Forum Forum prawnePracy

Wysokość chorobowego na ZUSie, po ustaniu umowy o pracę 1/2etatu

Wysokość chorobowego na ZUSie, po ustaniu umowy o pracę 1/2etatu

yhdggdhgdg / 78.88.133.* / 2014-06-05 09:09
Witam, chciałbym się dowiedzieć ile wynosi zasiłek chorobowy na zusie, po wygasnieciu umowy o pracę na 1/2 etatu. Zatrudniony byłem od 10.04.2014 do 30.06.2014 na umowę o pracę z płacą brutto 840zł, jedak że w ubiegły piątek tj, 30.05.2014 dostałem wypowiedzenie umowy z zachowaniem jednotygodniowego okresu wypowiedzenia do 7.06.2014. Chciałbym się dowiedzieć ile zus będzie mi wypłacał zasiłku z takiej umowy na pół etatu, proszę o pomoc w tej sprawie.
Wyświetlaj:
hjhdfdsgfsgfsd / 78.88.133.* / 2014-06-06 08:23
Tak umowa była umową próbną która konczyła się, 30,06,2014, jednak dostaliśmy ok 10 osób wypowiedzenie 30,05.2014, wyjaśniono nam że zabrano z naszego oddziału rozlew piwa do butelki i muszą zredukować etaty. Zwolnienie lekarskie które teraz mam jest od 4,06 do 7,06 czyli do dnia w który mam na wypowiedzeniu. Teraz poprostu nie wiem czy chorować dalej, tzn wziaść zwolnienie dalej od 8,06 i zanieść do zusu czy sobie odpuścic bo kilka osób które z którymi rozmawiałem mówiło mi że z takiej umowy nie bede miał na zusie wiecej niż ok 400zł na ręke, chciałbym wiedziec ile moge się spodziewać zasiłku na ręke, tak mniej wiecej czy tyle co mówili mi znajomi czy więcej. Na umowie wynagrodzenie mam wpisane 840 brutto.
szklarek / 2014-06-06 08:52
1. No więc okres wypowiedzenia jest prawidłowy.

2. Jeśli niezdolność do pracy trwa nadal i uzyska Pan kontynuację zwolnienia to dlaczego nie korzystać z niego ? Zawsze to jakieś pieniądze i staż (okres nieskładkowy) na potrzeby emerytalno-rentowe.

3. Przy 840 zł nie tyle na umowie, co już faktycznie wypłacanych do maja włącznie zasiłek wynosiłby około:
19,30 zł brutto dziennie (zwykłe zwolnienie 80%).

Za pełny miesiąc kalendarzowy liczący 31 dni dałoby to około 537 zł netto.

Około, bo bez bawienia się w zaokrąglenia podstawy i zaliczki PIT.

4. Okoliczności zwolnienia wskazują, że jeśli pracodawca składając Wam wypowiedzenia zatrudniał przynajmniej 20 osób- to zobowiązany jest do wypłaty odprawy pracowniczej. W Pana przypadku w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia.
jaroo18 / 2014-06-06 09:00
Ok rozumiem już wszystko, tylko jedno pytanko jeszcze, u nas na firmie pracuje około 200 osób, na moim dziale na którym pracowałem pracowało ok 40 osób, czy żeby dostać tą odprawę pracowniczą musi być zwolniona jakaś określona ilość osób czy poprostu tak jak Pan napisał, że wystarczy że zakład zatrudniał przynajmniej 20 osób to już jest zobowiązany do wypłaty tej odprawy?
szklarek / 2014-06-06 09:08
Liczy się 'wielkość' pracodawcy, a nie działu.

Liczba osób zwolnionych, jeśli jest duża to kwalifikuje takie zwolnienie jako grupowe, a to- poza odprawami rodzi inne obowiązki dla pracodawcy takie jak konsultacje z ZZ, zawiadamianie PUP itp.
Jeśli liczba zwalnianych jest mała- są to zwolnienia indywidualne, ale również z odprawami.

Różnica z punktu widzenia pojedynczego pracownika jest taka, że w przypadku zw. indywidualnego żaden powód zwolnienia nie może leżeć po stronie owego pracownika. Przy zw. grupowych może być on 'współwinny'.

W Pana sytuacji jest to zw. indywidualne.

Więcej:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zwolnienia;grupowe;takie;warunki;musi;spelnic;pracodawca,155,0,1126299.html
jaroo18 / 2014-06-06 09:10
Ok wiem już wszystko, serdecznie dziękuje Panu za pomoc, pozdrawiam i życzę miłego dnia.
szklarek / 2014-06-05 10:37
Rozumiem, że umowa miała status umowy próbnej/na okres próby. Bo jeśli była umową na czas określony to takie wypowiedzenie jest nieprawne.

Żeby mieć prawo do zasiłku chorobowego po ustaniu zatrudnienia niezdolność co do zasady musi powstać w czasie jego trwania. Prawo do zasiłku z tyt. niezdolności powstałej po ustaniu ubezpieczenia wymaga spełnienia ścisłych warunków. Nie pisze nic Pan o obecnej niezdolności.

Różnica w zasiłku po ustaniu ubezpieczenia w stosunku do zasiłku 'normalnego' jest taka, że jego podstawa po ustaniu ubezpieczenia jest ograniczona do krajowego przeciętnego wynagrodzenia, które obecnie wynosi .3 895,31 zł. W Pana przypadku zasiłek będzie więc identyczny jak w czasie umowy.

Najnowsze wpisy