Forum Forum podatkoweOdliczenia

Z czego sie mozna rozliczyc?

Z czego sie mozna rozliczyc?

nika875 / 2017-03-15 14:54
Witam mam kilka pytan ,dziekuje od razu za odp licze na wyrozumialosc
1)Budujemy sie z mezem w tym roku czy jest mozliwosc rozliczenia sie za materialy budowlane jakie warunki sa?
2) tesciowa z tesciem rozliczaja sie razem czy moga jakos rozliczyc sie na cos zeby uzyskac zwrot-internet odpada kiedys sie juz rozliczali,o co chodzi z tym rozliczeniem ze skl zdrowonych i solecznych bo cos wyczytalam i to IKZE? maja po 50lat
3)ulga za dojazdy do pracy dobrze rozumiem ze trzeba miec bilety imienne? czy moze byc paliwo bo tez o tym myslalam
4)i teraz ulga na dziecko moja szwagierka pracowala w syczniu 2016r tylko czy majac skl za 1msc pracy umowa o prace moze starac sie o 1112zl na dziecko
5) i sytuacja mojego meza wtamtym roku pracowal w niemczech od kwietnia do czerwca czy musi sie rozliczac w Polsce praca sezonowa
Wyświetlaj:
wiwan / 2017-03-15 15:13
Bez przesady z tym koncertem życzeń.

ad.3. albo KUP zryczałtowane pracownicze, czyli z PIT 11 albo bilety okresowe imienne, jeśli ich koszt jest wyższy od tych pierwszych.

ad.4. czas uzyskiwania przychodu w trakcie roku podtakowego nie ma znaczenia dla ulgi prorodzinnej.
nika875 / 2017-03-15 15:38
wraz nie rozumiem ad3 a w ad4 czyli jak ma 1msc przepracowany to wezmie cala kwote 1112zl
a jak ladnie poprosze o pozostale naprawde mi zalezy
wiwan / 2017-03-15 16:10
Ad. 3 - żadne koszty benzyny itp. ALBO to co w PIT 11 jest wykazane jako 'koszty uzyskania przychodu' ALBO sumę wartości biletów imiennych okresowych, za które zapłacono w ciągu roku (o ile jest wyższa niż koszty z PIT 11)

Ad. 4 - nie wiem czy całą kwotę, bo to zależy od dochodu rocznego i składek rocznych (tutaj będą to tylko dochody/ składki z 1 miesiąca). Wyjdzie z rozliczenia po prostu.
wiwan / 2017-03-16 10:56
Proszę.

Ad. 1. Żadnej ulgi budowlanej/remontowej już nie ma w rozliczeniu PIT.
Jest zwrot różnicy VAT na materiały budowlane pod szeregiem warunków (tu nieszczęśliwie błędnie nazwane to ulgą):

http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/jakie-zmiany-w-uldze-budowlanej-w-2016-roku,136,0,2014856.html

Najnowsze wpisy