Forum Forum prawneKarne

Zabranie prawa jazdy

Zabranie prawa jazdy

mala7690 / 79.185.183.* / 2009-08-26 11:57
Witam.Chciała bym się dowiedzieć jaka kara obowiązuje za wykroczenie. Kilka dni temu wracaliśmy z chłopakiem do domu i zatrzymała nas policja, musiał on dmuchać w alkomat i pierwszy wynik wykazał o,10mg/dm3 a kolejny 0,9mg/dm3. Policja zabrała mu prawo jazdy i następnie miał badanie krwi. Wyniku badania krwi jeszcze nie znamy. Ale czy za taka ilość alkoholu w wydychanym powietrzu zabiorą mu prawo jazdy na dłużej, jeżeli tak jaka może to być kara? Czy jest możliwość odzyskania prawa jazdy? I jeszcze proszę o podanie mi tych wyników w promilach a nie w mg/dm3, bo słyszeliśmy już różne przeliczenia, czy jest to dopuszczalna ilość? Czy już zostało to przekroczone?
Wyświetlaj:
uczciwosc / 2009-10-04 15:03
Najlepiej to nie ryzykowac . Alkohol i jazda samochodem nie ida w parze . Trzeba rowniez pamietac , ze policja to wladza , a wladza moze robic wszystko aby utrudnic zycie czlowiekowi . Nie pamietam zeby policjant dal tylko ostrzezenie kierowcy podejzanemu o zawartosc promili we krwi , policjant bedzie robil wszystko aby udowodnic ze promile sa we krwi , chyba ze zatrzymal innego policjanta na cyku . A to inna sprawa .
patuszek89 / 2009-09-29 15:42
Witam chciałam zapytać o taką jedną rzecz. Mój mąż jechał swoim samochodem jednak go nie prowadził prowadził go kolega który spowodował wypadek. Kolega pod wpzwem alkoholu i do tego nie posiada prawa jazdy. Na policji zeznal ze przed wypadkiem pojazd prowadzil moj maz i byl pod wplywem alkoholu i na tej podstawie zabrano mojemu mezowi prawo jazdy czy jest to mozliwe
Wiórka / 193.111.166.* / 2009-10-02 15:56
Jeśli Twój mąż świadomie zezwala na prowadzenie jego pojazdu przez osobę nietrzeźwą, która na dodatek nie posiada prawa jazdy, odpowiedź brzmi TAK.

Najnowsze wpisy