Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

za ile mozna kupic mieszkanie od komornika?

za ile mozna kupic mieszkanie od komornika?

nejdan23321 / 2011-12-13 09:44
slyszalem, ze czasmai mozna kupic mieszkanie od komornika po bardzo okazyjnej cenie? jak sie o takie starac? i ile moze takie mieszkanie kosztowac?
Wyświetlaj:
pawbrat / 2011-12-13 11:15
Za ile kupimy mieszkanie od komornika będzie zależało od tego, ilu będzie licytantów i jak wysoko będą licytować.
Cena wywoławcza zależeć będzie od wartości oszacowania danej nieruchomości.

Ogłoszeń o licytacjach nieruchomości trzeba szukać w internecie, np. tu:
http://www.e-komornik.com/
lub dopytywać się w lokalnych kancelariach komorniczych.

Niestety, jeżeli chcemy kupic mieszkanie w kredycie to licytaqcja komornicza nam tego nie zapewni.
Żeby przyustąpić do licytacji trzeba złozyć w gotówce tzw. rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania nieruchomości (nie ceny wywoławczej).
anka0000 / 77.113.42.* / 2014-08-06 21:07
Ja byłam na licytacji komornika z Wodzisławia. Byłam trochę do tego sceptycznie nastawiona, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Pan Piotr Szweda okazał się uczciwym człowiekiem.
andrzej.k / 2011-12-13 12:43
ta suma to jakby wkład własny, resztę można w kredyt wziąć
pawbrat / 2011-12-14 14:48
To będzie zależało od dobrej woli komornika i wyznaczonego terminu na wpłatę środków za wylicytowaną nieruchomość.
Różnie też może się zachować bank, w którym będziesz się ubiegał o taki kredyt, bo w grę wchodzą środki odwoławcze dłużnika, któremu zlicytowano nieruchomość.
Nie bez znaczenia dla banku jest też to, że w wylicytowanym mieszkaniu będą zameldowani dotychczasowi właściciele lub osoby trzecie.
Najczęściej licytowane mieszkania mają swoich zameldowanych mieszkańców.

Nie twierdzę, że nie ma możliwości uzyskania kredytu na wylicytowane mieszkanie, ale liczba czynników o tym decydujących jest zbyt duża, żeby podejmować takie ryzyko.
Jeżeli wylicytujemy mieszkanie i nie zapłacimy za nie w określonym terminie narazimy się na sankcje.
krzaczu / 2011-12-13 10:43 / Bywalec forum
slyszalem, ze sa licytacje takich mieszkan

Najnowsze wpisy