Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zabawkowe eldorado - to może być rekordowy czas dla sklepów

Zabawkowe eldorado - to może być rekordowy czas dla sklepów

Wyświetlaj:
ja789 / 83.238.208.* / 2016-06-01 09:21
ja mojemu dziecku dziecku nic nie kupię bo 500 mi się nie należy (starszy 18 lat, młodszy 5 latek) na przedszkole też mi Prawi i Sprawiedliwi nie dali ot i cała ta sprawiedliwośc
emeryt946 / 91.222.100.* / 2016-06-01 08:18
emeryci najubozsza grupa spoleczna.wszystkim idzie w gore pis przyzwyczail sie ma prezesa emeryta ,ze im idzie w dol.przypomna sobie o nas przy wyborach-a wtedy powiemy im spieprzaj dziadu...
belfer229 / 37.248.255.* / 2016-06-01 06:35
Zabawkowe Eldorado?????????? Swojemu dziecku muszę wytłumaczyć, że ceny żywności poszybowały w górę i jest coraz drożej i niestety musi się obyć bez zabawek, no może kino i to zależy jak będzie biletu.
Slawcze / 83.28.86.* / 2016-06-01 07:59
No u was w rassiji faktycznie ceny żywności poszybowały . U nas w Polsce spadły. Taki live z Putlerem...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bosman445 / 37.248.255.* / 2016-06-01 06:36
......................i to zależy jaka będzie cena biletu. :((
dziabdzia / 109.231.63.* / 2016-05-31 20:29
500+ to program, za który zapłacą wszyscy, nawet Ci, którzy biorą te pieniądze. Jeśli nie rozumiecie to........odsyłam do lektury książek ekonomicznych. :-P
Gość123 / 188.146.140.* / 2016-05-31 18:13
Pincet na faje, lepszy alkohol i nieco droższą zabawkę, paliwo do auta i ot tyle te dzieci odczują te pieniądze. Ale patologia przecież nie zainwestuje np w ciekawe , dodatkowe i płatne zajęcia dla dzieciaka. Kraj nierobów i MOPSIARZy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Obeznany / 62.225.51.* / 2016-06-01 04:41
Patologia to Ty a raczej twój sposób myślenia, no ale cóż Ty też nie zainwestowałeś w płatne zajęcia dla siebie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jankielmn999 / 93.105.160.* / 2016-05-31 17:50
Najważniejsze ze kasa zostanie w Polsce i ze dzieci które do tej pory miały skromne zabawki lub tylko czekoladke ,będa mogli rodzice zrobić im przyjemnosć.I o to chodziło.Brawo!
nyga / 46.112.225.* / 2016-05-31 21:29
W Polsce? kropla zostaje w Polsce a reszta idzie do chińskich producentów kolego
500+ / 212.106.4.* / 2016-05-31 16:40
Ale w niektórych ludziach zawiść,nienawiść czy może zazdrość...? Nie umiem nawet sobie tego wyobrazić jakim to człowiekiem trzeba być,aby tak obrażać niewinnych ludzi...którzy otrzymali 500+. Jest wiele ludzi którzy tego potrzebują bynajmniej na chleb! A pisząc nazywając niewinnych ludzi jakąś patologią to jest dopiero karygodne...! Wy rodziny nie patologiczne haha nie pijące nawet kieliszka dobrego wina itd...najpierw dowiedzcie sie co to znaczy prawdziwa patologia a później debilizmy wypisujcie bo zazdrość Was zaślepia!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ja504 / 31.175.56.* / 2016-05-31 20:06
Takie rodziny które te pieniadze wydaja tylko na dzieci to w Polsce można policzyc na jednej ręce !!!
Ex445 / 89.73.231.* / 2016-05-31 21:25
Ja504 co nie oznacza ze powinno byc przyzwolenie na dzialalnosc patologii ktora zeruje na pieniadzach dzieci
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mindblow / 89.73.231.* / 2016-05-31 16:47
Prawdziwa patologia ma prawo do tych pieniedzy tak samo jak normalni ludzie ktorym te pieniadze sa potrzebne. Nikt nie obraza normalnych ludzi. Program w zamierzeniu dobry ale nieprzemyslany do konca. Co dziwnego w tym ze ludziom nie podoba sie ze ktos za darmo dostanie pieniadze na alkohol w skrajnie patologicznych rodzinach. W tym przypadku komu pomagamy? Tym dzieciom ktore nadal beda glodne chodzic? Ile jest rodzin z 1 dzieckiem i rodzicami zarabiajacymi niewiele, ich tez nie stac na zabawki dla dziecka czy zajecia dodatkowe, czemu o nich sie nikt nie martwi i czemu wyzej wspomniana patologia ma miec lepiej od nich? Kazdy wie jak wygladaja patologiczne rodziny a porownywanie tego do lampki wina swiadczy o inteligencji piszacego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
erferf / 91.198.217.* / 2016-05-31 15:40
Ja tam nie widziałem 500+ a czekam już drugi miesiąc. Pewnie kasa pusta i bez dodatkowych podatków nie da rady.
edekmk990 / 93.105.160.* / 2016-05-31 17:53
Moze twój samorząd jest z PO i prowadzi włoski strajk ,czyli wolno pracuje i zwleka żebyście narzekali na PIS.
Bosman445 / 37.248.255.* / 2016-06-01 06:26
Albo PiS nie przelał pieniędzy bo samorząd z PO. ;)
MIROMIR / 109.193.194.* / 2016-05-31 15:37
Bezdyskusyjnie Wirtualnaa spada na psy, to juz blisko do dna
Bosman445 / 37.248.255.* / 2016-06-01 06:28
Skoro ty na nim jesteś to nie jest tak źle. ;)
JOKER 1232 / 37.249.59.* / 2016-05-31 15:35
Już nie raz ten portal pokazał kto go sponsoruje. Żal
obdarty ze złudzeń / 109.193.194.* / 2016-05-31 15:32
Hej, pismaku, twierdzisz że jak Polacy dostana pieniądze na 500 plus to pójdą do zabawkowego??????
KTO CIEBIE SPONSORUJE , ANGELA???
iperyt902 / 89.25.228.* / 2016-05-31 15:06
Na razie to mało kto zobaczył pieniądze z 500+.Ewentualne efekty będą jak ludzie dostaną pieniądze.
KaktusM1 / 185.25.123.* / 2016-05-31 14:28
Moimi zabawkami, które pamiętam z dzieciństwa były rzeczy całkiem prozaiczne: stara butelka po oleju samochodowym, jakieś gwoździe, patyki, plastikowe pudełka sam nie wiem po czym.To były moje skarby.Bawiłem się nimi z rówiesnikami podobnymi do mnie.Dlatego mam teraz bogatą wyobraźnię, kreatywnosc i poczucie , że świat można dowolnie zmieniać. Uważam swoje dzieciństwo za szczęsliwe, mimo że moi koledzy mieli super zabawki przywożone lub przysyłane z Zachodu. Moje zabawki mnie ukształtowały w ten sposób,jak zadne inne elektroniczne czy mechaniczne by tego nie zrobiły.Dzięki wyobrażni nabytej w dzieciństwie jestem teraz cenionym specjalistą w swojej dziedzinie.Drodzy Rodzice, kupując zabawki kierujcie się dobrem dziecka a nie tylko swiętym spokojem .
Mindblow / 89.73.231.* / 2016-05-31 14:15
Dużo dzieci nie zobaczy żadnej zabawki za te 500+. W mojej okolicy juz zwolnily sie 3 kobiety posiadające trójkę dzieci. Kolejne kilka o tym myśli. Panom też się nagle odechcialo pracować. Traktują te pieniądze jak swoją wypłatę. Zamiast dobrze wykorzystać te pieniądze jako dodatkowe by podnieść komfort życia swojego i dzieci to wolą żyć tak samo bądź na nieco nizszym poziomie niz dotychczas bo im sie już nie opłaca pracować. Myślenie patologii. Niestety ten program to niewypał. Mozna bylo w inny sposob pomoc rodzinom z dziecmi. Ludziom ktorzy do tej pory wydawali sie normalni odbilo na sama mysl o darmowej kasie. Najbardziej pokrzywdzone sa tu dzieci oraz rodziny z 1 dzieckiem ktore uczciwie pracują i nie stac ich mimo to na wiele rzeczy. Teraz opłaca sie nie pracować i kraść pieniądze wlasnych dzieci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Realistka / 188.146.77.* / 2016-05-31 16:22
Te matki teraz będą miały czas, żeby wychowywać swoje dzieci, a nie je hodować.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mindblow / 89.73.231.* / 2016-05-31 16:37
Matki przyzwyczajone do tego ze dzieci wychowuja sie same? Po czesci byc moze tak. Moja kuzynka i bez 500+ siedzi w domu od 14 lat "wychowujac" dzieci. A w praktyce hoduje ofiary losu ktore w wieku 12 lat nie potrafia poprawnie trzymac widelca a jej obecnosc ogranicza sie do podawania im naladowanego tableta. Nie mam nic przeciwko kobietom ktore z uwagi na wysokie zarobki meza i dodatkowo 500+ rezygnuja z pracy ktora nie byla ich marzeniem po to by zajac sie dziecmi. I gdyby tak bylo nie wspomnialabym o tych kobietach. Ale jak kobieta ktora jeszcze niedawno mowila ze w pracy odpoczywa od halasu bachorow(jej slowa) a teraz zwalnia sie uszczuplajac skromny budzet o caly tysiąc zl to noz sie w kieszeni otwiera. Co z tego beda mialy te dzieci? Kwoke siedzaca w domu wiecznie zmeczona przez halas bachorow, zero zabawek czy dodatkowych zajec dla dzieci bo przeciez teraz bedzie mniej pieniedzy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
eMKa150 / 84.38.160.* / 2016-05-31 15:13
Bzdura. Do głowy by mi nie przyszło, że mozna rezygnowac z pracy mając naście lat stażu! Zrezygnowały zapewne osoby, które pracowały tylko na bilet miesięczny i przedszkole. A z resztą, jedna na 10 000 zrezygnowala i od razu trzeba zanegować cały program, nie? Idąc takim tokiem myślenia: palącym papierosy nie powinno się wypłacac pensji, bo nie kupią nic dzieciom. Jak ktos w kazdym widzi patologię, to może z nic cos nie teges? Mam kilkanaście super koleżanek, wykształcone, pracujące, mają po 3-4 dzieci i żadna nie powiedziała, ze rezygnuje z pracy z powodu 500+. Planują dodatkowe zajęcia dla dzieci, wakacje itp.
Aga 31 / 83.7.54.* / 2016-05-31 18:04
Mam dwoje dzieci w maju dostalam 1000 zl bo z wyrównaniem za kwiecien. Pracuje ciężko w fabryce na produkcji aktualnie mam tydzien nocek,ale niezamierzam sie zwalniać. Pieniądze przeznaczyłam na ubrania,6 wycieczek szkolnych u dwojga dzieci ,bo pod koniec roku szkolnego jest ich więcej, na dentystów prywatnych i okuliste. Na okulary dla młodszego synka już niestarczyło. Czekamy na kolejne 500+ myśle ze takich matek jak ja jest większość.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mindblow / 89.73.231.* / 2016-05-31 20:21
Aga31 ja nikogo tu nie wypytuje na co przeznacza kase. I chwala normalnym kobietom ktore potrafia wlasciwoe wykorzystac pieniadze. Mowie o tym co zaobserwowalam sama badz tez z obserwacji znajomych. Niestety jest tez sporo cebulaczkow ktorzy żerują na tym programie dlatego uwazam ze powinni go troche zmienic. Zamiast dawac kase niepracujacej patologii moznaby bylo ja dac rodzinom z jednym dzieckiem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mindblow / 89.73.231.* / 2016-05-31 15:27
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałam ze zrezygnowaly z dużo wiekszych pieniędzy niż wychodzi im z 500+. Wiec jaki bilet miesieczny i przedszkole? To że jest część normalnych rodzin które dobrze wykorzystają te pieniądze to jedno. Patologicznych rodzin w ktorych nikt z dorosłych nie pracuje jest wiecej niz tych normalnych wielodzietnych. W patologicznych rodzinach dzieciaki prędzej zobaczą latajace swinie na niebie niz będą mialy jakakolwiek korzysc z tych pieniedzy wiec dlatego ten program jest niewypalem,a przynajmniej w takiej formie w jakiej wystepuje teraz. A tak na marginesie normalny czlowiek wiedzacy, że pieniądze wykorzysta w sposob wlasciwy nie skrzeczy tak i nie broni swoich racji, bo sam wie najlepiej jak bedzie. Honoru bronic nie trzeba. Ci ktorzy usilnie to robia tak naprawde chcą ukryć prawdziwe zamiary
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Realista / 83.4.4.* / 2016-05-31 14:20
Patologia to są stawki za ajkie te Panie czy ich mezowie musza tyrać nieejdnokrotnie po 16 h u prywaciarza. W Europie zarobki są cywilizowane, socjal znacznie większy jak u nas i jakos nikt nikomu nic nie wygaduje.
Mindblow / 89.73.231.* / 2016-05-31 14:46
Żadna z tych osób nie tyrala za marne grosze u prywaciarza. Rzucily prace z czystego lenistwa na rzecz sporo mniejszych pieniedzy za to darmowych. Nikt nikogo do tyrania nie zmusza. Zawsze mozna szukać w miedzyczasie lepszej pracy. Ale tak to juz jest ze osoby idące po linii najmniejszego oporu, nie majace żadnych kwalifikacji, umiejętności czy nawet zainteresowań najgłośniej domagają sie podwyżek i niewiadomo czego jeszcze. Z jakiej racji podnosić pensje za nic. Tak to niedlugo pensja na stanowisku nie wymagajacym niczego będzie się rownala pensji czlowieka wykształconego na odpowiedzialnym stanowisku. Zaraz zapewne zostane "zjechana" bo niestety większość ludzi pasuje do tego opisu ;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Realista / 83.4.4.* / 2016-05-31 15:38
Jesli dla Ciebie 1400 zł minimalnej czasami 2500-3000 zł pensji jest czymś normalnym to gratuluje poczucia humoru. Ktoś kto zrezygnował z pracy dla 1000 zł po prostu zarabiał albo te 1400 minimalnej albo pracował na 1/50 etatu i dostał 400 zł na miesiac:p. Twoje podejscie do pracowników i pracy jest po prostu komiczne. Co ma wykształcenie, umiejetnosci , predyspozycje do zarobków w PL? NIC :) Niestety , ale zarobki w PL sa tragiczne. Przy cenach europejskich w sklepach zarobki na poziomie Bangladeszu. Wybacz, ale dla przykładu w UK dniówka to ok 400- 500 zł a minimalna za harówke w PL 1400 zł na miesiac. I te 1400 zł zarabiają nie tylko matoły jak to podkreśliłaś ,a le ludzie wykształceni równiez. Tak nawiasem nie moze byc samych szefów zakładających sobie firmy ani tez samych docentów.....jakiś spec musi piec chleb i ogarniac budowanie domu żeby tamci mieli co jesc i gdzie mieszkać, wiec czemu nie mają zarabiać wiecej jak mgr. inż ? Pzdr.
Mindblow / 89.73.231.* / 2016-05-31 16:19
Tak na marginesie piszac o kwalifikacjach mialam tez na mysli tych "specow" od budowlanki itp. To tez sa umiejętności, wiedza. I uwierz mi spec w budowlance nie narzeka na zarobki. Tylko ze o takich specow ciezko bo najpierw trzeba sie przebic przez gaszcz partaczy bez odpowiednich umiejetnosci i wiedzy ktorzy uwazaja ze "im sie nalezy bez wzgledu na wszystko"
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mindblow / 89.73.231.* / 2016-05-31 16:13
Gdzie napisalam ze pracowaly za najnizsza? Wspomnialam o kobietach z 3 dzieci ktore po zwolnieniu zapewne do wniosku wpisaly tylko zarobki meza w zwiazku z tym nalezy im sie na kazde dziecko czyli 1500zl. Zrezygnowaly z duzo wiekszej wyplaty. A dokladniej mowimy o 2500zl na reke. Wiec jak ktos rezygnuje z pracy w ktorej mial fory w ustalaniu grafiku ze wzgledu na dzieci na rzecz duzo nizszej wyplaty to jak go nazwac? Dzieciaki sa w wieku szkolnym wiec odpada argument braku wydatkow na przedszkole itp. Jaka korzysc beda mialy te dzieci skoro w budzecie domowym bedzie mniej o caly tysiac? To nie jest kwestia zlych zarobkow czy pogody w Kanadzie tylko mentalnosci niektorych ludzi, wiec prosze tu nie idealizowac tych kobiet bo to smieszne. Rownie smieszne porownanie dniowki 500zl w uk z pensja 1400zl w polsce bo czlowiek w uk nie zyje tak jak czlowiek w polsce ktory zarabialby 500zl dziennie. Nie mozna pensji w innym kraju przeliczac na zlotowki nie biorac pod uwage innych czynnikow. Mam rodzine ktora zyje w anglii i za glowe sie lapia jak slysza te basnie o innym swiecie zagranicą. Sa oczywiscie roznice pod pewnymi wzgledami ale myslmy logicznie. Jak mozna porownywac ze np kasjerka w polsce zarabia 1400zl a w anglii po bezmyslnym przeliczeniu wychodzi ze zarabia prawie 6tys zl. Przeciez kasjerka w anglii za pensje 1400euro nie zyje tak jakby zyla w polsce kasjerka za 6tys zl..... A wracajac do tematu pracy i wyksztalcenia to owszem czesto ludzie wyksztalceni pracuja za najnizsza tak samo jak ci bez zadnej szkoly. Z ta roznica ze czlowiek wyksztalcony z kwalifikacjami i odpowiednimi umiejetnosciami zarabia tyle tymczasowo i ma szanse na awans. Ten bez umiejetnosci co ma? Brak jakichkolwiek szans na awans z wiadomych przyczyn. Podkreslam caly czas ze mowa o wyksztalceniu kwalifikacjach i umiejetnosciach. Nie mylmy tego z ukonczeniem uniwersytetu na samych trojach i oczekiwaniu ze bedzie sie zarabiac kokosy za sam fakt swojego istnienia. Najnizsza pensja co roku idzie troche w gore z uwagi chociażby na rosnace ceny, ale nie rozumiem krzykow ze kazdemu nalezy sie jeszcze wieksza pensja bo tak i koniec! Rozne sa sytuacje w zyciu i gdyby mnie przycisnelo tez bym musiala zahaczyc sie tymczasowo do marnie platnej pracy ale w miedzy czasie szukalabym innej lub tez podnosilabym kwalifikacje jesli moje okazalyby sie niewystarczajace ale w zyciu do glowy by mi nie przyszlo narzekanie i domaganie sie super wysokiej pensji nie probujac niczego zmienic. Nikt nie broni ludziom w miedzyczasie konczyc szkoly kursow itp. Jest tyle bezplatnych szkol idacych na reke ludziom pracujacym oferujac indywidualny tok nauki ze grzech nie korzystac. Mam wsrod znajomych mezczyzn ktorzy pracujac po 10godzin dziennie plus wiekszosc weekendow ukonczyli nie jeden kurs. Mozna? Fakt panstwo nie potrzebuje samych ludzi dazacych do czegos. Tak samo jak nikt nie zmusza ludzi do ksztalcenia sie i zdobywania umiejetnosci ktore zapewnia lepsza przyszlosc i adekwatne zarobki. Kazdy ma wybor. Jakos nie slychac by ludzie poswiecajacy czas na doksztalcanie sie krzyczeli wszedzie ze ktos ma im cos dac. A tym bardziej powinni sie cenic. Sluchajac ludzi krzyczacych "panstwo ma dac. Mi sie nalezy za to ze oddycham" nie dajacych nic od siebie daleko swiat nie zajedzie. Moze to co napisalam wydawac sie brutalne (czy jak to sobie okreslicie- wasza sprawa) ale niestety to wynika z obserwacji tego co sie dzieje dookoła.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sie wypowiem / 89.67.164.* / 2016-05-31 19:00
o moj Boże! Mindlow! Tobie też tak do garow wszyscy zaglądają jak ty im czy to nie wyuczona i nabyta wredota? a może jednak dziedziczne? ja mam 2dzieci zarabiam gorzej niź te złe kobietki a z pracy nie zrezygnuje w dodatku cieszę się ze moja kolezanka dostanie 500 i nie będzie musiała isc do pracy-mogłaby dzieci ma w szkole osoba idealnie idealna rzekłaby leń patologia niuansik taki młodszy ma padaczke co atak telefon ze szkoły... a i ciesze sie ze inna kolezanka ma 4kę posiedzi jeszcze w domu bo mi dziecko przed17 ma kto odbierac jak siedze do nocy.. wyrodna matka powie inny ideał 500ma i jeszcze etat zajmuje!!! skandal. jakby nie spojrzeć wszyscy jestesmy patologia szczególnie my, kobiety ktore nie wiedzieć czemu od 500+ ktore rodzinom przyznali mężczyźni ćpają piją a bahorow nie lubią. amen!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mindblow / 89.73.231.* / 2016-05-31 20:18
Polecam jednak troszkę sie doksztalcic chociazby z czytania ze zrozumieniem i logicznego myslenia. Gdzie napisalam ze wszyscy korzystajacy z 500+ tocpatologia? Chyba jest roznica miedzy tym ze patologia rowniez z tego korzysta a tym ze kazdy korzystajacy jest patologia? Myslenie nie powinno az tak bolec. Jesli tobie sie podoba to ze kase dostana rowniez patologie ktorych jedynym celem zyciowym jest chlanie i chcesz utrzymywac doroslych alkoholikow to twoj problem. Ja uwazam ze 500+ powinno byc wylacznie dla ludzi pracujacych. Dzieki temu nie byloby problemu patologii. Co do zwalniania sie z pracy pod pretekstem wychowywania dzieci ktore pol dnia spedzaja w szkole dla mnie to smieszne. Tyle kobiet pracuje majac dzieci ze chyba nie jest to konieczne jak widac. Ale kazde usprawiedliwienie dobre. Jak maz zarabia wystarczajaco to niech sobie kobieta siedzi w domu i czeka az dziecko ze szkoly wroci ale kobieta ktora zwalnia sie z pracy biorac pieniadze dla dzieci jako swoja wlasna wyplate zamiast dalej pracowac i miec dodatkowe pieniadze by zyc lepiej nie zasluguje na szacunek. W zalozeniu to mialy byc dodatkowe pieniadze dla rodziny. Cos ekstra dzieki czemu mozna spelnic marzenia dzieci, cos im kupic,oplacic dodatkowe lekcje itp. A nie zwalniac sie z pracy i miec mniej pieniedzy niz przed tym programem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy