Forum Spółki giełdowe EuCO SA w restrukturyzacji

Wyższa rekomendacja dla EuCO od DM BZ WBK

Wyższa rekomendacja dla EuCO od DM BZ WBK

Money.pl / 2014-07-29 20:02
Komentarze do wiadomości: Wyższa rekomendacja dla EuCO od DM BZ WBK.
Wyświetlaj:
turner / 128.204.203.* / 2014-08-07 22:45
Dołączyło do portfela, zobaczymy co to warte.
PP100 / 89.230.197.* / 2014-08-01 14:23
W pierwszej chwili myślałem, że przesadzili z tą rekomendacją, ale sam postanowiłem wycenić tą spółkę i faktycznie przy założeniu 10% wzrostu zysku co roku (co myślę, że i tak jest to z mojej strony zachowawcze) metodą dcf cena wychodzi ok. 32 zł. Spółka obecnie rośnie ok. 25 % rocznie i myślę ,że to tempo powinno sie utrzymać przez 2-3 lata później będzie trudniej. Branża dochodzenia odszkodowań jest dzisiaj mniej więcej w miejscu w jakim był sektor windykacji w Polsce ok.5-7 lat temu, także potencjał jest ogromny. Do tego branża jest prawie w ogóle niewrażliwa na cykle koniunkturalne. I jeszcze jedno spólka ma politykę dywidendową, zakładajaca wypłacanie od 25 do 50% zysku netto.Przy obecnej wycenie jest to stopa div 2,5%-5%, a przy zakładanym wzroście powinno to być od 5,3% do ok.10,6 % za jakieś 3-4 lata. Dodam że stopę wolną od ryzyka przjąłem 4%. Jeśli chodzi o metodę porównawczą to proszę zobaczyć przy jakiej C/z notowane jest votum, a są to spólki o podobny biznesie, a nawet euco rozwija się silniej, także wnioski same się nasuwają.
krasomir / 37.221.162.* / 2014-08-11 23:19
Przecież ani Euco ani Votum nie mają żadnych realnych konkurentów w Polsce. Reszta to małe firmy prywatne plus parę większych podmiotów ale o nieporównywalnie mniejszym zasięgu niż obie spółki. Pytanie tylko ile jeszcze jest miejsca dla tych dwóch molochów.
dax, ftse, gpw / 109.163.234.* / 2014-08-02 19:30
"Branża dochodzenia odszkodowań jest dzisiaj mniej więcej w miejscu w jakim był sektor windykacji w Polsce ok.5-7 lat temu, także potencjał jest ogromny"

Jeżeli uda im się osiągnąć taki pułap jak np. KRUK - to te ponad 30 PLN jest myślę realne.
zm000 / 195.228.45.* / 2014-07-29 20:03
Nie tylko EUCO bo wszsytkie tego typu firmy się świetnie rozwijają. Tylko mało który inwestor się tym sektorem interesuje, a poza tym brak tym firmom jakiegoś spektakularnego sukcesu, zeby szerzej zaistnieć w świadomości ludzi. Chociaż to tylko kwestia czasu jak EUCO wypracuje w Rumunii pozycję podobną jak w Polsce, bo ja tam wielkiej konkurencji nie dostrzegam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy