16:39
Ta instytucja ZBP jest niepotrzebna. Wystarczy NBP. Powstała tylko po to, żeby stać na straży interesow banków, skoro pan Pietraszkiewicz nie wie, ze w umowach sa nielegalne klauzule, nie slyszal o wyroku przeciw Millenium, przeciw m Bankowi, który poległ w sądzie to moze trzeba mu wyslac pismo z tymi werdyktami, niech się ustosunkuje. A skoro taki niezorientowany to co robi na tym stanowisku i kto go obsadził? To ZBP obstawione swoimi, żeby nie ruszyć banków. A gdzie jest teraz KNF? Skoro tyle sie mówi o nielegalności umów to czemu tego nie badają? A UOKIK? Dostal od pani premier kasę na badanie umow. Czy umknie ich uwadze nielegalność klauzul? Po co są te instytucje??? W Islandii zrobili rewolucję, obalili rząd ktory chcial, żeby mieszkańcy spłacali dług państwa. A u nas instytucje przymykają oczy na łamanie prawa w umowach?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ponownie okradziony / 31.61.131.* / 2015-02-08 15:41
Przejaw "wsparcia" banku, bank na literę M wysłał do mnie wczoraj informacje o 30% PODWYŻCE miesięcznej składki na"dobrowolne" ubezpieczenie na życie kredytobiorców licząc kredyt po kursie UWAGA 4,51 za CHF!!!
walt / 212.67.135.* / 2015-02-08 14:17
W swym 40 minutowym wystąpieniu, ilustrowanym wyświetlaną na ekranie prezentacją, prezes Pietraszkiewicz stwierdził m.in. Pojawiają się informacje, że umowa kredytu walutowego jest niezgodna z prawem . Otóż pragnę powiedzieć państwu, że wszystkie kontrole jakie zostały wykonane w ostatnich kilkunastu latach od 2001 roku i wszystkie orzeczenia sądowe, jakie są nam znane, nie kwestionują legalności umów.
Tymczasem:
Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, XVII Wydział Ochrony Konkurencji i Konsumentów na rozprawie sprawy z powództwa Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeciwko Bankowi Millennium Spółce Akcyjnej w Warszawie o uznanie postanowień wzorca umowy za niedozwolone.
I. Uznaje za niedozwolone i zakazuje wykorzystywania w obrocie z konsumentami Bankowi Millennium Spółce Akcyjnej w Warszawie postanowień wzorca umowy o treści:
a) „Kredyt jest indeksowany do CHF/USD/EUR, po przeliczeniu wypłaconej kwoty zgodnie z kursem kupna CHF/USD/EUR według Tabeli Kursów Walut Obcych obowiązującej w Banku Millennium w dniu uruchomienia kredytu lub transzy.”…
Panie Prezesie Związku Banków Polskich!
Nie uwierzę, iż jest Pan aż tak niekompetentny, że nie wiedział Pan o prawomocnym wyroku Sądu wydanym w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej z powództwa Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w dniu 14 grudnia 2010 wobec jednego z największych banków, uznającym kluczowe klauzule umów tzw. kredytów walutowych tegoż banku za niedozwolone i zakazującym bankowi ich stosowania w obrocie z konsumentami.
Banki winny działać w – jak sam Pan to ujął – „ekstra reżimie prawnym, podatkowym i ostrożnościowym”. Banki są instytucjami zaufania publicznego, działającymi na mocy koncesji Rzeczpospolitej Polskiej i pod kontrolą jej organów.
Bank Millenium wyroku sądu RP od ponad 4 lat nie wykonuje i zakazane mu klauzule w obrotach z klientami stosuje do dzisiaj – w kilkudziesięciu tysiącach umów. Między innymi dzięki Panu.
kioto / 91.189.219.* / 2015-02-08 14:10
Jeśli KNF nie wprowadzi przewalutowania po kursie z dnia podpisania umowy warto dołączyć do pozwu zbiorowego. Banki boją się tego rozwiązania, stad zatrudniają na forach osoby do z zamieszczania zjadliwych komentarzy o frankowiczach. Nie dajcie się zbić z tropu. Banki wiedzą, ze będą musiały wypłacić ogromne sumy, stad nie przebierają w środkach, żeby ludzi zniechęcić. Tylko konsolidacja i wspolne działanie. Dlaczego nie są prowadzone konsultacje społeczne z kredytobiorcami? Mówi się o nas bez nas? Odwraca uwagę od nielegalności umów? W grę wchodzą duże sumy. Na szczęście sądy juz rozstrzygają na korzyść kredytobiorców. A banki.... Coraz agresywnej się reklamują ostatnio. Dzialajcie. Jeśli KNF wprowadzi jakieś korzystne rozwiązanie zawsze można się wycofać z pozwu. Koszt to kilkaset złotych. Warto!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: