Forum Forum inwestycyjneFundusze

Wysoki zysk i duże ryzyko. Oto, co sądzimy o funduszach inwestycyjnych

Wysoki zysk i duże ryzyko. Oto, co sądzimy o funduszach inwestycyjnych

Wyświetlaj:
anna10 / 85.222.31.* / 2015-06-03 16:39
Można być bardzo wyedukowanym i liczyć na fachowców, aż do czasu gdy firma Goldman Sachs znowu zagra na opcjach i spadkach na naszej giełdzie. I znowu przyjdą same straty. Uważam też, że treść filmu "Wilk z Wall Street" była bardzo pouczająca dla tych, którzy liczą na doradców i fachowców.
Adam_K / 91.200.70.* / 2015-05-06 15:48
racja w tym, że za bardzo nie alternatywy obecnie. Z drugiej strony uważam, że warto skupić sie na zarabianiu na tym co się umie najlepiej, a nadwyżki mądrze lokować i powierzyć komuś kto sie na tym zna. Jedyne co, to nie bardzo wierzę korporacjom ... pracowałem w kilku i wiem, że interes klienta jest far far away ... :) ja znalazłem sobie małą poznańską firmę i korzystam z ich analiz i pośrednictwa na funduszach, zero dodatkowyc opłat. Dla chętnych https://www.f-trust.pl/
Heh / 89.188.222.* / 2015-05-06 12:12
Fundusz zawsze pobiera opłatę ( za wyjątkiem tych bez zarządzania, opartych na wskaźnikach giełdowych ). Jeżeli wypracuje zysk to powiększa się kwota od której nalicza procent, jeżeli ma stratę nalicza procent od kapitału pierwotnego ( to trzeba sprawdzić ). Ma więc gdzieś czy dobrze pracuje czy nie. To taka ściema dla maluczkich wytworzona w Stanach w latach 70-80 przez pomyłkę w ustawie. Przypominam, że w długich okresach 50-80 lat wzrosty funduszy i giełd z uwzględnieniem inflacji i deflacji są zerowe. Lub minimalnie przekraczają w całym okresie 5 %.
prosto w oczy / 83.5.109.* / 2015-05-06 10:33
Ostatnie zdanie artykułu jest najbardziej przekonywujące. Każdy leszcz/dawca kapitału może być lokomotywą polskiej gospodarki i ta patriotyczna postawa powinna się upowszechnić by łatwiej było złupić naiwnych.

Przypomnę że większość funduszy akcyjnych (jak i sama GPW) nie wyrównała jeszcze poziomu z lipca 2007 roku i nic na to nie wskazuje by ten poziom osiągnąć do lipca 2017 r.
Jaki więc "horyzont" inwestycyjny należy przyjąć inwestując w fundusze akcji? 20 lat, by osiągnąć zysk na poziomie lokaty bankowej? To po jaką cholerę to ryzyko?
Kto będzie kupował akcje? - Kowalski który ma kredyt frankowy na karku i sam ledwo zipie?
Rudy zlikwidował największego inwestora giełdowego w kraju (OFE) i marazm będzie na GPW jeszcze przez wiele lat, gdy zachodnie giełdy dawno temu przeskoczyły poziomy z 2007 roku.
Gość110 / 89.76.10.* / 2015-05-06 20:38
Na rynku są fundusze które dają możliwość lokowanie na innych rynkach takich jak USA, Europa itp. Tam wyniki są już inne...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy